PDA

View Full Version : سوال: نحوه نصب Arc GIS بر روی Visula Csharp

Mansoor92
یک شنبه 05 آذر 1391, 07:05 صبح
سلام

من نرم افزار9.3 arc engine رو گرفتم اما نمیدونم چطور باید رو ویژوال استادیو نصبش کنم ؟؟یعنی اول باید خود نرم افزار arc gis 9.3 رو نصب کنم؟؟ آیا میشه مبتی بر سی شارپ با این انجین برنامه نوشت؟؟

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

اینم عکس از صفحه اول انجین

http://upcity.ir/images/09701288865214271836.png

dabirsiaghi
یک شنبه 05 آذر 1391, 12:02 عصر
میشه در مورد این نرم افزار بیشتر توضیح دهید چه قابلیت هایی داره

Mansoor92
یک شنبه 05 آذر 1391, 12:48 عصر
تا اونجایی که من میدونم نرم افزار arc gis برای ایجاد نقشه های توصیفی استفاده میشه که اصلا تو رشته نقشه برداری یکی از گرایش ها همین gis است و خیلی هم خواستار داره ولی در کل برای ایجاد نقشه های توصیفی(مثلا جمعیت و .....) استفاده میشه......

hakim22
سه شنبه 07 آذر 1391, 14:38 عصر
شما می توانید با استفاده از com به برنامه های ArcGIS وصل شوید. برای اینکار باید در قسمت Add Refrences روی پروژه به تب Com بروید و کتابخانه های ArcGis را انتخاب کنید.
راه دیگرش استفاده از قابلیت دات نت است که امکان ساختن افزونه به صورت یک dll را به شما می دهد .
دقت کنید که برنامه نویسی برای ArcGIS بسیار پیچیده است . مخصوص در محیط CS اینکار حجم بسیار زیادی کد میطلبد تا کارهای ساده ای را به انجام برسناند و چند برابر حجم کل CS کد وجود دارد که باید در موردش اطلاعات کسب کنید و دستورات آن را فرا بگیرید اما خب یکی از پولساز ترین کارهای برنامه نویسی نیز در حال حاضر محسوب میشود .