PDA

View Full Version : سوال: مخفی کردن دیتابیس در پروژه ساخته شده

sasanrstm
دوشنبه 06 آذر 1391, 22:31 عصر
سلام به همه دوستان برنامه نویس من یه دفترچه تلفن ساده نوشتم که روش ستاپ گذاشتم با ستاپ ساز خود ویژوال استودیو اما بعداز نصب دیتابیس رو داخل برنامه نصب شده نشون میده چطوری میتونم این دیتابیس رو مخفی کنم چون هرکسی میتونه دیتابیس رو کپی واطلاعاتشو ببینه95651

lahiji
سه شنبه 07 آذر 1391, 09:13 صبح
سلام

البته همیشه هیچ راهی امن نیست

اگر دیتا بیس شما ACCESS می تونی براش پسورد بزاری . البته امنیت آن 100% نیست
بهتره از SQL SERVER استفاده کنی که خوب می تونی امنیتشو بر قرار کنی

اما مخفی کردن دیتا بیس راه حل خوبی نمی تونه باشه چون به راحتی میشه بهش دسترسی داشت

موفق باشی

sasanrstm
سه شنبه 07 آذر 1391, 20:09 عصر
خب همونطوریکه میبینی تو عکس دیتابیسم اسکیو ال سرور هستش اما اینجوری که میبینی اصلا خب نیست منم سوالم همینه چطوری دیتابیس رو مخفی یا یه جوریکه مثل نرم افزارهای حرفه ای نشه به دیتابیس دسترسی داشت.پیشنهاد شما چیه دوست گرامی

black_binary
سه شنبه 07 آذر 1391, 21:46 عصر
اطلاعاتت رو بصورت رمز شده توی sql ذخیره کن البته منظورم استفاده از الگوریتم های hash نیست چون برای شماره تلفن ها که زیاده به صرفه نیست
یه الگوریتم ساده خودت بنویس که هنگام ذخیره شماره تماس، اون الگوریتم اعمال بشه و یک شماره نادرست ذخیره بشه و هنگام بازیابی اطلاعات الگوریتم معکوس اعمال بشه و اطلاعات صحیح بازیابی بشه
موفق باشی.

r_s1389@yahoo.com
سه شنبه 07 آذر 1391, 22:03 عصر
سلام
شما میتونی از پروسیجر استفاده کنی بعد بیای اون را رمز گذاری کنی
این جوری http://uplod.ir/sx8ntv188v8r/_____________________________________.jpg.htm

SHD.NET
سه شنبه 07 آذر 1391, 22:17 عصر
به نظرم به روش AES کدکنی بهتر از همس . هم خودت یه رمز اختصاصی بهش میدی . هم امنیتش هم خوبه و بالاس .
اگ توی اینترنت سرچ کنی ، متدها و فانکشن هاش زیاده . فقط فارسی ساپورت نمی کنن که خودت باید با یه سری تغییرات درستشون کنی

این فانکشن AES هستش اما برای vb.net نوشته شده . ببین میتونی تبدیلش کنی : ورود به تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?370194-%D9%81%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%B4%D9%86-%DA%A9%D8%AF%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B4-AES&p=1635462&viewfull=1#post1635462)

:چشمک:\\\موفق باشید///:چشمک:

SHD.NET
سه شنبه 07 آذر 1391, 22:22 عصر
همونطور که آقای lahiji گفتن مخفی کردن زیاد بدرد تأمین امنیت نمیخوره . اما با این کد میتونی دیتابیستو مخفی و تبدیل به یک فایل سیستمش کنی .
File.SetAttributes(filePath, FileAttributes.System;

sasanrstm
سه شنبه 07 آذر 1391, 22:29 عصر
من از همه دوستان که جواب دادن. نمیدونم من سوالمو بد مطرح کردم یا جوابهای شما گنگ است من متوجه نمیشم من می خوام بعد از نصب شدن برنامه وقتی میری داخل برنامه مثلا تو درایو h که برنامه نصب هست دیتابیس برنامه دیده نشه مثلا تبدیل به dll بشه چون موقع درست کردن ستاپ تو قسمت add--> file دیتابیس را به ستاپ اضافه میکنم و bulid میکنم بعد از نصب تو پوشه نصب شده برنامه دیتابیس دیده میشه همو نجوری که تو عکس هم نشون داده میشه من میخوام تو پوشه نصب شده دیتابیس دیده نشه نه اینکه اطلاعاتش رو هش کنم یا رمز گذاری کنم هش ورمزگذاری رو بلدم بازم ممنون از جوابهای دوستان

SHD.NET
سه شنبه 07 آذر 1391, 22:34 عصر
اگ نمخای دیده بشه باید قبل نصب Attribute دیتابیستو هیدن و سیستمی قرار بدی . تا بعد نصب هم با همون مشخصات هیدن بمونن

sasanrstm
سه شنبه 07 آذر 1391, 22:46 عصر
اگ نمخای دیده بشه باید قبل نصب Attribute دیتابیستو هیدن و سیستمی قرار بدی . تا بعد نصب هم با همون مشخصات هیدن بمونن
ممنون اما چطوری اینکارو بکنم میشه بیشر راهنمائی کنید یا مراحل کار را بهم بگید

سعید کشاورز
چهارشنبه 08 آذر 1391, 00:05 صبح
همونطور که آقای lahiji گفتن مخفی کردن زیاد بدرد تأمین امنیت نمیخوره . اما با این کد میتونی دیتابیستو مخفی و تبدیل به یک فایل سیستمش کنی .

یعنی با این کار مثلا فایل اکسس تبدیل به فایل سیتمی میشه؟ عنی پسوندش عوض میشه؟ چجوریه کار میکنه این روش..میشه یکم توضیح بدی؟

sasanrstm
جمعه 10 آذر 1391, 13:31 عصر

ممنون اما میشه دقیقا بفرمائید این کدو تو کجا قرار بدم و منظور از file چیه؟؟ چون تو چند تا صفحه که دارم همشون با دیتابیس ارتباط دارن کانکشن دارن

Y_Safaiee
جمعه 10 آذر 1391, 18:27 عصر
ُلام دوست من

اگه فقط میخوای مخفی شه وقت ستاپ ساختن فایل های دیتابیساتو (یا هر فایلی که دوس داری پنهان باشه) تک تک انتخاب کن و تو پروپرتیسش Hidden رو True کن,با اینکار وقتی برنامه نصب شه پیش فرض Hide هست .
95833

موفق باشی
بایت بایت

saied_hacker
جمعه 10 آذر 1391, 18:31 عصر
ممنون اما میشه دقیقا بفرمائید این کدو تو کجا قرار بدم و منظور از file چیه؟؟ چون تو چند تا صفحه که دارم همشون با دیتابیس ارتباط دارن کانکشن دارن

فایل که کلاس فایله برای دسترسی به فایلها رو سیستم
و setAttributes میاد گزینه یا خاصیت فایهارو تنظیم میکنه ( hiden,readonly,system file,...) که اردس فایلو بهش میدی و خاصیت مورد نظرت رو هم میدی که اینجا توی پارامتر دوم سیستمی انتخابد شده که میتوی هر کدوم از حالات بالا باشه.

هر جا که راحتی :) تو باید این دستور رو اجرا کنی مثلا میتونی توی فرم تنظیماتت به عنوان یا اپشن بزاری تا خود کاربر به دلخواه بتونه اجراش کنه.

اگر فایلت رو هیدن کنی سیستمی هم بکنی کاربر اگه از فولدر اپشن نمایش فایهای هیدن رو فعال کرده باشه بازم فایلت نمایش داده نمیشه ( البته نباید تیک نمایش فایلهای سیستمی رو هم ورداشته باشه)

sasanrstm
جمعه 10 آذر 1391, 19:57 عصر
ممنون از پاسختون اما دیتابیس مخفی میشه اما بازم دسترسی بهش هست اگه اون تیک هیدن بردار از فولدر آپشن من می خوام کلا نشه بهش دسترسی داشت؟

s3rv3r
جمعه 10 آذر 1391, 21:10 عصر
هرکاری هم بکنی باز میشه دسترسی داشت به خود فایل. چیزی که خودتون هم دارید میگید. اول میخوایی مخفی کنی دوستان گفتن مخفی کردنش رو بعد میگی اینو نمیخوام.

یه رمز بزار رو دیتابیست خلاص.هر کسی هم کپی کنه نمیتونه اطلاعاتشو ببینه چون کانکشن استرینگ تو فایل اجراییته .

barnamenevisjavan
شنبه 11 آذر 1391, 19:23 عصر
چرا لقمه رو میپیچونید؟خوب عزیز من کافیه برنامت رو پرتابل کنی.یعنی دیتابیس و فایل اجرایی برنامت بشه 1فایل.تو سایت 1آموزش در این رابطه گزاشتم جستجو کن

sasanrstm
یک شنبه 12 آذر 1391, 00:19 صبح
چرا لقمه رو میپیچونید؟خوب عزیز من کافیه برنامت رو پرتابل کنی.یعنی دیتابیس و فایل اجرایی برنامت بشه 1فایل.تو سایت 1آموزش در این رابطه گزاشتم جستجو کنممنون دوست خوبم از وقتی که گذاشتی اما بنده به روش پرتابل شما برنامه رو درست کردم حالا تو اون آموزش دقیقا معلوم نیست که فایلهائی رو که داره پرتابل میکنه برنامه قابل نصب هست یا چیه ؟لطفا اول دقیق سوال منو بخون بعد من فقط می خوام بعد از نصب برنامه دیتابیس برنامه دیده نشه منظورم هیدن نیست آ تو پابلیش سایت اگه دقت کنی فایلها تبدیل به dll میشه و تا جائی که من میدونم dll قابل باز کردن نیست کلا برنامه قابل نصب نیست با این روش . یعنی لقمه ایکه شما میگین رو اصلا نمیشه خورد

barnamenevisjavan
یک شنبه 12 آذر 1391, 18:00 عصر
عزیز من شما اصلا خودت میدونی میخوای چیکار کنی؟
با اون آموزش که دیدی فایل دیتابیس و.... کلا یه پک میشه توی خود exe نهاییت.اینجوری اصلا ن دیتابیس دیده میشه ن کسی میتونه بهش نفوذ کنه

barnamenevisjavan
یک شنبه 12 آذر 1391, 18:02 عصر
شما همون روش رو انجام بده بعدش ستاپ ساختی همون فایل رو ادد کن.