PDA

View Full Version : سوال: مشکل در تعداد صفحات سایت.

malloc
پنج شنبه 09 آذر 1391, 10:54 صبح
سلام دوستان
یه سوال یاده ی دیگه دارم که بزنامه نویس های با تجربه راحت میتونن جوابمو بدن. لطفا کمکم کنید

من دارم یه سایت معرفی سایت میزنم.خوب معرفی سایت تاریخجه داره درباره ما داره نام کارکنان داره و .... چیزای دیگه که یجورایی به هم ربطی ندارن.
حالا میخوام بدونم من باید برای هرکدوم از این موارد یه صفحه درست کنم یا میشه با Querystring تعداد صفحاتو خیلی کنم کرد.

لطفا جواب بدید . اگه متوجه نشدید تصویری توضیح بدم (با عکس)/؟:متفکر:

malloc
پنج شنبه 09 آذر 1391, 11:02 صبح
یعنی راستش حدودا این صفحات رو خواستن طراحی کنم.که من حس میکنم برای این 20 موضوع باید 20 صفحه جدا ایجاد کرد

· تاریخچه

· اخبار

· ورود کاربران

· درباره ما

· معرفی زمینه کاری شرکت

· معرفی پروژه ها

· نقشه سایت

· قراردادن محتویات کاتالوگ شرکت

· بخش HSE و توضیحات مربوطه

· صفحه مربوط به آموزش

· لینک مربوط به برنامه داخلی شرکت

· کتابخانه مجازی

· ارتباط با ما

· چارت سازمانی شرکت

· معرفی کارمندان شرکت

· معرفی شرکت های Customer و Subcontractor

· ابزارهای مهندسی

· بخش بازرگانی

· معرفی موفقیت ها و گواهی نامه های کسب شده توسط شرکت

· سابقه کاری شرکت

تعداد صفحات که زیاد بشه برای من مشکلی نداره اما میخوام بدونم منطقی هست که صفحات زیاد بشه یا نه منطقی نیست و مسخرس؟

ضمنا ازم خواستن برای بیشتر مواردی که گفته شده اجازه تغییز از سوی مدیریتو بدم. حالا بنظرتون چطوری اجازه بدم که مدیر وقتی لاگین کرد ویرایش کنه. با طراحی صفحات جدید یا با گذاشتن قابلیت های بیشتر در همان صفحه (که به کاربر معمولی نشون داده نمیشه اما مدیر میبینه)؟؟؟؟

Majid842
پنج شنبه 09 آذر 1391, 13:06 عصر
شما اگر قالب سایت یکی و یک مدل هستش میتونی از MasterPage استفاده کنی تمام اطلاعات رو هم در بانک بریز و بگیر راحت آسوده

خانم گل
پنج شنبه 09 آذر 1391, 13:07 عصر
خوب شما اول باید بتونی توی بخش مدیریت قابلیت اضافه کردن منو یا هر نوع لینکی رو به کاربرت بدی. بعد قابلیت اضافه کردن صفحه رو هم باید توی دیتابیس داشته باشی. فیلدای مربوط به صفحات رو میتونی نام صفحه، تاریخ ثبت، تعداد مشاهده و از همه مهمتر متن صفحه قرار بدی. کاربر وقتی میخواد صفحه رو اضافه کنه به متن صفحه از طریق یه ادیتور دسترسی داره که توش هر چی خواست مثل عکس و متن و لینک قرار میده. وقتی صفحه ثبت شد باید بتونه صفحه رو به یکی از منوهایی که قبلا اضافه کرده لینک بده. یا حتی میتونی عنوان صفحه رو بعنوان لینک خود صفحه قرار بدی. برای لود شدن صفحه هم کافیه از طریق لینکی که ایجاد شده صفحه فراخوانی بشه. میتونی از طریق querystring این کارو بکنی. وقتی میخوای صفحه نمایش داده بشه کافیه اطلاعات متن صفحه رو توی یه label لود کنی. متن صفحه با همون فرمتی که مدیر ثبت کرده نمایش داده میشه. در واقع با این کار شما فقط یه دونه صفحه داری که اطلاعات توش از دیتابیس خونده میشه.

sanay_esh
پنج شنبه 09 آذر 1391, 13:57 عصر
با سلام خدمت شما
با توجه به اینکه مشتری از شما جهت مدیریت سایت خود یک cms خواسته .. شما نمیتونید با ایجاد صفحات مستقل از هم به ایشان این امکان را بدهید که خود مدیریت سایت را در دست بگیرد

باید یک صفحه ایجاد منو و از این دسته مطالب ایجاد کنید

بعد یک صفحه با درج مطالب مربوط به آن منو ، داده ها را در جدولی از بانک یا هرچیزی که فکر میکنید ذخیره نمائید

حال یک سایت را طراحی نمودید که محدودیت صفحه را ندارد و ...

جهت کسب اطلاعات بیشتر ساختار cms ها را بررسی کنید مانند dotnetnuke , ...

malloc
پنج شنبه 09 آذر 1391, 14:35 عصر
خوب شما اول باید بتونی توی بخش مدیریت قابلیت اضافه کردن منو یا هر نوع لینکی رو به کاربرت بدی. بعد قابلیت اضافه کردن صفحه رو هم باید توی دیتابیس داشته باشی. فیلدای مربوط به صفحات رو میتونی نام صفحه، تاریخ ثبت، تعداد مشاهده و از همه مهمتر متن صفحه قرار بدی. کاربر وقتی میخواد صفحه رو اضافه کنه به متن صفحه از طریق یه ادیتور دسترسی داره که توش هر چی خواست مثل عکس و متن و لینک قرار میده. وقتی صفحه ثبت شد باید بتونه صفحه رو به یکی از منوهایی که قبلا اضافه کرده لینک بده. یا حتی میتونی عنوان صفحه رو بعنوان لینک خود صفحه قرار بدی. برای لود شدن صفحه هم کافیه از طریق لینکی که ایجاد شده صفحه فراخوانی بشه. میتونی از طریق querystring این کارو بکنی. وقتی میخوای صفحه نمایش داده بشه کافیه اطلاعات متن صفحه رو توی یه label لود کنی. متن صفحه با همون فرمتی که مدیر ثبت کرده نمایش داده میشه. در واقع با این کار شما فقط یه دونه صفحه داری که اطلاعات توش از دیتابیس خونده میشه.

عزیزم یچیز بگو من متوجه بشم که چطوری کدشو با asp.net بزنم.

و ضمنا شما به من بگید که مثلا صفحه تاریخچه و صفحه معرفی کارمندان چه فیلدهای مشترکی دارن که من بکنمشون تو دیتابیس و بعدا ازشون سلکت بگیرم؟؟؟؟!!!

malloc
پنج شنبه 09 آذر 1391, 14:36 عصر
برادران و خواهران گرامی من قراره با asp.net این کد و بزنم . CMS در کار نیست .

behzad1367
پنج شنبه 09 آذر 1391, 15:39 عصر
واسه چی گیجش میکنید؟! ببین داداش اگه اون قسمتایی که گفتی مد نظرته ناگزیری که واسه هر کدومش یه صفحه داشته باشی.البته میشه بعضی از صفحاتش رو حذف کنی و توی مستر پیج طراحیشون کنی.مثل قسمت ورود کاربران.واسه این قسمت حتما لازم نیست که بیای یه صفحه طراحی کنی! میتونی بالای صفحه یا توی فوتر یه فرم کوچیک ورود درست کنی تا کاربر از همون جا وارد بشه.همین

malloc
پنج شنبه 09 آذر 1391, 15:57 عصر
واسه چی گیجش میکنید؟! ببین داداش اگه اون قسمتایی که گفتی مد نظرته ناگزیری که واسه هر کدومش یه صفحه داشته باشی.البته میشه بعضی از صفحاتش رو حذف کنی و توی مستر پیج طراحیشون کنی.مثل قسمت ورود کاربران.واسه این قسمت حتما لازم نیست که بیای یه صفحه طراحی کنی! میتونی بالای صفحه یا توی فوتر یه فرم کوچیک ورود درست کنی تا کاربر از همون جا وارد بشه.همین

Like داری دادشی/
آره لاگین و میزارم تو مستر پیج .

saeed_sho
پنج شنبه 09 آذر 1391, 19:22 عصر
برای لاگین باید یه صفحه بزاری تا در وب کانفیگ تعریف کنی که اگه کاربر لاگین نکرده بود و میخواست صفحه ای رو ببینه که حتما باید قبلش لاگین کرده باشه قبلش به صفحه لاگین هدایت بشه

hamed_hossani
پنج شنبه 09 آذر 1391, 20:22 عصر
به نظر من این قسمت ها رو باید جدا کرد

•تاریخچه
•درباره ما
•نقشه سایت
•ارتباط با ما

•اخبار

•ورود کاربران

•چارت سازمانی شرکت
•سابقه کاری شرکت
•لینک مربوط به برنامه داخلی شرکت
•معرفی شرکت های Customer و Subcontractor
•معرفی زمینه کاری شرکت
معرفی پروژه ها
•معرفی کارمندان شرکت
•معرفی موفقیت ها و گواهی نامه های کسب شده توسط شرکت
•قراردادن محتویات کاتالوگ شرکت
•بخش HSE و توضیحات مربوطه

•صفحه مربوط به آموزش

•کتابخانه مجازی

•ابزارهای مهندسی

•بخش بازرگانی

با اندکی تغییرات!

malloc
پنج شنبه 09 آذر 1391, 20:26 عصر
به نظر من این قسمت ها رو باید جدا کرد

•تاریخچه
•درباره ما
•نقشه سایت
•ارتباط با ما

•اخبار

•ورود کاربران

•چارت سازمانی شرکت
•سابقه کاری شرکت
•لینک مربوط به برنامه داخلی شرکت
•معرفی شرکت های Customer و Subcontractor
•معرفی زمینه کاری شرکت
معرفی پروژه ها
•معرفی کارمندان شرکت
•معرفی موفقیت ها و گواهی نامه های کسب شده توسط شرکت
•قراردادن محتویات کاتالوگ شرکت
•بخش HSE و توضیحات مربوطه

•صفحه مربوط به آموزش

•کتابخانه مجازی

•ابزارهای مهندسی

•بخش بازرگانی

با اندکی تغییرات!

منظورتون اینه که من اونایی که بدون فاصله کنار هم نوشتید رو تو یه صفحه با کووری استرینگ حل کنم و اونایی که فاصله دار نوشتید و هرکدوم تو یه صفحه باشه؟؟؟

منم تقریبا با این نظر شما موافقم.

hamed_hossani
پنج شنبه 09 آذر 1391, 21:24 عصر
بله منظورم همون بود
الیته با توجه به محتوا تغیراتی لازم است