PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکل در بکارگیری Namespace ها در Solution که پروژه هاش از نوع Class Library هست (همراه عکس)

gilsoft
پنج شنبه 09 آذر 1391, 18:31 عصر
سلام دوستان

من به مشکل عجیبی بر خوردم ... ابتدا به عکس زیر نگاه کنید :

95770

من میخوام با کد شماره 1 (در عکس بالا) ابتدا تعاریف و توابع عمومی من بارگذاری شوند

با کد شماره 2 (در عکس بالا) کامپوننت و یوزرکنترلهای مربوط به Data بارگذاری شوند

و با کد شماره 3 (در عکس بالا) کنترلهای شخصی بارگذاری شوند

نمیخوام برای هر کدومشون یه DLL داشته باشم ... میخوام تو یک DLL باشه و خلاص ...

90٪ مطمئنم که این کار انجام شدنی هستش ... اما نمیدونم که Namespace ها رو چگونه باید تعریف کنم

در ضمن فضاهای شماره 2 و 3 وابسته به شماره ی 1 هستند .. یعنی اطلاعات اولیه خودشونو از gsLib دریافت میکنند

xxnagin
پنج شنبه 09 آذر 1391, 21:02 عصر
سلام
اون جوری شما میخواین نمیشه مثلا برای چند تا پرژه یه namespace داشته باشیم
شما به جای اینکه بیای چند تا پرژه درست کنی کلاس هات رو تو یه فولدر قرار بده یعنی پروژه که زیر مجموعه
پروژه دیگه که نمیتونه باشه
بعدش کلاسها رو مثل پایین نامگذاری کن
شما در propertis پرژه ت ( قسمت application ) برای assembly name , root namespace اسم gsLib انتخاب بکن
بعدش هر چی namespace در پروژه ت تعریف کنی زیر مجموعه gsLib میشن و اگه خواستی برای زیر مجموعه ت باز زیر مجموعه بسازی داخل همون namespace یه namespace دیگه تعریف کن
مثال خودت

Namespace data
Namespace c
PublicClassClass2
EndClass
EndNamespace
PublicClassClass1
EndClass
EndNamespace
Namespace controls
PublicClassClass2
EndClass
EndNamespace

در اینجا controls و data زیر مجموعه gslib هستن و خود c زیر مجموعه data هستش که میشه

IMPORTS GSLIB.DATA.C

gilsoft
پنج شنبه 09 آذر 1391, 22:39 عصر
شما در propertis پرژه ت ( قسمت application ) برای assembly name , root namespace اسم gsLib انتخاب بکن
بعدش هر چی namespace در پروژه ت تعریف کنی زیر مجموعه gsLib میشن و اگه خواستی برای زیر مجموعه ت باز زیر مجموعه بسازی داخل همون namespace یه namespace دیگه تعریف کن

سلام دوست عزیز

در ابتدا بابت جوابی که دادی سپاسگزارم

فرمایش شما کاملا صحیح هست .. منتها برای مواقعی که یک سولوشن و یک پروژه داشته باشی

اگه به سمت راست تصویر دقت کنی .. میبینی که من تو یه سولوشن .. سه تا پروژه دارم ...

من یک سری تعاریف اولیه دارم که اگر بخوام بصورت تک تک از این پروژه ها استفاده کنم .. باید بصورت مجزا تو هر سه تاشون تغییرات بدم

با این کارم میخوام بصورت یکپارچه در یک DLL اینها رو جمع آوری کنم

امیدوارم که تونسته باشم منظورم رو برسونم ...

xxnagin
پنج شنبه 09 آذر 1391, 22:48 عصر
شما باید به صورت فولدر تعریف کنی نه پرژه پروژه که زیر مجموعه پرژه دیگه که نمیشه