PDA

View Full Version : کار با Stream ها.

harani
سه شنبه 07 آذر 1391, 19:19 عصر
با سلام . دوستان من میخوام در tost.maketext از StreamReader ,Writer استفاده کنم میشه راهنمایی کنید.

harani
چهارشنبه 08 آذر 1391, 16:59 عصر
دوستان واقعاً کسی نیست کمکم کنه ؟؟

Modernidea
پنج شنبه 09 آذر 1391, 11:20 صبح
سلام

شما میتونید یک مقدار با StreamReader بخونید و بریزید توی یک متغیر و آن را به وسیله Toast.makeText() نمایش بدید!
میخواید دقیقا چکار کنید؟ سوالتون کوتاه و بدون جزئیات هست، برای همین کسی نمیدونه شما منظورتون چی هست.

harani
پنج شنبه 09 آذر 1391, 21:25 عصر
راست میگید سوالم کوتاه و ناقص بود من دو تا Activity دارم که Activity اول مثلاً شامل یک باتن (btn1) هستش Act2 شامل یک EditText و یک باتن (btn2) هست .
با فشردن دکمه ی اکتیوتی اول بصورت یک startActivityForResult اکتیوتی دوم نشون داده میشه . میخوام زمانیکه Act2 اجرا شد متنی رو که کاربر در EditText وارد کرد پس از فشردن باتن (btn2) در قالب یک toast در Act1 نشون داده بشه . من اینو با Stream میخوام نه با intent
ممنون میشم کمکم کنید .

Modernidea
پنج شنبه 09 آذر 1391, 22:03 عصر
سلام

میتونم بدونم چرا میخواید از Stream برای این کار استفاده کنید؟

توضیح خود سایت اندروید را در مورد Stream ببنید:

Most clients will use input streams that read data from the file system (FileInputStream), the network (getInputStream()/getInputStream()), or from an in-memory byte array (ByteArrayInputStream).

معمولا از Stream برای کار با بایت ها استفاده میشه. مثلا اگر قصد تبادل اطلاعات در شبکه را داشته باشید، فقط باید داده ها را به صورت رشته ای از بایت ها ارسال کنید و یا اگر قصد اجرای صوت/تصویر را داشه باشید باز هم سرکارتان با رشته ای از بایت ها و Stream است.

اگر هدفتان پاس دادن مقدار موجود در EditText اکتیویتی2 به اکتیویتی1 است که راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها همین Intent است. اما اگر فقط هدف نمایش پیغام هست، شما برای این کار حتی نیاز به Intent هم ندارید. میتوانید در همان Button موجود در Act2 ابتدا تابع Toast را با مقدار موجود در EditText نمایش دهید و سپس Act را ببندید. نمایش پیغام حتی تا 1 یا 2 ثانیه بعد از بسته شدن Act2 در حال تمایش خواهد بود.

farhadfery
پنج شنبه 09 آذر 1391, 23:40 عصر
با توجه به سوالات کاربر harani. من حدس می زنم (حدس): دلیل استفاده ایشون از stream ها برای تمرین و کار کردن با اون می تونه باشه.

harani
پنج شنبه 09 آذر 1391, 23:51 عصر
بله جناب farhadfery (http://barnamenevis.org/member.php?62454-farhadfery) حدس شما صحیح است . حالا اگه راه حلی دارین ممنون میشم بفرمایید.

farhadfery
پنج شنبه 09 آذر 1391, 23:59 عصر
سلام.بله راه حل دارم.
ببینید این چیزها مسایل ابتدایی هستند. من هم تازه کارم. اما با جستجوی کوچیک جواب پیدا می شه. اگر هم دنبال مثال های متعدد هستید کتاب hello android یا beginner android از apress مثال های متعدد برای کار با ابزارها داره.

harani
جمعه 10 آذر 1391, 18:03 عصر
ممنون دوست من ولی این جواب سوال من نبود لطفاً اگه به پاسخ مسلطید جواب بدید . بازم از توجهتون ممنون . با سپاس .

farhadfery
جمعه 10 آذر 1391, 18:29 عصر
ممنون دوست من ولی این جواب سوال من نبود لطفاً اگه به پاسخ مسلطید جواب بدید . بازم از توجهتون ممنون . با سپاس .
چرا جوابتون همون بود.:بامزه: نمی شه که دائم کد بخواهید! اینطوری کار کردن به نظر شما درسته؟ کد آماده بخواهید؟

harani
جمعه 10 آذر 1391, 20:42 عصر
چرا جوابتون همون بود.:بامزه: نمی شه که دائم کد بخواهید! اینطوری کار کردن به نظر شما درسته؟ کد آماده بخواهید؟
مگه حالا چنتا خط کد میشه برای کسی که بلده که کاری نداره دو سه تا خطم حالا برا ما تایپ کنه . من هرچی جستجو کردم و بررسی کردم نتونستم به جواب برسم برای همین تایپیک زدم . بازم اگه جوابو میدونید ممنون میشم پاسخ بدید.

farhadfery
جمعه 10 آذر 1391, 22:45 عصر
ببینید اینکه من سرچ کنم و کد را ابنجا کپی پیست کنم یا خودم تایپ کنم. کار شما فقط برای یه موضوع راه افتاده به شما کمک کردم. قبول. اما من اگر شما را تشویق کنم شما کتاب و منابع دیگر و سرچ و .. کنید به نظرم کمک بهتری کردم. شما با 4 تا مطلب دیگه ه آشنا می شید. سرعت پیشرفتتون هم بیشتر می شه. و فواید دیگه. اینطوری کمکم بهتر بوده.
داستان همون ماهی و ماهی گیری دیگه. خودتون بهتر می دونید.

harani
جمعه 10 آذر 1391, 23:06 عصر
آقای ماهیگیر یه تیکه کد اومدی بنویسی اینهمه طفره رفتن نداره اگه جوابو بلد نیستید الکی پست نزنید .برای یه سوال صدتا درس دادی , من خودم به 4 زبون برنامه نویسی تقریباً مسلطم هر کی تو این سایت حتی میتدی ترین سوالو کرده من توضیح جامع با کد دادم بهش .تو ایران اکثر کسایی که دارن برنامه نویسی میکنن بیشتر کپی پیست اینو من به شاگردامم به صراحت گفتم . دیگه یه 3-4 خط کد نوشتن اینهمه کلاس گذاشتن نداره که . مرحمت شما زیاد .بذارید دوستای دیگه جواب بدن.

farhadfery
جمعه 10 آذر 1391, 23:11 عصر
آقای عزیز یه تیکه کد اومدی بنویسی اینهمه طفره رفتن نداره .برای یه سوال صدتا درس دادی , من خودم به 4 - 5 زبون برنامه نویسی تقریباً مسلطم هر کی تو این سایت حتی میتدی ترین سوالو کرده من توضیح جامع با کد دادم بهش .تو ایران اکثر کسایی که دارن برنامه نویسی میکنن بیشتر کپی پیست اینو من به شاگردامم به صراحت گفتم و اینم بهشون گفتم که این خلاقیت شماس که از دیگری مجزا میشد . دیگه یه 3-4 خط کد نوشتن اینهمه کلاس گذاشتن نداره که . مرحمت شما زیاد .بذارید دوستای دیگه جواب بدن.
کلاسی در گار نیست عزیز. امیدوارم تو کارتون موفق تر باشید. من جلوی دیگران را که نگرفتم. خ.ب بیاند جواب بدند.

Modernidea
شنبه 11 آذر 1391, 11:23 صبح
سلام

معذرت میخوام من دخالت میکنم، اما از این بحث ها من زیاد دیدم در فاروم ها، از هرودی شما عزیزان خواهش میکنم به هیچ عنوان ادامه ندید. هیچ نیتیجه نخواهد داشت! لطفا :)

آقای harani سه تا لینک میزارم که به احتمال زیاد کمکتون میکنه:
لینک1 (http://stackoverflow.com/questions/2492076/android-reading-from-an-input-stream-efficiently)
لینک2 (http://stackoverflow.com/questions/8376072/whats-the-readstream-method-i-just-can-not-find-it-anywhere)
لینک3 (http://developer.android.com/reference/java/io/InputStream.html)

موفق باشید.

harani
شنبه 11 آذر 1391, 16:24 عصر
منمونم دوست عزیز زحمت کشیدی .