PDA

View Full Version : مشکل در ارتباط با پایگاه داده

masoodz
چهارشنبه 08 آذر 1391, 20:03 عصر
با سلام
دوستان ممکنه جای این سوال اینجا نباشه ولی تو تالار اس کیو ال خیلی دیر به جواب می رسی
می خواستم ببینم معنی اروری که عکسشو زیر گذاشتم چیه . "توضیح : وقتی می خوام پایگاه داده ام رو attach کنم این ارور میده . جالب اینجاست تو درایوهای کامپیوترم این ارور رو می ده ولی مثلا همین دیتابیس وقتی از مسیر فلش attach میکنم بدون مشکل الحاق میشه " ممنونم راهنماییم کنید

roolinjax
چهارشنبه 08 آذر 1391, 20:21 عصر
با سلام
به احتمال 99.99% اشکال توی سطح دسترسی یا همون permission هستش.
شما بهتره نرم افزار اس کیو ال سرور رو در حالت run as administrator اجرا کنید تا به این ارور بر نخورید.
اگر باز اتچ نشد سریع جواب بدین تا دلیل دومش رو هم بگم !!!!

masoodz
چهارشنبه 08 آذر 1391, 20:28 عصر
این گزینه رو نمی تونم پیدا کنم .
یه راه حل پیدا کردم براش ولی نمی دونم منطقی هست یا نه . اومدم اول دیتا بیس فلشم رو اتچ کردم بعدش از اون یه بک آپ گرفتم و دوباره اونو restore کردم . الان کار می کنه ولی احساس میکنم این روش منطقی نیست

roolinjax
چهارشنبه 08 آذر 1391, 20:32 عصر
من نمیدونم قصد شما از اتچ کردن چیه؟
اگر می خواید یه لحظه اتچ کنید و بکاپ بگیرید و بعد دیگه احتیاجی به اون دیتابیس رو سیستم خودتون ندارید خوب این کاری که کردین تا حدی درسته دیگه!
اما اگر می خواین این اتچ کردن دائمی باشه و رو هر سیستمی جواب بده باید سطح دسترسی به نرم افزار اس کیو ال سرور رو در حد کاربر مدیر بذارید.
روش کار (بسیار ساده) : راست کلیک روی آیکون Sql server Management studioو انتخاب گزینه Run as Administrator
به همین سادگی !!!

masoodz
چهارشنبه 08 آذر 1391, 20:54 عصر
دستت درد نکنه . مشکلم با اون چیزی که گفتی حل شد