PDA

View Full Version : مشکل عجیب در پهنای باند سایت

na3er-faraji
سه شنبه 07 آذر 1391, 13:02 عصر
سلام. متوجه شدم در یک هفته اخیر روزانه 500 مگابایت از حجم پهنای باندم داره از بین میره و این کار با ارسال ایمیل به ایمیل های سایت انجام میشه. همون جور که اطلاع دارید معمولا هر سایت چند ایمیل داره . مثلا info@yourdomain.com که برای ارتباط بازدیدکنندگان با شما انجام میشه یا noreplay@yourdomain.com که برای رجیستر اکانت ها استفاده میشه. حالا فرض کنید یک نفر بیا روزانه تعداد زیادی ایمیل به این آدرس های شما بفرسته. مطمینا بعد یک مدت پهنای باند شما تموم میشه. هر چند من این آدرس ها رو فوروارد کردم روی جی میلم. اما مسئول هاست گفت بازم پهنای باند مصرف میشه. نمیدونم واقعا باید چیکار کرد؟ دوستان راهی به نظرشون میرسه؟

AmirGhasemi
سه شنبه 07 آذر 1391, 13:31 عصر
سلام
من دو سه سال پيش واسه همين موضوع كلي ضرر كردم و با يكي از كارفرماهام دعوام شد
اونها انداخته بودن تقصير من كه چرا سايتشون اينجوري ميشه؟ من هم مي گفتم خب بابا من چي كار كنم كه اين همه ايميل براي شما مياد
بهترين راه اينه كه فرستادگان ايميل را شناسايي كني و آنها را بلاك كني همين

na3er-faraji
سه شنبه 07 آذر 1391, 13:50 عصر
جالبیه قضیه اینه که تو صندوق پستی من هیچی نیس. من به پشتیبانی میگم قبول نمیکنه.و میگم اینقد حجم زده برای recive . ما نرم افزارمون اشتباه کار نمیکنه. به نظرتون چیکا باید بکنم. خواهش میکنم کسانی که اطلاعاتی دارند کمک کنند؟

AmirGhasemi
چهارشنبه 08 آذر 1391, 12:12 عصر
دوست من با اين اوصاف كه داري ميگي مطمئني DOS Attack نشدي؟؟؟؟؟
ايميلت را حذف كن! كل اكانت اون ايميل را پاك كن و دوباه گزارش بگير
ببيني چي شده؟ اگه باز بار روي اون سرور بود مطمئن باش DOS Attack‌شدي! الان اين بيماري وب سايت شما مشكوك با نوعي DOS Attack نيمه بدخيم است!!!

na3er-faraji
چهارشنبه 08 آذر 1391, 12:36 عصر
فک میکنم فهمیدم مشکل چیه!!! من توی تنظیمات ایمیل تنظیم کرده بودم که ایمیل ها فوروارد بشه روی یک آدرس ایمیل دیگه (جی میلم) و بعد از فوروارد پاک بشه. برا همین محدودیتی که برا صندوق پستی هام در نظر گرفته بودم هیچ وقت اعمال نمی شد. ایمیل ها میومد (recive) بعد همون میل دوباره send میشد. این کار باعث میشد مثلا اگه من تو روز 200 مگابایت ایمیل اسپم دریافت میکردم , 200 مگابایت دیگه هم به خاطر فوروارد شدن به صندوق پست دیگه م از دست بدم. یعنی حجم دو برابر می شد. اما جالبیه کار این بود که این ایمیل ها توی صندوق پست جی میلم هم نبود. راستش تا الان به نتیجه ای نرسیدم. اما با پشتیبانی هاست که صحبت کردم طرف به من گفت احتمال داره جی میل اصلا این ایمیل ها رو دریافت نمیکرده و delivery failed میداده. چون واسه جی میل اگه مشخص بشه ایمیل از یک سطح خاصی رتبه ش پایین تره (ارسال شده از میل سرورهای اسپم ) اصلا ایمیل رو نمیگیره . فعلا تنظیمات جدید رو اعمال کردم. امیدوارم که حل بشه.