PDA

View Full Version : سوال: تاخیر در نمایش چند تصویر با حجم بالا

morteza271
چهارشنبه 08 آذر 1391, 12:06 عصر
سلام دوستان.
من میخوام وقتی کاربر بر روی یک کلید کلیک کرد حدود 10تا تصویر رو در یه کنترل که Scroll میخوره لود بشه و برای اینکار از تردها استفاده میکنم...
وقتی که کاربر کلیک میکنه من یه کنترل Loading رو نمایش میدم که کاربر متوجه بشه که سیستم داره کار میکنه و وقتی که لود تصاویر تموم میشه این کنترل رو میبندم...
تا اینجا مشکلی نیست ولی مشکل اینجاس که من توی یه ترد اومدم یه حلقه نوشتم که تصاویر رو یکی یکی به کنترل مورد نظر اضافه میکنه، اینم مشکلی نداره ولی این حلقه خیلی زود تموم میشه و کنترل Loading بسته میشه ولی تصاویر با تاخیر حدود 5ثانیه بعد نمایش داده میشن... میدونم چون حجم تصاویر بالاس (هر کدوم حدود 10 مگ) این نمایش به تاخیر میفته...

کسی از دوستان میدونه من باید چیکار کنم تا اون کنترل Loading بعد از اینکه تصاویر نمایش داده شد بسته بشه...
کلا برای لود تصاویر با حجم بالا باید چیکار کرد؟؟؟

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 08 آذر 1391, 12:22 عصر
سلام
برای نمایش تصویر اگه از PictureBox استفاده می کنید یه رویدادی داره به اسم LoadCompleted، شما می تونید وقتی کاربر روی دکمه کلیک کرد اون کنترل Loading رو نمایش بدید تا زمانیکه رویداد LoadCompleted آخرین پیکچر باکس به وقوع بپیونده. که توی این رویداد کنترل Loading رو می بندید.
ولی اگه امکانش هست اول یه تصویر کم حجم شده از تصویر اصلی رو نشون بدید بعد اگه کاربر خواست تصویر اصلی رو نمایش بدید.

morteza271
چهارشنبه 08 آذر 1391, 12:40 عصر
ممنونم دوست عزیز ولی من از PictureBox استفاده نمیکنم و از کنترل SurfaceListBox استفاده میکنم(البته در wpf)...
توی این کنترل هیچ گونه متدی در این مورد نتونستم پیدا کنم...
لطفا کسانی که اینکار رو کردن کمک کنند...
با تشکر...