PDA

View Full Version : روش اجرای یک فایل ویدیویی بر روی سیستم سرور ازسمت کلاینت! برنامه نویسی تحت شبکه.

RIG000
یک شنبه 05 آذر 1391, 17:04 عصر
با سلام!
من یه برنامه نوشتم . که میخام یک فایل ویدویی رو از سمت سرور بخونم! .یعنی برنامه رو کلاینت نصب هست و من میخام از طریق برنامه برم رو سیستم کلاینت فایل ویدویی رو اجرا کنم این چطوری هستش؟

:لبخندساده:

plus
یک شنبه 05 آذر 1391, 17:36 عصر
روی سرور هم برنامه ای نوشتین یا فقط واسه کلاینت؟ اگه فقط کلاینت دارید، اون فایل باید یه جوری روی سرور Share شده باشه تا بتونید با استفاده از آدرس IP سرور، از کلاینت بهش دسترسی داشته باشین.

RIG000
یک شنبه 05 آذر 1391, 17:50 عصر
نوشتنش که هنوز ننوشتم!
نوشتنش نیم ساعت هست!
روش اتصالش برام مهم هست.!
اگه قرار باشه که اطلاعات به اسن طور که میگم : {با openfiledialog برم پوشه باز کنم. برم از طریق نت ورک سیستم سرور رو باز کنم و برم ویدویی که شر شده رو انتخاب کنم و سپس انتخاب کنم و اجرا کنم اینظوری به راحتی میشه نوشتش؟ البته چن اینطوری ننوشتم آیا این جواب میده؟ حالا یه سوال از چند کلاینت همزمان اگه این کار رو کنم میشه اینکار رو کرد؟ }
2 - روشی هست که خودم ای پی بدم و برم بازش کنم؟

plus
یک شنبه 05 آذر 1391, 18:26 عصر
استفاده از OpenFileDialog در حالتی که آدرس سرور رو نمیدونی یا آدرس داینامیکه و یا محل فایل رو نمیدونی و کاربر باید تعیین کنه مناسبه.
در مورد محدودیت هم بستگی داره چطوری Share بشه. مثلا برای Share یک Drive، موقع Share تعیین میشه که چه تعداد کاربر همزمان ساپورت بشه. البته باید محدودیت پهنای باند شبکه و سرعت هارد و CPU سرور رو هم در نظر بگیرین.
اگه خودتون میدونید که آی پی سرور چیه و فایل کجای سرور هست نیازی به OpenFielDialog نیست.

RIG000
یک شنبه 05 آذر 1391, 19:10 عصر
خوب اینکه ادرس سرور رو داشته باشم اوکی اینو به فرض دارم! من منظور طریقه ادرس دهی یعنی خط کد اون به چه شکلی خواهد بود!
نمونه کد به اون شکل میخام!
در ضمن{ سرعت هارد و CPU سرور رو هم در نظر بگیرین.} اینا منظرتون اجزای سرور رو مد نظر شماست یا کلاینت؟
در مورد {پهنای باند شبکه و سرعت هارد و CPU سرور رو هم در نظر بگیرین.} ممکن باعث شه که هنگام اجرای فایل ویدیویی بافر بشه؟! واسه کنترل بافر شدنش باید خودمون کد نویسی کنیم؟
منظور این هست که مثلا ما هنگام اجاری فایل ویدویی بر روی اینترنت معمولا" بخاطر سرعت میمونیم تا فایل مورد نظر بافر بشه یعنی اینکه لود شه بعد ما میبینیمش.!! این چه جوریه؟

RIG000
یک شنبه 05 آذر 1391, 19:38 عصر
کسی هست این رو به ما راهنمایی کنه؟!
من مدتی هست پیگیر این موضوع هستم!!!

plus
یک شنبه 05 آذر 1391, 19:52 عصر
واسه نمایش فایل ویدیویی باید از یک کامپوننت استفاده کنین.الان چیزی تو ذهنم نیست شاید بقیه دوستان بدونن.فکر میکنم Windows Media Player یک OCX داشت قبلا...
احتمال Buffer شدن هم بستگی به تعداد کاربرا و سرعت شبکه داره.اگه از کنترل Windows Media Player استفاده کنید خودش هندل میکنه Buffering رو.

RIG000
یک شنبه 05 آذر 1391, 21:32 عصر
من از توابع api و همین window media player و ... واسه اجرا استفاده کردم.!!
اما مشکل این هست که آیا واقعا بافر انجام میشه؟!
سیستم not responding نده بره بیرون!
واسه بافرین کد نویسی داریم یا خودش خودکار انجام میده!!

plus
یک شنبه 05 آذر 1391, 21:36 عصر
اینی که شما استفاده کردی به صورت User Control هست یا فقط از طریق کد؟
برای تست کردنش میتونی آدرس یه ویدیو ی باکیفیت توی اینترنت رو بدی، ببینی چی میشه...البته اگه URL رو ساپورت کنه.

RIG000
یک شنبه 05 آذر 1391, 21:49 عصر
کد!
این ادرس رو از کجا بیارم؟! منظورتون چی بود؟

plus
یک شنبه 05 آذر 1391, 21:59 عصر
خوب این برنامه ای که شما نوشتی مگه آدرس یک فایل روی سرور رو نمیگیره و اونو پخش نمیکنه؟ خوب اگه بجای آدرس فایلی که روی سرور هست آدرس یک ویدیو که توی اینترنت هست رو بدی میتونه پخش کنه؟

RIG000
یک شنبه 05 آذر 1391, 22:11 عصر
ببین دوست من برنامه میاد یه ادرس میگره !!
و سپس اجرا میکنه. حالا چه ادرس سرور باشه یا جای دیگه باشه!!
ادرس ادرس هست.
حالا من پرسیدم ایا از طریق share این کار امکان پذیر هست که ادرس رو بگیریم بهش بدیم و برامون نشون بده؟ یا فقط url رو سیستم خودمون رو نشون میده!
حالا اینکه ما بخایم از سیستم خودمون به سیستم سرور وصل و فایل رو با روش خاصی نشون بدیم (کد نویسی شبکه) که به نتیجه رسیدیم که با share کدن میشه.
حالا آیا بافرینگ میشه یا نه !!
در ضمن در این موردی که گفتین ادرس یک ویدیو رو که رو اینترنت قرار گرفته رو بدم رو از کجا بیارم یعنی url رو از کجا بدست بیارم . میشه یه نمونه بذارید. که من به url خودم پیوند بدم ببینم اجرا میکنه یا نه!

plus
یک شنبه 05 آذر 1391, 22:21 عصر
اگه Http رو ساپورت کنه میتونی یه ویدیو آپلود کنی.اگه نه یه سرور میخواد که فایل رو بذاری روش Share کنی D-:

RIG000
دوشنبه 06 آذر 1391, 01:31 صبح
اقا من اهنگ اپلود کردم ادرس میدم نمیخونه !!!
مشکل از ادرس هست کسی میتونه اهنگ با پسوند mp3 اپلود کنه مسیر اجرایش رو بهم بده؟

RIG000
دوشنبه 06 آذر 1391, 01:57 صبح
اینم لینکش!
http://www.4shared.com/mp3/SsueYN0p/moin.html