PDA

View Full Version : سوال پايه در مورد شروع طراحي وبسايت

rouzbeh_ziafati
دوشنبه 06 آذر 1391, 12:07 عصر
با سلام و عرض خسته نباشيد
من زبان ويژوال بيسيك . نت 2010 رو در حد متوسط بلدم
با توجه به اين پيش زمينه اي كه دارم بهترين گزينه براي فراگيري طراحي وبسايت براي من چه زبان ، محيط و اسكريپتي هست (حدالامكان زباني كه با ويژوال بيسيك شباهت داشته باشه)

ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

maktoom
دوشنبه 06 آذر 1391, 14:02 عصر
سلام
از اینکه چیز متفاوتی رو تجربه کنید نترسید.
اصول پایه که متفاوتنیست. اما منطق زانها متفاوت هست.
بنظرم حتی بهتره که یه زبان متفاوت مثه php رو تجربه کنید.

dabirsiaghi
دوشنبه 06 آذر 1391, 14:10 عصر
دو راه برای طراحی سایت دارید
1-خانواده phpو mysql و...
2-خانواده دات نت و asp و...
بنده هر دو را کار کردم ولی الان فقط روی دات نت هستم
----------------------------------------
اگر فقط میخواهید وب کار کنید خوب php با توجه به سرعت بالاتر به نظر بهتر از دات نت است ولی اگر vb6 کار کرده اید و میخواهید علاوه بر وب بتوانید application های دیگری مثل موبایل , windows و کلا خانواده محصولات ماکروسافت را گار کنید دات نت و asp.net یا mvc بهتره

rouzbeh_ziafati
سه شنبه 07 آذر 1391, 07:36 صبح
ممنون از راهنمايي
اينطور كه من متوجه شدم asp يك محيط است ، بايد با يك زبان داخلش كد نوشت
اگه من درست ميگم با چه زباني بهتر است داخل asp كد نوشت؟
vbscript چه كاربردي داره؟

M.T.P
سه شنبه 07 آذر 1391, 14:19 عصر
ممنون از راهنمايي
اينطور كه من متوجه شدم asp يك محيط است ، بايد با يك زبان داخلش كد نوشت
اگه من درست ميگم با چه زباني بهتر است داخل asp كد نوشت؟
vbscript چه كاربردي داره؟

در ASP.NET شما می تونید با دو زبان #C و VB به انتخاب و دلخواه کد بنویسید.
در مورد vbScript هم زیاد دنبالش نباشید چون همه مرورگرها JavaScript رو پشتیبانی می کنند اما vbScript زبان اسکریپتی پیش فرض ASP هست و با پشتیبانی IE.

l4dl4d
سه شنبه 07 آذر 1391, 15:30 عصر
بنظر من php رو شروع کنید واقعا خوب هست
در ضمن قبل از هر چیز HTML و css و اگه شد:لبخندساده: JQuery رو یاد بگیرید چون واقعا پایه به اینا میگن

rouzbeh_ziafati
سه شنبه 07 آذر 1391, 16:14 عصر
اگر کسی فقط جاوا اسکریپت بلد باشه باهاش می تونه به تنهایی یه سایت پویا درست حسابی طراحی کنه؟ اگر نه دیگه چه چیزهایی لازم هست؟
و اینکه آیا با asp.net تنها هم میشه همین کار رو کرد؟

l4dl4d
سه شنبه 07 آذر 1391, 18:08 عصر
خیر دوست عزیز JSP فقط کار رو حرفه ای میکنه ولی ربطی نداره
شما برای کار با ASP.NET هم باید باز HTML و CSS بلد باشید تا طراحی ظاهر سایت رو انجام بدید
ASP مربوط به کار های مروبط به سرور و در کل تعاملی است نه ظاهری :قلب:

rouzbeh_ziafati
سه شنبه 07 آذر 1391, 23:13 عصر
ممنون از راهنمایی
اینطور که من فهمیدم ، html و css برای طراحی ظاهری سایت به کار می آیند.
برای طراحی ظاهری باید هر دوی این زبان های رو بلد بود؟ من تا حدود خیلی کمی با html آشنایی دارم
و سوال بعدی اینکه حالا یه زبانی مثل visual basic .net که میشه درون asp.net ازش استفاده کرد چه کاربردی داره؟

maktoom
چهارشنبه 08 آذر 1391, 00:32 صبح
بطور کلی با html و css و javascript شما می تونید در سمت کلاینت یه چیزایی رو نشون بدید و حتی توابعی رو تعریف کنید.
اما در سمت سرور شما زبانهای برنامه نویسی ای رو دارید که کار اصلی رو اونها بر دوش دارن ک مسئولیت پاسخ دهی به کوئری هایی رو دارن که از جانب کلاینت و صفحه ای که او میبینه ارسال شدن، رو داره.
مثلا برای اینکه چک بشه یه username تکراری هست یا نه چاره ای نیست جز اینکه کوئری روی دیتابیس زده بشه و این درخواست باید از سمت کلاینت بیاد سمت سرور پردازش انجام بشه نتایج در سمت کلاینت نمایش داده بشه.
اما مثلا برای یه اعتبار سنجی ساده که مثلا داخل فیلدها فقط عدد وارد بشه لازم نیست تا در سمت سرور این موارد چک بشه اینا رو در سمت کلاینت با مثلا جاوا اسکریپت هم میشه چک کرد و نتیجه رو اعلام کرد.
اینا رو گفتم تا بدونید کدوم یکی از این دو سمت رو می خواید کار کنید. البته اینطور که شرح دادم این دو مقوله هرگز از هم جدا شدنی نیستن. اما تخصصتون رو کجا میخواید پرورش بدید با خودتونه.