PDA

View Full Version : قدرت زبان سي شارپ

maythammsp2000
چهارشنبه 08 آذر 1391, 17:05 عصر
به نظرتون قدرت زبان سي شارپ در چه حدي است؟

دوستان من در حدود 2 سال ميشه كه با سي شارپ كار ميكنم.خيلي هم از اين زبان راضيم.چون هم يادگيريش نسبت به ساير زبانها (C++‎,Delphi,...)راحتتره هم قدرت بالايي داره.ميخوام نظر شما دوستان عزيز رو هم بدونم.پيشاپيش از همكاري و نظراتتون ممنونم.

nima.sh
چهارشنبه 08 آذر 1391, 17:13 عصر
سلام دوست عزیز....
شما اول مشخص کن مبنای قدرت در چیه....؟
از نظر من هر زبانی یه سری خصوصیاتی داره،مثلا اسمبلی برای سخت افزار کاربرد داره،c و ++c هم برای برنامه نویسی سیستمی و حتی برای سخت افزار هم استفاده میشه و زبان های vb,C#,delphi و خیلی از زبان های دیگه برای ویندوز،البته این نکته رو یادآور بشم که از این زبان ها برای سخت افزار،وب سرویس،شبکه و.... هم استفاده میشه ولی بیشتر کاربردشون روی ویندوزه،در کل از نظر گرافیک،قدرت(رو ویندوز) #C بهتره(از نظر من)....
موفق باشی...

maythammsp2000
چهارشنبه 08 آذر 1391, 17:14 عصر
دوست من اگه من معياري براي قدت مشخص نكردم منظورم همه مبناها و جنبه هايي است كه يك زبان ميتونه داشته باشه.

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 08 آذر 1391, 17:39 عصر
سلام
کسی می تونه توی این نظر سنجی شرکت کنه که از سایر زبان ها هم استفاده کرده باشه، بنابراین بهتر بود-همانطور که برای تاپیک های مشابه این مورد گفته شده- این تاپیک توی یک تالار عمومی ایجاد بشه تا دوستان بیشتری بتونند نظر بدن. بعد هم همونطور که دوستمون گفتن هر کدوم از زبان ها ویژگی های خاص خودشون رو دارن که اونها رو می تونه متمایز کنه، یه بحث هم علاقه شخصی به یک زبان هست که ممکنه روی نتایج تاثیر بزاره.

SEZAR.CO
چهارشنبه 08 آذر 1391, 17:43 عصر
با عرض سلام
اولا وی بی از سی شارپ راحت تره ولی سی شارپ فوق العاده قوی:
از نظر خوانایی و دقت و ابزار(همونی که همش گیر میده میگه فلان جاش غلط) و سرعت .
این روزا کسی دنبال دلفی و وی بی برای برنامه نویسی ویندوز نمیره و همه دنبال سی شارپن
راستی تو یه مقاله خوندم که میگفت میدونید چرا جاوا نویس ها عینکی اند ولی سی شارپ نویسا عینکی نیستند یا کمن؟
اگه میتونی جوابش می تونید حدس بزنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

s3rv3r
چهارشنبه 08 آذر 1391, 18:55 عصر
هر زبانی قدرت خودشو داره.
جاوا که ترکونده واقعا منتها طول عمرتو دوس داری سمتش نرو :دی
سی شارپ تو دات نت حرف اول رو میزنه . وسعت کاربردش میشه گفت همه زمینه ها فراهم شده به خاطر کتابخونه هایی که بهش اضافه شده. پردازش تصویر ، پردازش صدا ،هوش مصنوعی ، ارتباط با اکثر پایگاه داده ها ،

حالا بشنو از زبان پرل : یه برنامه صد خطی نوشته بودم یکی از دوستانم که پرل کار میکرد. همون کارو تو هشت خط نوشت همینجور هاج و واج مونده بودم.

جمع بندی اینکه این تاپیک واقعا بی معنیه تو بحث برنامه نویسی

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 08 آذر 1391, 19:11 عصر
جمع بندی اینکه این تاپیک واقعا بی معنیه تو بحث برنامه نویسی
با توجه به مکان تاپیک و نتیجه ای که به دست می آد، واسه روحیه دادن به کسانی که تازه سی شارپ رو شروع می کنن مناسبه!

plus
چهارشنبه 08 آذر 1391, 19:31 عصر
وقتی میگی از همه جنبه ها، مثل اینه که شما بگی قرض استمینافن کدئین بهتره یا ماشین پرادو! تا نیاز و کاربر مشخص نباشه نمیشه هیچ نظری داد.درسته مقایسه شما در مورد همه زبان های برنامه نویسیه ولی استفاده و کاربر زبان های مختلف انقدر زیاد هست که بشه به فرق استمینافن کدئین با ماشین پرادو تشبیه ش کرد.

programerinfonet
چهارشنبه 08 آذر 1391, 19:55 عصر
دوست عزیز نتیجه ی نطر سنجی فکر کنم از قبل هم معلوم بود همه بچه های این بخش سی شارپ کارن

abcd_a
چهارشنبه 08 آذر 1391, 20:03 عصر
سلام
سی شارپ برای تولید برنامه های کاربری زبان برنامه نویسی قویه ولی نمیشه توقع داشت که یک زبان برنامه نویسی تو همه زمینه ها قوی باشه
مثلا یک زمان نیاز که برنامه ای نوشته بشه که مستقل از فریم ورک خاص باشه مسلما سی شارپ گزینه مناسبی نیست
یا نوشتن درایور برای سخت افزار و ...

SEZAR.CO
چهارشنبه 08 آذر 1391, 21:19 عصر
منظور ت از ساخت درایور چیه :متفکر:
یعنی با این نمیشه برنامه نویسی سخت افزار کرد ی....................:متفکر:
:متفکر::متفکر::متفکر::متفکر:: تفکر::متفکر::متفکر::متفکر::م فکر::متفکر::متفکر::متفکر::مت کر::متفکر::متفکر::متفکر::متف ر::متفکر::متفکر::متفکر::متفک :

pcdownload.bloghaa.com
چهارشنبه 08 آذر 1391, 21:59 عصر
جمله هر "زبانی برای یه کاری ساخته شده" از پایه غلطه
چون اگه قراره برای پی سی و سیستم عامل ویندوز برنامه بنویسید خب هر برنامه ای که دلتون بخواد میتونین بنویسید حالا با vb6 یا vb.net یا C# یا ++C و ....

مساله اینه که کدوم برای کدوم کار راحتتره.

مثلا با سی پلاس پلاس هم میشه بازی نوشت با وی بی 6 هم میشه اما کدوم راحتتره ؟سی پلاس پلاس . با وی بی 6 باید کلی مسایل را رعایت کنین تا بازی بتونه راه بیفته.
ولی بخوای یه ابزار کوچیک بنویسی کدوم راحتتره ؟ وی بی 6 چون تو سی پلاس پلاس کلی تبدیل نوع و این ریزه کاریا باید رعایت بشه.

برای ویندوز امروزی که 7 باشه و جدیدا 8 زبان های سی شارپ و وی بی دات نت بهترین گزینه اند چرا چون زیبایی ظاهری و امکانات فوق العاده فراوانی را به سادگی فراهم میکنند.
من شخصا به تمام زبان های تحت ویندوز برنامه مینویسم ولی دو زبان بالا را پیشنهاد میکنم.

abcd_a
چهارشنبه 08 آذر 1391, 22:06 عصر
منظور ت از ساخت درایور چیه :متفکر:
یعنی با این نمیشه برنامه نویسی سخت افزار کرد ی....................:متفکر:
:متفکر::متفکر::متفکر::متفکر:: تفکر::متفکر::متفکر::متفکر::م فکر::متفکر::متفکر::متفکر::مت کر::متفکر::متفکر::متفکر::متف ر::متفکر::متفکر::متفکر::متفک :
نه اینکه سی شارپ اصلا نمی تونه با سخت افزار ارتباط برقرار کنه ولی کسای که سطح پایین یا سیستمی برانامه نویسی می کنند اولویت اولشون سی شارپ نسیت

maythammsp2000
شنبه 11 آذر 1391, 12:36 عصر
دوستان ممنون از نظراتتون. منتظر نظرات ساير دوستان هم هستيم.

hakim22
شنبه 11 آذر 1391, 15:04 عصر
در محیط ویندوز هیچ زبانی بدون دات نت کارایی نداره . فرقی هم نمیکنه که CS یا VB یا Delphi Prism باشه.
برای پروژه های کوچکتر از 1000 خط شاید VB خوب باشه اما به محض اینکه پروژه بزرگ میشه و چندین هزار خط کد داره بهترین راه حل CS هست.
مخصوصا اگر در یک تیم کار می کنید و ده ها و صدها کلاس تعریف می کنید و خطایابی و نظم در پروژه اهمیت زیادی داره .

برای کارهایی مثل کد نویسی برای com یا افزونه نویسی برای AutoCAD یا Office و نرم افزارهایی از این قیبل بهترین راه همون VBاست که خیلی به نوع داده ها حساس نیست و در کل حجم کد رو خیلی کمتر میکنه .

Delphi تنها در صورتی خوبه که خود Delphi باشه بدون استفاده از Dot Net که یعنی شما به عصر حجر بر میگردید و باید از نوع چرخ رو اختراع کنید تا پروژه پیش بره ولی در عوض کد شما در انواع سیستم عامل ها بدون نیاز به دات نت و ... مخصوص ویندوز بدون دردسر کار میکنه و واقعا مال کسانی هست که هم وقت و هم انرژی کار روی پروژه های این چنینی را دارند