PDA

View Full Version : سوال: نمایش سایز بزرگ تصویر از صفحات قبلی در VB.NET

Ship Storm
پنج شنبه 09 آذر 1391, 23:12 عصر
با سلام
من یک صفحه دارم برای گالری عکس حالا میخوام طوری عمل بشه که مثلا وقتی خودرو BMW انتخاب شد در Image ها عکس های BMW و وقتی TOYOTA انتخاب شد عکس های تویوتا قرار بگیره ، تا اینجا مشکلی نیست
مشکل از اینجا شروع میشه که وقتی میخوام روی عکس کلیک کنم و اون عکس رو بصورت بزرگ ببینم چطور باید عمل کنم ؟ چطور صفحه جدید وب من تشخیص بده عکس قبلی که تو page1 بوده عکس چه ماشینی بوده که بخواد سایز بزرگ اون رو حالا تو Page2 بدرستی نمایش بده و قاطی نکنه همه عکس ها رو با هم و مثلا تو page1 روی عکس bmw کلیک کنیم بزرگش رو نشون بده و بره تو page2 که قراره بزرگش رو نشون بده عکس toyota رو نشون بده

ارمین نصیری
پنج شنبه 09 آذر 1391, 23:25 عصر
من متوجه نشدم که در کدوم محیط کار می کنید asp یا vb.netخوب عکس ها که داری یک اسم داره وقتی که صفحه بزرگ نشون می دی مقدار هارو بفرست

Ship Storm
جمعه 10 آذر 1391, 10:08 صبح
با نرم افزار visual studio و محیط وب تحت VB.NET
خوب میدونم عکس ها یک اسم داره میخوام بدونم وقتی روی یک عکس در صفحه اول gallery.aspx کلیک کردم و لینک شد به صفحه جدید خودم zomephoto.aspx که قراره عکس رو بزرگ نشون بده چطور متوجه بشه که کدوم عکس روش کلیک شده چون تو صفحه galley.aspx من 12 تا image قرار داره که وقتی روی لینک باتن BMW کلیک میکنی این 12 تا عکس میشن BMW و وقتی روی لینک باتن PEUGEOT کلیک میکنی باز همون 12 تا IMAGE تغییر مسیر داده میشن و میشن 12 تا عکس از محصولات پژو و همینطور ادامه داره این قضیه حالا میخوام تو اون صفحه zoomephoto.aspx من خودش متوجه بشه که عکسی که در صفحه gallery.aspx کلیک شده روش چی محصولی بوده و کدوم عکس از اون محصول بوده
تو صفحه gallery.aspx من با این دستور از طریق dropdownlist دارم مقدار دهی میکنم image هام رو :

Protected Sub DropDownList1_SelectedIndexChanged(ByVal sender As Object, ByVal e
As EventArgs) Handles
DropDownList1.SelectedIndexChanged

If DropDownList1.SelectedValue = "بی ام دبلیو"
Then

Image2.ImageUrl =
"PhotoGallery\bmw\1.jpg"

Image3.ImageUrl =
"PhotoGallery\bmw\2.jpg"

ImageButton1.ImageUrl =
"PhotoGallery\bmw\3.jpg"

Image5.ImageUrl =
"PhotoGallery\bmw\4.jpg"

Image6.ImageUrl =
"PhotoGallery\bmw\5.jpg"

Image7.ImageUrl =
"PhotoGallery\bmw\6.jpg"

Image8.ImageUrl =
"PhotoGallery\bmw\7.jpg"

Image9.ImageUrl =
"PhotoGallery\bmw\8.jpg"

Image10.ImageUrl =
"PhotoGallery\bmw\9.jpg"

Image11.ImageUrl =
"PhotoGallery\bmw\10.jpg"

Image12.ImageUrl =
"PhotoGallery\bmw\11.jpg"

Image13.ImageUrl =
"PhotoGallery\bmw\12.jpg"

ImageButton1.PostBackUrl =
"zoomphoto.aspx"
End
If
End Sub

h_a_m_i_d
جمعه 10 آذر 1391, 15:01 عصر
سلام دوست عزیز
1-لطفا تایپیک خود را در جای خودش قرار بدید اینجا تالار vb.net هست نه asp
2-باید با دستور get و post تحقیق کنید
موفق باشید

مهرداد صفا
جمعه 10 آذر 1391, 15:38 عصر
با سلام
میتوانید با استفاده از QueryString اطلاعات را بین صفحات انتقال دهید. برای مثال هنگام تغییر مسیر به صحه مورد نظر:

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Response.Redirect("zoomephoto.aspx?car=bmw")

End Sub

و برای چک کردن مقدار ارسالی در مقصد:

Protected Sub Page_Load(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.Load
Page.Title = Request.QueryString("car")
End Sub

شاه وفا ابالفضل

Ship Storm
جمعه 10 آذر 1391, 21:30 عصر
من بابت ایجاد تاپیک عذر میخوام فکر میکردم جاش اینجاست و الا تاپیک رو سر جای خودش یجاد میکردم

----
من متوجه نشدم چطوری شد الان قضیه
بزارید یک عکس از صفحه gallery خودم بزارم مشاهده کنید :

http://www.uploadtak.com/images/w9652_Snapshot_20121130_21.jpg

ببینید من از طریق این Drop Downlist اتومبیل رو انتخاب میکنم و تو تک تک این عکس ها با استفاده از کدهایی که چندتا پست بالاتر نوشتم عکس ها میره میشینه این ها هم imagebutton هستند و قابلیت کلیک کردن رو دارند
من الان میخوام وقتی روی imagebutton ای کلیک کردم و انتقال داده شد به صفحه zoom.aspx که قراره عکس رو تو سایز بزرگتر نشون بده ، تو اون صفحه zoom.aspx هم فقط یک image هست
میخوام اون image تشخیص بده که وقتی تو صفحه قبل روی imagebutton ای کلیک شده اولا عکس چه ماشینی بوده و ثانیا تو صفحه zoom.aspx عکس همون imagebutton ای که فشرده شده رو تو سایز دلخواه نشون بده