PDA

View Full Version : مشکل نصب VB6 در ویندوز 8

online98
جمعه 03 آذر 1391, 01:25 صبح
سلام دوستان خسته نباشید
میخواستم بدونم چطوری میشه vb را روی ویندوز 8 نصب کرد ؟؟
هر کاری که میکنم نمیشه >>> در آخر نصب Setup is updating your system میاد و برنامه نصب هنگ میکنه !!!
در فروم های خارجی سرچ کردم گفته بودند مشکل از Data Access هست ، وقتی در نصب تیک Data Access رو برداشتم ،به راحتی نصب شد >> امـــا هیچ برنامه ای رو باز نمیکنه و کامپوننت ها رجیستر نشدند
به نظرتون چکار کنم ؟

خیلی ممنونم :ایکس

MohammadGh2011
جمعه 03 آذر 1391, 12:11 عصر
سلام دوستان خسته نباشید
هر کاری که میکنم نمیشه >>> در آخر نصب Setup is updating your system میاد و برنامه نصب هنگ میکنه !!!
در فروم های خارجی سرچ کردم گفته بودند مشکل از Data Access هست ، وقتی در نصب تیک Data Access رو برداشتم ،به راحتی نصب شد >> امـــا هیچ برنامه ای رو باز نمیکنه و کامپوننت ها رجیستر نشدند
به نظرتون چکار کنم ؟

سلام عليکم
اين لينک رو با دقت بخونيد:
http://www.fortypoundhead.com/showcontent.asp?artid=23916

موفق باشيد

online98
جمعه 03 آذر 1391, 12:30 عصر
سلام عليکم
اين لينک رو با دقت بخونيد:
http://www.fortypoundhead.com/showcontent.asp?artid=23916

موفق باشيد
سلام ، ممنون که جواب دادید
بله این سایت هم چند بار خوندم ولی باز هم نمیشه !!
در مرحله آخر هنگ میکنه و این سایت میگه باید از Task Manager ، برنامه را Kill کنیم
اما اینطوری باز هم Component ها رجیستر نمیشند و برنامه ناقص نصب میشه

meys34
جمعه 03 آذر 1391, 13:19 عصر
بنده نصب کردم و مشکلی هم نداشتم... فقط یه تفاوت که با نصب در ویندوز 7 داره اینه که حتی اگر UAC غیر فعال باشه نرم افزارها به صورت runasADMIN PRIVILEGE اجرا نمی شوند و باید حتما تیک RunAsAdmin رو داشته باشند یا راست کلیک و RunAsAdmin اجرا کنید...

با این حال مشکل شما به نظر میرسه از چیز دیگه ایه... نسخه ویندوزتون رو هم بی زحمت بگید...

online98
جمعه 03 آذر 1391, 15:07 عصر
بنده نصب کردم و مشکلی هم نداشتم... فقط یه تفاوت که با نصب در ویندوز 7 داره اینه که حتی اگر UAC غیر فعال باشه نرم افزارها به صورت runasADMIN PRIVILEGE اجرا نمی شوند و باید حتما تیک RunAsAdmin رو داشته باشند یا راست کلیک و RunAsAdmin اجرا کنید...

با این حال مشکل شما به نظر میرسه از چیز دیگه ایه... نسخه ویندوزتون رو هم بی زحمت بگید...

ویندوز نسخه Pro Retial هست

مشکل اینه که نصب به این قسمت که میرسه سیستم هنگ میکنه
95481

ولی باز هم ویژوال بیسیک اجرا میشه امــا ناقص و تا vb را باز میکنم این پیغام رو میده :
Automation error
Error accessing the OLE registry

مشتکرم
http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

online98
جمعه 03 آذر 1391, 15:16 عصر
دوستان خیلی ممنون
مشکل حل شد

رفتم روی فایل اصلی vb6.exe راست کلیک کردم ، Properties و در تب Compatibility و Run this program in compalibitily mode for را روی Windows Servece Pack 3 گذاشتم و تیک Run this program as an administrator رو زدم ، مشکل حل شد ....

MohammadGh2011
جمعه 03 آذر 1391, 19:21 عصر
دوستان خیلی ممنون
مشکل حل شد

رفتم روی فایل اصلی vb6.exe راست کلیک کردم ، Properties و در تب Compatibility و Run this program in compalibitily mode for را روی Windows Servece Pack 3 گذاشتم و تیک Run this program as an administrator رو زدم ، مشکل حل شد ....
سلام عليکم
دوستان اين مشکل براي برنامه فتوشاپ تو ويندوز7 هم هست،من اينارو تست کردم ولي مشکل حل نشد.يعني کلا هيچ نسخه اي از فتوشاپ تو 7 من نصب نميشه.نصب ميشه ولي موقع اجرا برنامه،اين ارور مياد و برنامه بسته ميشه.
کسي ميدونه مشکل کجاست؟

meys34
جمعه 03 آذر 1391, 19:31 عصر
سلام

دقت کردی که هر دفعه یه چیزی گفتی....

سلام دوستان خسته نباشید
به نظرتون چکار کنم ؟

اینجا گفتی آخرای نصب تو قسمت Setup is updating your system هنگ میکنه...

ویندوز نسخه Pro Retial هست

مشکل اینه که نصب به این قسمت که میرسه سیستم هنگ میکنه

http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=95481&d=1353672278

ولی باز هم ویژوال بیسیک اجرا میشه امــا ناقص و تا vb را باز میکنم این پیغام رو میده :
Automation error

اینجا توی عکس نشون میده که حتی عملیات کپی فایل ها شروع هم نشده و داره check space میکنه... چه طوره که فایل ها رو کپی نکرده ولی میگی vb6.exe رو اجرا میکنی اخطار میده...
Automation error

سلام ، ممنون که جواب دادید
بله این سایت هم چند بار خوندم ولی باز هم نمیشه !!
در مرحله آخر هنگ میکنه و این سایت میگه باید از Task Manager ، برنامه را Kill کنیم
اما اینطوری باز هم Component ها رجیستر نمیشند و برنامه ناقص نصب میشه

اینجا گفتی اون سایتو خوندی و بهش عمل کردی درست نشده... در حالی که پایین گفتی همون کاری که سایت گفته رو کردی و درست شده...

دوستان خیلی ممنون
مشکل حل شد

اصل قضیه از Run this program as an administrator فایل VB6.exe هست... نه Windows Service Pack 3

SlowCode
جمعه 03 آذر 1391, 22:18 عصر
سلام عليکم
دوستان اين مشکل براي برنامه فتوشاپ تو ويندوز7 هم هست،من اينارو تست کردم ولي مشکل حل نشد.يعني کلا هيچ نسخه اي از فتوشاپ تو 7 من نصب نميشه.نصب ميشه ولي موقع اجرا برنامه،اين ارور مياد و برنامه بسته ميشه.
کسي ميدونه مشکل کجاست؟
سلام آقا محمد اینجا بخش vb6 هست و به اینجا مربوط نمیشه.
دو حالت داره: مشکل یا از فتوشاپته و یا از ویندوزت.:لبخند:

MohammadGh2011
جمعه 03 آذر 1391, 22:40 عصر
سلام آقا محمد اینجا بخش vb6 هست و به اینجا مربوط نمیشه.
دو حالت داره: مشکل یا از فتوشاپته و یا از ویندوزت.:لبخند:
بله خودم ميدونم مهندس
به خاطر اينکه در انجمن هاي زيادي مطرح کردم و کسي نتونسته پاسخ بده گفتم شايد دوستان برنامه نويس بدونن آخه تاپيک هم مبحثش همينه.
اگه ويندوز رو عوض کنم بايد يه روز کامل بشينم و نرم افزارهام رو نصب کنم.:متفکر:

موفق باشيد