PDA

View Full Version : گفتگو: قسمت مدیریت نامه های یک اتوماسیون

maktab
یک شنبه 05 آذر 1391, 19:27 عصر
این موضوع را در این بخش مطرح میکنم چون نیاز دارم از ASP.NET برای انجام آن استفاده کنم.

سلام
متاسفانه درباره موضوعی که مطرح میکنم جستجوهای زیادی انجام دادم ولی به نتیجه مطلوبی نرسیدم. به همین دلیل مجبور شدم یک گفتگو ایجاد کنم و از تجربه بقیه دوستان استفاده کنم.

یک اتوماسیون را در نظر بگیرید که ممکن است از داخل سازمان (لوکال) یا خارج از سازمان (از طریق اینترنت) به آن دسترسی داشته باشیم. همچون اکثر اتوماسیون های ساخته شده. در اکثر این اتوماسیون ها قسمتی برای مدیریت نامه های سازمان قرار گرفته شده که کاربران اتوماسیون (پرسنل) میتوانند برای ایجاد نامه های اداری از آن استفاده کنند.

خب حالا برای ایجاد یک نامه در اتوماسیون اداری باید چکار کرد؟ و این اتوماسیون های نوشته شده از چه تکنیکی استفاده میکنند؟

روشهایی که به ذهنم رسیدن ولی نتیجه مطلوبی نداشتن:
1- باز کردن برنامه ms word یا مشابه آن (با تمام امکانات): تا کاربر بتواند به راحتی از امکاناتی همچون رسم نمودار، جدول، تصاویر، تنظیم دقیق نامه و.. استفاده کند/ این روش به دلیل اینکه امکان باز کردن ms word تحت وب وجود نداشت به نتیجه نرسید.

2- استفاده از editorهای موجود: میتوان همچون امکان مدیریت مطالبی که در یک سایت قرار گرفته میشه از همین ادیتورها برای ایجاد و مدیریت نامه ها استفاده کرد / این روش به دلیل اینکه این ادیتورها از حداقل امکانات برخورد هستند و کاربر امکان تنظیم دقیق نامه را ندارد به نتیجه نرسید.

3- استفاده از Open XML SDK: با این روش میشه فایل های word ایجاد کرد و... / اطلاعات زیادی درباره این روش ندارم جستجوهای زیادی کردم که ببینم برای کار من مناسب هست یا خیر، یکی از مشکلاتی که به آن برخوردم این است که فایل مورد نظر ایجاد میشه و بصورت یک فایل word در اختیار کاربر قرار داده میشه، مثلا برای تبدیل یک مطلب سایت به word مناسب است حالا برای کار من! نمیدونم:اشتباه:

4- آپلود فایل word: میتوان اجازه داد هر کاربر بر روی سیستم خود یک فایل word طراحی کرده و بعنوان پیوست به اتوماسیون آپلود کند. / این روش تقریبا نیازها رو برآورده میکند ولی مشکلات زیادی را به همراه دارد. به نظر من اصلا برای یک اتوماسیون مناسب نیست.

و روشهای دیگر...

دچار یک سردرگمی شدم :گیج: در کل این اتوماسیون هایی که در حال حاظر وجود دارند برای بخش مدیریت نامه ها (ایجاد نامه های اداری و برون سازمانی و مدیریت آنها) از چه روشی استفاده میکنند؟

خوشحال میشم دوستان و با تجربه ها جهت به نتیجه رسیدن این گفتگو کمک کنند چون جوابی برای این کار وجود داره :لبخندساده: (مشابه اتوماسیون های عرضه شده).

fakhravari
دوشنبه 06 آذر 1391, 00:03 صبح
با سلام
کلا اتوماسیون اداری شاید اسمش گول زننده باشه در اصل همان مراحل ساده و روان کارهایی که شاید بار ها در برنامه خودمان کرده باشیم.
در باره نامه ها هم بهتره همه در قالب ورد باشن.
یک جدول باید داشته باشید که کلیه نامه ها اونجا باشه و بر اساس گروه کاری مانند نامه های امور مالی - امور اداری - نگهبانی و....
برای هر یک باید یک پوشه داشته باشید که نامه های هر بخش برن توی جای خودشون.

maktab
دوشنبه 06 آذر 1391, 18:29 عصر
در باره نامه ها هم بهتره همه در قالب ورد باشن.

ممنون بابت پاسخگویی. منم به این نتیجه رسیدم که باید به این شکل باشند ولی همان طور که اشاره کردم برای باز کردن و ذخیره سازی آنها به مشکل برخوردم.
چه روشی پیشنهاد میکنید؟ یا در اتوماسیون ها از چه کاری استفاده میکنند؟

fakhravari
دوشنبه 06 آذر 1391, 18:42 عصر
چون نامه یک سبک خاصی داره که تنها در ورد میتوان اونو کم زیاد کرد.
اگر متن نامه ها جوری که در دیتابیس ذخیره می کنید میتونید با بر نامه ریپورت یک گزارش خوب درست کنید.

maktab
دوشنبه 06 آذر 1391, 19:51 عصر
چون نامه یک سبک خاصی داره که تنها در ورد میتوان اونو کم زیاد کرد.
اگر متن نامه ها جوری که در دیتابیس ذخیره می کنید میتونید با بر نامه ریپورت یک گزارش خوب درست کنید.

نه دوست من نیاز فقط چاپ نیست، فرض کنید چندین فایل word در اتوماسیون دارید. حالا ممکنه کاربر بخواد آنها را ویرایش و... کنه. متن آنها را به چه شکل باید باز کرد تا بتوان ویرایش کرد؟
از ادیتور ها نمیشه استفاده کرد چون اصلا قابلیت های مورد نیاز را ندارند. بصورت دانلود فایل word نیز نباید باشند چون واقعا کسل کننده است! مثلا فرض کنید یک کاربر بخواد فایلی را ویرایش کنه، باید ابتدا آن را دانلود کرده، ویرایش کرده سپس مجددا اپلود نماید تا بجای فایل قبلی قرار داده بشه. در صورتی که اصلا ممکنه اتوماسیون بصورت لوکال در حال اجراست!! پس این همه پیچیدگی برای چیست؟

fakhravari
دوشنبه 06 آذر 1391, 20:56 عصر
خب نمیشه باید یک طرفه در نظر بگیری .
یا ویرایش یا استفاده .

maktab
یک شنبه 12 آذر 1391, 11:58 صبح
طبق صحبت هایی که با دوستان کردم گویا چنین امکانی وجود داره. برخی از اتوماسیون ها هستند که نامه ها را در برنامه باز میکنند و پس از ویرایش مجددا آن را ذخیره میکنند. نه اینکه آن ها را دانلود کرده سپس آپلود کنند.
برای این کار روش خاصی سراغ دارید؟
مطمئنم با asp.net میتوان این کار را کرد چون چنین امکانی در اتوماسیون ها وجود دارد ولی نمیدونم چرا کسی اطلاعاتی دراین باره نداره :متفکر: