PDA

View Full Version : حرفه ای: ایجاد گروه و تعیین سطح دسترسی کاربران

raziyehbazargan
پنج شنبه 09 آذر 1391, 19:44 عصر
سلام دوستان

من میخوام تو برنام هام سطح دسترسی کاربرها رو مشخص کنم برای اینکار میخوام
1-گروه ایجاد کنم
2-برای هر گروه دسترسی تعیین کنم (مثل دسترسی به فرم خاصی )
3-کاربرها رو تعریف کنم
4-اضافه کردن کاربر به گروه
5-بعد از لاگین با توجه به اینکه کاربر تو کدوم گروه هست و اون گروه چه دسترسی داره به فرمها دسترس یداشتهب اشه

چطور این کارو باید انجام بدم؟؟؟ممنون از شما

masoodz
پنج شنبه 09 آذر 1391, 20:06 عصر
سلام
اول همه بایستی جدول مربوط به یوزر ها رو درست کنی . بعدش یه فیلد مربوط به گروه تو جدول می ذاری که نشون میده این یوزر مربوط به کدوم گروهه . بعدش شرط میذاری که اگه این کاربر که وارد شده جزء این گروه باشه به این فرم ها دسترسی داشته باشه(در واقع شرط ها و دسترسی ها برای گروه تعیین میشه ) ، اگه جز اون گروه باشه به اون فرم ها و الی آخر . برای اضافه کردن هم برای گروه مدیریت یه فرم می سازی که یه دستور insert توش قرارمی دی . به همین سادگی
موفق باشی

r_s1389@yahoo.com
پنج شنبه 09 آذر 1391, 20:06 عصر
شما بیاید یک جدول برای گروهها درست کنید با نام فیلد هات رو برابر با نام فرمهایی که میخوای تعیین سطح کنی بذاری که دو مقدار درست یا غلط بگیرند(0و1) و برای کاربران هر کدام به غیر از مشخصات نام گروه هم بذار

roolinjax
پنج شنبه 09 آذر 1391, 20:13 عصر
شما بیاید یک جدول برای گروهها درست کنید با نام فیلد هات رو برابر با نام فرمهایی که میخوای تعیین سطح کنی بذاری که دو مقدار درست یا غلط بگیرند(0و1) و برای کاربران هر کدام به غیر از مشخصات نام گروه هم بذار

باسلام
نیاز نیست اینقدرا هم پیچیده اش کنیم
وقتی مثلا سه دسته کاربر مختلف با سطوح دسترسی متفاوت داریم کافیه مثلا سه تا MenuStrip جداگانه بسازیم که گزینه های هر منو متناسب با اون دسته افرادیه که ما می خوایم محدودشون کنیم.
فقط لحظه ی لاگین کردن میگیم کدوم یکی از منوها بهش نشون داده بشه.
کاری که شما میگین برای باز کردن هر پنجره باید اول بررسی بشه که آیا اجازه دسترسی به این صفحه رو داره یا نه (که این عمل با استخراج اطلاعات از دیتابیس باید همراه باشه که به صرفه نیست)
نرم افزاره و آدرس وب نیست که بگیم ممکنه هک بشه و طرف به یه طریقی به صفحه ی غیر مجاز دسترسی پیدا می کنه.
توضیح کامل بود انشاءاله ؟ !!!!!

raziyehbazargan
پنج شنبه 09 آذر 1391, 20:23 عصر
سلام
اول همه بایستی جدول مربوط به یوزر ها رو درست کنی . بعدش یه فیلد مربوط به گروه تو جدول می ذاری که نشون میده این یوزر مربوط به کدوم گروهه . بعدش شرط میذاری که اگه این کاربر که وارد شده جزء این گروه باشه به این فرم ها دسترسی داشته باشه(در واقع شرط ها و دسترسی ها برای گروه تعیین میشه ) ، اگه جز اون گروه باشه به اون فرم ها و الی آخر . برای اضافه کردن هم برای گروه مدیریت یه فرم می سازی که یه دستور insert توش قرارمی دی . به همین سادگی
موفق باشی

ممنون...به این صورت:

جدول کاربران: Id,UserName,Group_Id
جدول گروه ها:Group_Id,GroupName
جدول فرم ها: Form_Id,FormName
جدول تعیین دسترسی هر گروه:Id,Group_Id,Delete,Save

درسته؟؟؟

raziyehbazargan
پنج شنبه 09 آذر 1391, 20:26 عصر
باسلام
نیاز نیست اینقدرا هم پیچیده اش کنیم
وقتی مثلا سه دسته کاربر مختلف با سطوح دسترسی متفاوت داریم کافیه مثلا سه تا MenuStrip جداگانه بسازیم که گزینه های هر منو متناسب با اون دسته افرادیه که ما می خوایم محدودشون کنیم.
فقط لحظه ی لاگین کردن میگیم کدوم یکی از منوها بهش نشون داده بشه.
کاری که شما میگین برای باز کردن هر پنجره باید اول بررسی بشه که آیا اجازه دسترسی به این صفحه رو داره یا نه (که این عمل با استخراج اطلاعات از دیتابیس باید همراه باشه که به صرفه نیست)
نرم افزاره و آدرس وب نیست که بگیم ممکنه هک بشه و طرف به یه طریقی به صفحه ی غیر مجاز دسترسی پیدا می کنه.
توضیح کامل بود انشاءاله ؟ !!!!!
ممنون از شما....اما اگر بخوام ادمین سیستم خودش گروه ها رو ایجاد کنه و به هرگروه دسترسی بده در این صورت چی؟؟؟؟ تو اون حالتی که شما گفتین ما خودمون سه نوع دسترسی رو مشخص کردیم.درسته؟

roolinjax
پنج شنبه 09 آذر 1391, 20:29 عصر
ممنون...به این صورت:

درسته؟؟؟

دوست عزیز مگه داری توی وب برنامه می نویسی ؟
چرا به خودت سخت میگیری ؟
البته شما مختاری که هر طور دلت می خواد برنامه تو بنویسی اما وقتی روش های ساده تری هم هست چرا این همه پیچیدگی ؟
شما کافیه یه جدول با دو فیلد نام کاربری و شماره سطح دسترسیش تعریف کنی
فقط موقع لاگین با توجه یه اون شماره منوی مورد نظر خودشو نشونش بده.
به همین سادگی !!!!

roolinjax
پنج شنبه 09 آذر 1391, 20:33 عصر
ممنون از شما....اما اگر بخوام ادمین سیستم خودش گروه ها رو ایجاد کنه و به هرگروه دسترسی بده در این صورت چی؟؟؟؟ تو اون حالتی که شما گفتین ما خودمون سه نوع دسترسی رو مشخص کردیم.درسته؟

توی یه نرم افزار با کارایی مشخص موقع کد نویسی سطوح دسترسی مشخص و محدوده ، که گرچه کاری که من میگم جواب این سوال شما رو هم میده تا حدودی .
صفحه ای برای کاربر مدیر بذارید که بتونه عضو جدید با سطوح دسترسی تعریف شده ایجاد کنه.
من فقط حرفم اینه که سعی کنید تا اونجا که ممکنه از دسترسی و مراجعه به دیتابیس کم کنید.
باز هم خودتون می دونید که می خواید برای تک تک فرمهاتون اجازه یا عدم اجازه بذارید.

raziyehbazargan
پنج شنبه 09 آذر 1391, 20:33 عصر
دوست عزیز مگه داری توی وب برنامه می نویسی ؟
چرا به خودت سخت میگیری ؟
البته شما مختاری که هر طور دلت می خواد برنامه تو بنویسی اما وقتی روش های ساده تری هم هست چرا این همه پیچیدگی ؟
شما کافیه یه جدول با دو فیلد نام کاربری و شماره سطح دسترسیش تعریف کنی
فقط موقع لاگین با توجه یه اون شماره منوی مورد نظر خودشو نشونش بده.
به همین سادگی !!!!

حرف شما درسته و منم ترجیح میدم کارمو سخت نکنم..اما باید طبق درخواست کاربر برنامه به این صورت سحط دسترسی ها رو مشخص کنم

roolinjax
پنج شنبه 09 آذر 1391, 20:37 عصر
حرف شما درسته و منم ترجیح میدم کارمو سخت نکنم..اما باید طبق درخواست کاربر برنامه به این صورت سحط دسترسی ها رو مشخص کنم

من اگر جای شما بودم کاربر (مشتری) رو مجاب می کردم که این روش بهینه تره.
حالا هم اگر می خواین به همون روش خودتون عمل کنید فقط حواستون به این نکته باشه که حتما تمام اشیایی رو که باهاشون به دیتابیس وصل میشید رو بعاد اتمام کارشون Dispose و Close کنید تا بار حافظه بیاد پایین و از طرفی با ارورهای دیتابیس مواجه نشین

masoodz
پنج شنبه 09 آذر 1391, 21:24 عصر
این کاری که می کنی درسته ولی داری لقمه رو دور سرت می چرخونی . یه جدول بساز که سه فیلد داشته باشه . نام کاربری ، پسورد و گروه . بعدش طبق اون گروه وقتی کاربر لاگین می کنه بهش بگو که به چه منوهایی دسترسی داشته باشه . مثلا بگو اگه مدیر بود همه چی رو دسترسی داشته باشه . مثلا برای حسابدار فقط قسمت حسابداری رو show کن و به همین صورت الی آخر
موفق باشی
ممنون...به این صورت:

درسته؟؟؟

danialafshari
پنج شنبه 09 آذر 1391, 21:30 عصر
اینجا رو یک نگاه بکن (http://barnamenevis.org/showthread.php?365228-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%87-%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%DA%AF%D8%B0%D8%B1-%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%87&p=1612604&viewfull=1#post1612604)