PDA

View Full Version : مبتدی: تغییر بانک اطلاعاتی در زمان انجام پروژه

سعید کشاورز
سه شنبه 07 آذر 1391, 20:33 عصر
سلام دوستان یه سوال دارم..
من الان دارم یه پروژه واسه کتابخونه می نویسم..دیتابیس رو با sql server 2008 R2 طراحی کردم.بعدش دو تا فایل واسه من ساخته شده..یکی با پسوند mdf و دیگری ldf .
حالا من اومدم توی VS از منوی Data و از طریق Add New Data Source این دیتابیس رو پروژه خودم معرفی کردم. و پس از اون این دیتابیس به کنار فایل های پروژه من اضافه شد.زمانی هم که برنامه رو اجرا کردم همین دیتابیس توی پوشه Debug برنامه هم کپی شد.خوب تا اینجا که مشکلی نیست.
حالا فرض کنید من میام توی SQL SERVER میام دیتابیس رو تغییر میدم مثلا یه جدول اضافه میکنم..توجه کنید که آدرس این دیتابیس توی پوشه زیر هستش
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10.SQLEXPRESS\MSSQL\DATA
حالا سوالم اینه که من باز باید بیام دیتابیسی که توی پروژه ام هستش رو Delete کنم و یه Data Source جدید زنم؟ یا اینکه دیتابیس جدید رو به صورت دستی کپی کنم توی محل پروژه؟
اگه به صورت دستی بخوام کپی کنم باید توی پوشه Debug بریزم یا اینکه کنار فایل های پروژه؟
اگه روش دیگه دارین بهم بگین..یکی که همین الان به ذهنم رسید اینه که بیام دیتابیسی که کنار پروژه ام هستش رو Attach کنم به sql server که بعدش وقتی Save کردم روی همین save بشه.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
سوال دیگه ای که دارم اینه:
این خاصیت دیتابیس واسه چیه:
Copy to Output Directory
که یه سری خاصیت داره
Dont Copy
Copy Always
Copy if Newer
یکی بهم اینارم توضیح بده ممنون میشم

programerinfonet
سه شنبه 07 آذر 1391, 23:08 عصر
دوست عزیز در پاسخ سوال اولت باید بگم که این کارت اگر کد نویسی کردی اشتباه هست
وقتی شما کد نویسی می کنی دیگه نیاز به انجام مراحل ویزاردی نیست مستقیمأ مسیر بانک اطلاعاتی رو بده که خودتو اذیت نکنی

سعید کشاورز
چهارشنبه 08 آذر 1391, 00:00 صبح
دوست عزیز در پاسخ سوال اولت باید بگم که این کارت اگر کد نویسی کردی اشتباه هست
وقتی شما کد نویسی می کنی دیگه نیاز به انجام مراحل ویزاردی نیست مستقیمأ مسیر بانک اطلاعاتی رو بده که خودتو اذیت نکنی

من فقط از طریق ویزارد Data source فایل دیتابیس رو پروژه ام اضافه میکنم بعدش خوش یه آدرس بهم میده که از اون توی ConnectionString استفاده میکنم..که نیازی به تایپ کردن دستور نداشته باشم

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 08 آذر 1391, 00:35 صبح
دیتابیس بعد از تغییر باید به پوشه پروژه کنار فایل کلاسها و ... منتقل بشه(نه debug). یک راه اینه که بعد از تغییر در دیتابیس اونو offline کنی(به جای دیتچ) و کپی بگیری.
راه دیگه اینه که اون فایل دیتابیس رو دیتچ کنی و به جاش فایل دیتابیس داخل پروژه رو اتچ کنی تا نیاز به کپی پیست نباشه. البته برای اینکه ویژوال استادیو بتونه از دیتابیس استفاده کنه بعد از هر بار تغییر در دیتابیس ، اونو offline و هر وقت نیاز داشتی online کنی.

سعید کشاورز
چهارشنبه 08 آذر 1391, 11:20 صبح
دیتابیس بعد از تغییر باید به پوشه پروژه کنار فایل کلاسها و ... منتقل بشه(نه debug). یک راه اینه که بعد از تغییر در دیتابیس اونو offline کنی(به جای دیتچ) و کپی بگیری.
راه دیگه اینه که اون فایل دیتابیس رو دیتچ کنی و به جاش فایل دیتابیس داخل پروژه رو اتچ کنی تا نیاز به کپی پیست نباشه. البته برای اینکه ویژوال استادیو بتونه از دیتابیس استفاده کنه بعد از هر بار تغییر در دیتابیس ، اونو offline و هر وقت نیاز داشتی online کنی.
آقا ممنون از کمکت..واسه سوال دومم جوابی ندارین؟

samadblaj
چهارشنبه 08 آذر 1391, 12:06 عصر
سلام عزیزان منم یه مشکل با دیتابیسم دارم نمیدونم چرا به این شکل شده یعنی 2 تا شده ؟

http://upcity.ir/images/67118202916473867958.png