PDA

View Full Version : سوال: نسبت دادن تکس باکس به یه کلاس

boysfe5
شنبه 04 آذر 1391, 17:32 عصر
با سلام میخوام یه تکس باکس رو به یه کلاس نسبت بدم.
به جای system.windows.form.textbox همانطور که در عکس هست textbox1 windowsformApplication5 استفاده کنم.
95538

plus
شنبه 04 آذر 1391, 17:40 عصر
منظورتون رو متوجه نمیشم یعنی چی نسبت بدین؟ TextBox خودش یک کلاسه.
عکس هم نمیاد.

boysfe5
شنبه 04 آذر 1391, 17:51 عصر
اینو نگاه کن چه جوری تکس باکس رو جای دیگه نسبت داده همینو میخوام

plus
شنبه 04 آذر 1391, 18:14 عصر
خو اینو که خودم آپلود کرده بودم. اینجا یک کلاس از کلاس TextBox مشتق (Inherit) شده و یک امکان (تغییر رنگ پس زمینه موقع گرفتن فوکوس) بهش اضافه شده.

public class CustomizedTextBox : TextBox
{
public CustomizedTextBox()
{
this.Enter += new EventHandler(EnterEventHandler);
this.Leave += new EventHandler(LeaveEventHandler);
}
private void EnterEventHandler(object sender, EventArgs e)
{
BackColor = Color.Yellow;
}
private void LeaveEventHandler(object sender, EventArgs e)
{
BackColor = Color.Empty;
}
}

خوب حالا منظورتون از نسبت دادن چیه.دقیقا چکار میخواین بکنین؟

boysfe5
شنبه 04 آذر 1391, 18:23 عصر
این عکس رو ببین
به جای system.windows.form.textbox همانطور که در عکس هست textbox1 windowsformApplication5 استفاده کنم.
مشکلم اینه که تکس باکسی جدید که ایجاد می کنم system.windows.form.textbox استفاده میشه و تکس باکس های که در این جا رنگی میشه فرق داره
95541
چه جوری تکس باکس رو به اون کد نسبت دادی

mahdi_7610
شنبه 04 آذر 1391, 18:49 عصر
دوست عزیز شما یک class به نام CustomizedTextBox ایجاد کن و سپس کدهای که توی پست 4 هست را داخل اون قرار بده و سپس پروژه را Build کن .
حالا گه به بالای ToolBox نگاه کنی می بینی یک کنترل با نام CustomizedTextBox اضافه شده که در واقع همون تکست باکس سفارشی هست که شما ایجاد کردید . به جای کنترل TextBox خود ویژال استادیو از این استفاده کنید.
موفق باشی

plus
شنبه 04 آذر 1391, 19:15 عصر
این عکس رو ببین
مشکلم اینه که تکس باکسی جدید که ایجاد می کنم system.windows.form.textbox استفاده میشه و تکس باکس های که در این جا رنگی میشه فرق داره
95541
چه جوری تکس باکس رو به اون کد نسبت دادی

وقتی با اون کلاس پروژه رو Build میکنی، توی ToolBox، یک قسمتی اضافه میشه به عنوانش هست WindowsFormsApplication5 Components.توی اون قسمت، کنترل CustomizedTextBox اضافه شده. شما باید از اونجا کنترل رو بگیری بندازی توی فرم.