PDA

View Full Version : سوال: مشکل با autonumber جداول

elahe1364
چهارشنبه 08 آذر 1391, 08:20 صبح
با سلام
توی بانکم تعدادی جدول دارم که برای کلید اصلی همه اونها با استفاده از sequence و trigger خصوصیت autonumber رو ایجاد کردم.

ولی حالا قرار شده هیچ کدوم از جدولا کلید نداشته باشند و کلید جداول پاک شده.

حالا دیدم autonumber جداول دیگه درست کار نمیکنه.آیا دلیلش حذف کلیدهاس؟
و اینکه autonumber را فقط روی کلیدها باید تنظیم کرد؟
با تشکر

رسول_57
چهارشنبه 08 آذر 1391, 11:21 صبح
با سلام
توی بانکم تعدادی جدول دارم که برای کلید اصلی همه اونها با استفاده از sequence و trigger خصوصیت autonumber رو ایجاد کردم.

ولی حالا قرار شده هیچ کدوم از جدولا کلید نداشته باشند و کلید جداول پاک شده.

حالا دیدم autonumber جداول دیگه درست کار نمیکنه.آیا دلیلش حذف کلیدهاس؟
و اینکه autonumber را فقط روی کلیدها باید تنظیم کرد؟
با تشکر

الف : یعنی چی کلید جداول پاک شده ، فیلد را حذف کرده اید یا دیگر کلید اصلی نیست ؟ شما این کار را انجام داده اید و چرا ؟

ب: ما در اوراکل نوع داده به نام Autonumber نداریم (همانند اکسس یا اس کیو ال سرور) بلکه با تعریف کردن سیکونس و استفاده از آن مقادیری مشابه Autonumber ایجاد می کنیم . بناربراین می توانیم با استفاده از مقدارهای تولید شده از Sequence بر روی هر فیلدی عمل Insert را انجام دهیم . لزوما ارتباطی به کلید اصلی ندارد .

elahe1364
چهارشنبه 08 آذر 1391, 14:50 عصر
الف : یعنی چی کلید جداول پاک شده ، فیلد را حذف کرده اید یا دیگر کلید اصلی نیست ؟ شما این کار را انجام داده اید و چرا ؟

ب: ما در اوراکل نوع داده به نام Autonumber نداریم (همانند اکسس یا اس کیو ال سرور) بلکه با تعریف کردن سیکونس و استفاده از آن مقادیری مشابه Autonumber ایجاد می کنیم . بناربراین می توانیم با استفاده از مقدارهای تولید شده از Sequence بر روی هر فیلدی عمل Insert را انجام دهیم . لزوما ارتباطی به کلید اصلی ندارد .

فیلد هنوز وجود داره ولی کلید نیست.
با وجود اینکه میگید ربطی به کلید بودن فیلد نداره ولی نمیدونم چرا دیگه مثل قبل عمل نمیکنه و در فیلدم مقادیر تکراری ثبت میشه.

رسول_57
شنبه 11 آذر 1391, 20:35 عصر
فیلد هنوز وجود داره ولی کلید نیست.
با وجود اینکه میگید ربطی به کلید بودن فیلد نداره ولی نمیدونم چرا دیگه مثل قبل عمل نمیکنه و در فیلدم مقادیر تکراری ثبت میشه.

تریگری که استفاده کرده اید را بنویسید و البته یکی از جداولی که تریگر بر روی آن عمل می کند و همچنین کلیدی که حالا دیگر کلید نیست تا ببینیم مشکل از کجاست . وگرنه ممکن است مشکلتان را به صورت تخیلی حل کنیم .