PDA

View Full Version : مبتدی : بانک اطلاعاتی SQL

arenaw
چهارشنبه 08 آذر 1391, 01:47 صبح
سلام دوستان، میدونم این رو باید تو بخش بانک اطلاعاتی میگفتم. گفتم ولی اونجا خیلی سوت و کوره کسی جواب نمیده
:

من تا حالا با بانک اطلاعاتی کار نکردم (حرفه ای)، حالا چن تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید

طبق آموزش هایی که دوستان تو همین سایت قرار داده بودن فهمیدم برای ساخت بانک باید از SQL-Manangment Studio استفاده کنم.
من تونستم بانک بسازم و از طریق ویبی کانکت بشم و ...

1 - چطوری میتونم بانکم رو اکسپورت کنم جوری که برای کانکت شدن بهش نیازی به وصل شدن به سرور و اینا نباشه و مستقیم به همون فایلی که اکسپ.رت شده کانکت شم و کارای اپدیت و اد و دیلیت و اینا رو انجام بدم

2 - چطوری میتونم دستورات sql رو اجرا کنم روی بانکم توی ویبی؟ :
مثلا میخوام یه لیست باشه و بدون مقدار دادن به مشخصه ی دیتا تیپ و اینا، از طریق کد نویسی دونه دونه رکورد ها یا فیلد هایی که میخوام رو توش اضافه کنم؟

نمیدونم منظورمو تونستم بفمونم یا نه

m.4.r.m
چهارشنبه 08 آذر 1391, 09:15 صبح
نه نتونستی برسونی عزیز سوالت مزه لیمو ترش میده

arenaw
چهارشنبه 08 آذر 1391, 22:29 عصر
1 - وقتی میخوای به یک بانک کانکت بشی، اول باید اسم کامپیوتر و اسم ورژن اس کیو الی که باهاش بانکو ساختی پیدا کنی بعد از وصل شدن به اون، با دونستن اسم بانک (نه آدزسش) میشه کانکت شد.
مثلا واسه کامپیوتر من اسمش شده amir-pc/sqlexpress ، که اینو باید تو نام سرور قید کنی که بشه وصل شد.
حالا میخوام ببینم راهی هست بشه مستقیم به همون فایل .sql وصل شد و با adodc

2 - دستورات sql رو چجوری تو ویبی استفاده کنم؟

میلاد علوی
پنج شنبه 09 آذر 1391, 01:22 صبح
سلام
به نظر شما درست تر کدومه کوئری هامو تو متن برنامه بنویسم یا از کوئری های Sql و Stored procedures استفاده کنم
من تو خیلی از سیستم های حسابداری دیدم که از دومی ها استفاده کردن
اما من خودم دارم تو متن برنامه میذارم آیا کارم غلطه
یا تفاوت در روشهاست.؟