PDA

View Full Version : export کردن داده ها با فرمت html

aghayex
جمعه 03 آذر 1391, 20:34 عصر
با سلام
من یک سری داده دارم که برا هر دوره تغیر می کنن و نظم درستی هم ندارن که همین طوری تحویل متقاضیش بدم گفتم یه برنامه درست کنم و این داده ها رو بهش معرفی کنم و اون برنامه برا من یه فایل html بده که وقتی در کنار داده ها قرار بگیره داده ها برا متقاضی قابل فهم تر باشه .
حالا اگه دوستان نظری دارن و یا با نظر من موافق هستند منابعی در این مورد دارن ارائه بدن ممنون میشم

mousa1992
جمعه 03 آذر 1391, 21:51 عصر
سلام
بیشتر توضیح بدید که میخواید چه کاری انجام بدید و داده هاتون به چه صورت هست و این داده ها قراره چطوری در اختبار کاربر قرار بگیره
چیزی که نوشتین نامفهوم بود - بیشتر توضیح بدید دوستان بتونن کمکتون کنن

aghayex
جمعه 03 آذر 1391, 22:58 عصر
دوست عزیز من یه دیتابیس اکسس دارم و چند فایل jpg حالا بعضی مواقع اطلاعات و عکس ها تغییر می کنه می خوام یه صفحه html درست کنم تا راحت تر بتونه از اونا استفاده کنه .
حالا می خوام برا درست کردن این فایل html هر بار نیوفتم تو زحمت و برنامه این کارو برام انجام بده

mousa1992
جمعه 03 آذر 1391, 23:17 عصر
دوست عزیز تابحال چنین کاری رو نکردم ولی کار مشکلی به نظر نمیاد
باید ی فایل html ی که قراره درست کنین احتمالا چندتا تگ img داره و ی سری text دارین که میشه به ازای هر رکورد توی دیتابیستون این تگ ها و مقادیرشون رو به یک فایل متنی اضافه کنین و اون فایل رو با فرمت html ذخیره کنی
ولی شاید راه های بهتری هم باشه من تصویر ی نمونه از چیزی که مد نظرمه برات میذارم ببینش

aghayex
جمعه 03 آذر 1391, 23:25 عصر
این ایده موقعی به نظرم رسید که تو یه برنامه گزینه ای به نام export داشت و می یومد به همراه بقیه داده ها یه فایل html کنارش تولید می کرد . حالا من دنبال یه نمونه کد می گردم

aghayex
دوشنبه 06 آذر 1391, 14:31 عصر
دوستانی که در این خصوص کار کردن کمک کنن

hakim22
سه شنبه 07 آذر 1391, 14:15 عصر
راه حل اول اینه که به صورت دستی کد HTML رو درست کنید ( یک فایل با tag ها HTML) و نتیجه را به صورت فایل با پسوند HTML ذخیره کنید.
من این کارو کرده و مشکلی هم نداشته.

راه دیگه استفاده از XML است. در XML قابلیتی وجود دارد با عنوان XSLT که مثل CSS به نحوه ی نمایش اطلاعات xml یک فرمت خاص اختصاص میدهد ( فونت - رنگ - جایگیری - رنگ پس زمینه )

شما می توانید با استفاده از NameSpace با نام XmlDoxument یک فایل XML رو با یک فایل XSLT ترکیب کنید و خودش خروجی HTML را به شما میدهد.
شما لازم است برای انواع گزارشاتی که قصد خارج کردن آنها را دارید یک فایل XSLT بسازید ( انجام اینکار با بعضی از نرم افزارهای Web Design مثل طراح وب Adobe) خیلی راحت است.

خروجی هر جدول XML با استفاده از DataSet های آماده به راحتی به XML تبدیل میشود ( اگر DataSet رو به صورت Strongely Typed با استفاده از VS خودتان Generate کنید)