PDA

View Full Version : سوال: اسم این کامپوننت چیه؟

سعید کشاورز
جمعه 03 آذر 1391, 22:23 عصر
سلام دوستان..میخاستم بدونم در نرم افزار زیر برای ایجاد منوها از چه ابزاری استفاده شده؟
منظورم قسمت های زیر است:
مدیریت امانت
مدریت اسناد
مدیریت کاربران
و....
اینا به صورت کشویی باز و بسته میشن..
با چی ساختن اینو؟
مشابه این کنترل ها چی داریم؟

mousa1992
جمعه 03 آذر 1391, 22:43 عصر
سلام دوست عزیز
من نمیدونم که این کامپوننت خاصی هست یا نه ولی میتونی همچین چیزی رو برا خودت درست کنی - کار ساده ایه
یه flowlayoutpanel قرار میدی و تمامی منو ها ( که buton هستن ) و زیر منو ها ( میتونی لیبل هایی رو قرار بدی) رو به flowlayoutpanel اضافه میکنی و خاصیت visible زیر منو ها false هست و
فرض کن panel1 یکی از زیر منو ها هست
در رویداد کلیک منوهای اصلی این کد رو مینویسی
panel1.visible = !panel1.visible; یک بار که کلیک کنی پنل پیدا میشه و بار بعدی مخفی میشه و چون توی flowlayout قرار دارن با پیدا شدن پنل منوهای زیرین به پایین میرن و جای پنل باز میشه و با مخفی شدن هم منو های زیرین جاشون پر میکنن و دقیقا میشه همون چیزی که میخوای
البته خب میشه برا جالب تر شدن افکت هایی هم بهش بدی که یکم باید کار کنی باهاش
امیدوارم مفید بوده باشه
موفق باشی

سعید کشاورز
جمعه 03 آذر 1391, 22:57 عصر
سلام دوست عزیز
من نمیدونم که این کامپوننت خاصی هست یا نه ولی میتونی همچین چیزی رو برا خودت درست کنی - کار ساده ایه
یه flowlayoutpanel قرار میدی و تمامی منو ها ( که buton هستن ) و زیر منو ها ( میتونی لیبل هایی رو قرار بدی) رو به flowlayoutpanel اضافه میکنی و خاصیت visible زیر منو ها false هست و
فرض کن panel1 یکی از زیر منو ها هست
در رویداد کلیک منوهای اصلی این کد رو مینویسی
panel1.visible = !panel1.visible; یک بار که کلیک کنی پنل پیدا میشه و بار بعدی مخفی میشه و چون توی flowlayout قرار دارن با پیدا شدن پنل منوهای زیرین به پایین میرن و جای پنل باز میشه و با مخفی شدن هم منو های زیرین جاشون پر میکنن و دقیقا میشه همون چیزی که میخوای
البته خب میشه برا جالب تر شدن افکت هایی هم بهش بدی که یکم باید کار کنی باهاش
امیدوارم مفید بوده باشه
موفق باشی
سلام مرسی..اینی که گفتی رو درست کردم..واقعا ممنونم.خیلی چیزا از همین توضیح شما الان یاد گرفتم.فقط یه سوال .اینی که الان درست کردم حالت انیمیشن نداره..چجوری با انیمیشن بالا پایین بره؟ یه چیزی مثل حالت کره کره ای...یا به قولی بعضی ها بهش آکاردئونی هم میگن

samadblaj
جمعه 03 آذر 1391, 23:08 عصر
سلام مرسی..اینی که گفتی رو درست کردم..واقعا ممنونم.خیلی چیزا از همین توضیح شما الان یاد گرفتم.فقط یه سوال .اینی که الان درست کردم حالت انیمیشن نداره..چجوری با انیمیشن بالا پایین بره؟ یه چیزی مثل حالت کره کره ای...یا به قولی بعضی ها بهش آکاردئونی هم میگن

یعنی اینی که دوستمون گفتن شما درس کردی !!!
میشه یه نما ازش قرار بدید.

mousa1992
جمعه 03 آذر 1391, 23:23 عصر
البته خب میشه برا جالب تر شدن افکت هایی هم بهش بدی که یکم باید کار کنی باهاش دوست من این همون قسمتیه که گفتم یکم باید باهاش کار کنی ، ولی چشم سعی میکنم ی راهو پیدا کنم

راستی معذرت که یخورده دیر جواب میدم ، به خاطر gprs پر سرعت ایرانسله :لبخند:

سعید کشاورز
جمعه 03 آذر 1391, 23:30 عصر
یعنی اینی که دوستمون گفتن شما درس کردی !!!
میشه یه نما ازش قرار بدید.
اینم از اونی که من درست کردم الان..ضمیمه کردم

دوست من این همون قسمتیه که گفتم یکم باید باهاش کار کنی ، ولی چشم سعی میکنم ی راهو پیدا کنم

راستی معذرت که یخورده دیر جواب میدم ، به خاطر gprs پر سرعت ایرانسله
آقا دمت گرم ..اگه راهی پیدا کردی منم خبر کن

mousa1992
جمعه 03 آذر 1391, 23:44 عصر
سلام دوستان معذرت میخوام بابت اشتباهی که وجود داشت تو کد ، اصلاحش کردم به صورت زیر

namespace WindowsFormsApplication1
{
public partial class Form1 : Form
{
Timer t1;
bool IsOpen = false;
public Form1()
{
InitializeComponent();

t1 = new Timer();
t1.Interval = 10;
t1.Tick += new EventHandler(t1_Tick);
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
panel1.Visible = true;
t1.Enabled = true;
}

private void t1_Tick(object sender, EventArgs e)
{
if (panel1.Height < 200 && !IsOpen)
panel1.Size = new Size(panel1.Width, panel1.Height + 5);
else if (panel1.Height == 200 && !IsOpen)
{
t1.Enabled = false;
IsOpen = true;
}
else if (panel1.Height == 0)
{
t1.Enabled = false;
IsOpen = false;
panel1.Visible = false;
}
else
panel1.Size = new Size(panel1.Width, panel1.Height - 5);
}

}
}

موفق باشید

mousa1992
جمعه 03 آذر 1391, 23:47 عصر
معذرت دوستان ی چیزیو فراموش کردم بگم
زیر منو هاتو ( همون پنل ها) ارتفاعشون رو صفر قرار بده و visible =false و عرضش به اندازه flowlayoutpanel و بقیشو دیگه طبق کد
موفق باشی

farazjalili
شنبه 04 آذر 1391, 00:00 صبح
سلام البته فکر نکنم این راه اصولیش باشه برای افکت دادنش می تونی از timer استفاده کنی مثلا هر 1 ثانیه location دکمه هات تغییر پیدا کنند

farazjalili
شنبه 04 آذر 1391, 00:05 صبح
با حال بود ایول LIKE!

mousa1992
شنبه 04 آذر 1391, 00:08 صبح
سلام البته فکر نکنم این راه اصولیش باشه برای افکت دادنش می تونی از timer استفاده کنی مثلا هر 1 ثانیه location دکمه هات تغییر پیدا کنند

دوست عزیز
button ها و panel ها توی flowlayoutpanel قرار گرفتن برای این که حالت پویایی داشته باشن و توی این کنترل نمیشه loc داد

masoodz
شنبه 04 آذر 1391, 04:42 صبح
95513
دوستان الان این برنامه رو نوشتم . تقریبا کار همون کامپوننت رو براتون می کنه . عجله ای بود دوستان من ببخشید اگه زیاد خوب از آب در نیومده:قلب:

ramin_rp
شنبه 04 آذر 1391, 11:01 صبح
سلام
فکر کنم منویی که عکسش رو گذاشتین janus explorerbar (http://www.janusys.com/janus/library/CustomPages/explorerandbbnet.htm) باشه

abdullah20
شنبه 04 آذر 1391, 11:19 صبح
البته من خودم قبلا یه همچین چیزی را ساختم ولی خیلی بهتر از اینی که شما ساختید
ولی نمیخواد خودتون را اذیت کنید از sideBar دات نت بار استفاده کنید

samadblaj
شنبه 04 آذر 1391, 11:20 صبح
بیشتر شرکت های کامپوننت همچین پنلی رو دارند...

سعید کشاورز
شنبه 04 آذر 1391, 11:20 صبح
95513
دوستان الان این برنامه رو نوشتم . تقریبا کار همون کامپوننت رو براتون می کنه . عجله ای بود دوستان من ببخشید اگه زیاد خوب از آب در نیومده:قلب:
سلام..اینی که شما نوشتی یه اشکال داره..بار اول که کلیک میشه روی دکمه سریع یه بار بازو بسته میشه.

سلام
فکر کنم منویی که عکسش رو گذاشتین janus explorerbar (http://www.janusys.com/janus/library/CustomPages/explorerandbbnet.htm) باشه
سلام..آقا این جانوس رو اسمش رو نیار..هر کاری میکنم کرک نمیشه لامصب..توی انجمن هم کلی سرچ کردم درباره کرک کردنش اما بازم نشد.شما بلدی چجوری کرک میشه؟

samadblaj
شنبه 04 آذر 1391, 11:45 صبح
دوستان اگه کسی پنلی چیز جالبی داره برا استفاده ما هم بذاره...
گرافیک کار من خیلی پایینه خواهشا اگه چیز های گرافیکی دارید قرار بدید...
با تشکر

masoodz
شنبه 04 آذر 1391, 13:20 عصر
دوستان مشکل برنامه رو حل کردم . یه مقداری هم کدها رو تغییر دادم . امیدوارم به کارتون بیاد . وقت کنم رو گرافیکش هم کار می کنم

vistacali
شنبه 04 آذر 1391, 13:21 عصر
سلام دوستان شاید این کامپوننت هم بدردتون بخوره
لینک دانلود Krypton Suite 4.4.0 (http://www.componentfactory.com/downloads/KryptonSuite440.zip)
سایت سازنده (http://www.componentfactory.com/)

سعید کشاورز
شنبه 04 آذر 1391, 15:03 عصر
سلام دوستان شاید این کامپوننت هم بدردتون بخوره
لینک دانلود Krypton Suite 4.4.0 (http://www.componentfactory.com/downloads/KryptonSuite440.zip)
سایت سازنده (http://www.componentfactory.com/)
سلام اینی که دادین کرک شده؟ یا محدودیت داره؟

ramin_rp
یک شنبه 05 آذر 1391, 01:12 صبح
سلام..آقا این جانوس رو اسمش رو نیار..هر کاری میکنم کرک نمیشه لامصب..توی انجمن هم کلی سرچ کردم درباره کرک کردنش اما بازم نشد.شما بلدی چجوری کرک میشه؟

جانوس که خیلی راحت ک - ر - ک میشه
مشکلتو تو یه تاپیک دیگه مطرح کن تا کمکت کنیم حلش کنی

vistacali
یک شنبه 05 آذر 1391, 02:50 صبح
سلام اینی که دادین کرک شده؟ یا محدودیت داره؟

محدودیت داره

programerinfonet
یک شنبه 05 آذر 1391, 08:14 صبح
دوست عزیز این کامپوننت دات نت باره
آماده هست هیچ نیاز به ساختن نبود

programerinfonet
یک شنبه 05 آذر 1391, 08:19 صبح
اینم تصویرش
امیدوارم کمکتون کنه
95560

موفق باشی

mousa1992
چهارشنبه 08 آذر 1391, 06:28 صبح
سلام دوستان خوبم
معذرت بابت اشتباهی که توی پست 7 وجود داشت (عجله ای نوشته بودم و کامل تست نکردم)، اصلاحش کردم و البته به روش های بهینه تری هم میتوان نوشت کد رو
موفق باشید

ali_habibi1384
چهارشنبه 08 آذر 1391, 07:39 صبح
سلام دوستان..میخاستم بدونم در نرم افزار زیر برای ایجاد منوها از چه ابزاری استفاده شده؟
منظورم قسمت های زیر است:
مدیریت امانت
مدریت اسناد
مدیریت کاربران
و....
اینا به صورت کشویی باز و بسته میشن..
با چی ساختن اینو؟
مشابه این کنترل ها چی داریم؟

والا من اينجا نه لينكي ميبينم نه عكسي نه فايل اتچ شده اي! ميشه بگيد درباره چي حرف ميزنيد؟:ناراحت:
شايد هست و من نميبينم!