PDA

View Full Version : گفتگو: برای ارسال درخواست مجوز چه راه کارهایی وجود دارد ؟؟؟

PetekDincos
جمعه 03 آذر 1391, 11:08 صبح
با سلام
من می خوام برای ارسال درخواست مجوز در یه نرم افزار یه بخشی قرار بدم که کاربر با پر کردن مشخصات خود ، در خواستش رو ارسال کنه به خاطر همین می خواستم بدونم چه راهایی برای این کار وجود دارد مثلا ارسال ایمیل ، ارسال پیامک و ... و در مورد هر کدام از این گزینه ها دوستانی که اطلاعی دارند در مورد معایب و مزایا و امنیت و ... بحث کنند .
با تشکر

Farshid007
جمعه 03 آذر 1391, 11:23 صبح
با سلام
یک راهش اینه که اطلاعات رو توسط یک HttpRequest پست کنیم به صفحه وب و در انجا پردازش اطلاعات توسط یک زبان اسکریپتی (ترجیحا PHP)انجام بشه و نتیجه برگردونده بشه!
حال می خواهیم در ان قسمت ایمیل کنیم یا در دیتا بیس وب درج کنیم یا پیامک بفرستیم !
البته ارسال ایمیل توسط smtp در خود نرم افزار هم ممکن هست اما ارسال ایمیل برای اطلاعات یک مجوز مناسب نیست زیرا از دیلیورت شدن ان اطمینان کافی نداریم

پس راه مناسب تر اینه که اطلاعات در دیتا بیس رو وب (ترجیحا MySQL)انجام بشه و مدیریت بتواند توسط پنل در وب انها رو مدیریت کند

در ضمن منظورتون از در خواست مجوز چیه؟

sina26
جمعه 03 آذر 1391, 11:30 صبح
سلام
بسته به وسعت شبکه تون میتونید از ایمیل و یا پیامک داخل شبکه استفاده کنید

PetekDincos
شنبه 04 آذر 1391, 19:22 عصر
با سلام

در ضمن منظورتون از در خواست مجوز چیه؟

من برای فایل لایسنس برنامه می خوام بعد از اینکه لایسنس تمام شد کاربر نرم افزار بتونه از طریق خود برنامه مشخصات خود و سریال نرم افزار رو ارسال کنه بعد من براش فایل لایسنس رو بفرستم . با تشکر

Amir Oveisi
شنبه 04 آذر 1391, 19:51 عصر
به نظر من بهترین راه ارتباطی بین کلاینت و سرور روی هر بستر شبکه ای استفاده از معماری SOAP هست. میتونید از Web Service ها یا WCF برای این کار استفاده کنید. در این حالت شما یک Web Service یا WCF Service بر روی سرور خواهید داشت که متدهایی در اختیار کلاینت قرار میده که میتونه با استفاده از این متد ها، درخواست های خودش رو به سرور ارسال کنه و پاسخ رو از سرور بگیره.

البته از معماری REST هم میتونید استفاده کنید که من شخصا با SOAP راحت تر هستم.