PDA

View Full Version : سوال: ایجاد ارسال نظر

Beginner67
جمعه 03 آذر 1391, 22:30 عصر
سلام.
یه جدول برای اخبار دارم که پیاده سازیش اینطوریه:
در صفحه اصلی title خبر که با hyperlink کار میکنه هست،با کلیک روی لینک وارد صفحه ای میشه که کل مطلب رو نشون میده.
تو همین صفحه جدید که کل اخبار نمایش داده میشه یه لینکی هست به اسم ارسال نظر،با کلیک روی این پنل ی باز میشه که میتونن با وارد کردن اسم متنشون رو بنویسن وارسال کنن.
حالا سوال من اینه برای نظرات جدول جدا بذارم؟یا تو همین جدول newsفیلد اضافه کنم؟
بعد یه مسئله دیگه اگر تو همین جدول news بخوام فیلد اضافه کنم،چجوری نظر ارتباط بدم به اون رکوردی که نظر رو برای اون گذاشتم؟

Beginner67
شنبه 04 آذر 1391, 00:01 صبح
چیزی که به نظرم درسته ایجاد یک جدول جدید و استفاده از کلید جدول اخبار در این جدول است.
میشه بگید چجوری بین دو جدول ارتباط برقرار کنم؟
آیا ارتباط با view روش خوبی است؟میشه ارتباط با view رو از مرحله ی ابتدایی توضیح بدید؟

fakhravari
شنبه 04 آذر 1391, 12:15 عصر
باید جدولت جدا باشه.
برای query باید یه join بین جداول بر حسب ایدی خبر باشه

dabirsiaghi
شنبه 04 آذر 1391, 17:05 عصر
سلام.
یه جدول برای اخبار دارم که پیاده سازیش اینطوریه:
در صفحه اصلی title خبر که با hyperlink کار میکنه هست،با کلیک روی لینک وارد صفحه ای میشه که کل مطلب رو نشون میده.
تو همین صفحه جدید که کل اخبار نمایش داده میشه یه لینکی هست به اسم ارسال نظر،با کلیک روی این پنل ی باز میشه که میتونن با وارد کردن اسم متنشون رو بنویسن وارسال کنن.
حالا سوال من اینه برای نظرات جدول جدا بذارم؟یا تو همین جدول newsفیلد اضافه کنم؟
بعد یه مسئله دیگه اگر تو همین جدول news بخوام فیلد اضافه کنم،چجوری نظر ارتباط بدم به اون رکوردی که نظر رو برای اون گذاشتم؟

این دو جدول مربوط به یه پروژه بزرگه که مربوط به پست های یک وبلاگ و کامنت ها می باشد میتوانید ایده بگیرید
95535
95536