PDA

View Full Version : چند سوال در مرد جاوا

sh711917
جمعه 10 آذر 1391, 02:07 صبح
1.من با سی شارپ کار کرده ام بنظورتون جاوا رو از کجا شروع کنم
2.کتاب فارسی و افست خوب یا پی دی اف خوب سراغ دارید برای کار با جاوا
3.وضعیت کار با جاوا در ایران جچوریه
4.وضعیت کار با جاوا در خارج ایران جچوریه
5.برنامه نویسی جاوا و فناوری های آن با سرعت بیشتر بروز و آپدیت می شود یا در سی شارپ؟

hadi0x7c7
جمعه 10 آذر 1391, 12:57 عصر
IBM developers یک سری مقالات در مورد جاوا داره واسه شما که اشنا با سی شارپ هستید مفید تره تا کتاب.

واسه دیگر سوالات جوابی ندارم !

maktoom
جمعه 10 آذر 1391, 13:59 عصر
سلام
چرا اومدید سمت جاوا؟ یه اجبار کاریه یا چیز دیگه؟
من اینطور فک می کنم که واسه یه دات نت کار اومدن سمت جاوا مثه تغییر رشته دادن می مونه. کلی انرژی که صرف شده و میتونه به نحوی به نتیجه برسه رو چرا می خواید تغییر مسیر بهش بدید؟
من جاوا کار می کنم و از لحاظ کاری هم خیلی بهش علاقه مندم. اما این یه واقعیته که دات نت کار حرفه ای هم که باشید شباهت تکنولوژی کمکتون م یکنه اما وارد کار شدن و دوباره حرفه ای شدن زمان و تجربه میخواد.
از این منظر جاوا خیلی واستون گرونتر درمیاد. گرونی رو پای کسب تجربه و زمان بذارید. جاوا کار حرفه ای کمه. شرکتای جاوا بیس در قیاس با دات نت خیلی خیلی کمترن. پس شما برای کسب تجربه در جاوا خیلی باید خوب عمل کنید و بسترش رو درست پیدا کنید.
جاوای تحت وب رو می توندی وضعیتش رو از توی خود همین سایت برنامه نویس بفهمید. چنتا تاپیک در این زمینه وجود داره؟ در کل تالار جاوا
جاوا توی خرج از ایران به مراتب محببتر و پرکاربرد تره. یکی از دلایلش اینه که خیلی از تکنولوژی های جاوا بیس Open Source هستن. جاوا مشترکات خیلی زیادی با زبانهای جدید داره. و جاوا بسترهای خیلی زیادی واسه پیاده سازی داره.
یک نکته مهم اینه که جاوا نیاز شما رو به پلتفرم و سیستم عامل خاص تبدیل به یه اجبار نمی کنه. این خودش یه فرهنگ جدید رو ایجاد می کن. تا شما بخواید در این فرهنگ تجربه کسب کنید خودش زمان میبره.
تصمیمات شما رو در استفاده از گزینه های مختلف آسان تر می کنه و دستتون رو باز می کنه.
جاوا یعنی نیاز به پرداخت پول کمتر برای استفاده از تکنولوژی و ابزار مورد استفاده یه توسعه دهنده.
اما در ازای اون جاوا یعنی سختی استفاده از Open Source .
جاوا پرچم دار خیلی از تکنولوژی هاییه که شما در دات نت استفاده کردید. اما جاوا در خیلی از همه گیر کردن هاش ظرافت بخرج داده و به نوعی تعلل کرده.
من مقایسه ای در کیفیت دات نت و جاوا ندارم چون تجربه دات نت ندارم. ما بنظرم تکنولوژی جاوا که شاید 70 درصدش خود زبان جاوا باشه خیلی منطقی بنظر میرسه.
ازون مهمتر شما خلاقیت میلیونها برنامه نویس در فروم های Open Source رو هم میتونید ازش استفاده کنید.
شما توی جاوا به گستردگی سی شارپ کامپوننت ندارید. چون ماکروسافت رو پشت صحنه ندارید که کارا رو جمع بندی کنه و انتشار بده یا حمایت کنه.
جاوا یعنی خودتون و خودتون و هنرتون و سبک برنامه نویسی خودتون و نه ماکروسافت.
آینده استفاده از دانش برنامه نویسی بیشتر توی صحنه جاوا انتظار کشیده میشه تا دات نت.
اینها نظر من بود.

afshin_12
یک شنبه 12 آذر 1391, 18:04 عصر
من تا حدودی با صحبتهای شما موافقم اما نه با همه. من هم جاوا و هم دات نت کار کردم ولی کار اصلی ام جاوا هست. به نظر من یادگیری جاوا سخت تر از دات نت هست ولی ارزش یادگرفتن داره. حقوق یه جاواکار 2 یا 3 برابر یه دات نت کار معادل خودشه. گذشته از این، توی محیطهای آکادمیک دات نت را قبول ندارند. خارج از ایران هم روی جاوا بیشتر از دات نت کار می شه. یکی از دوستای من انگلیس زندگی می کنه و اونجا مشاور یه شرکت بانکی هست، خیلی از جاوا تعریف می کنه و می گه اونجا کار جاوا خیلی زیاده. اگه کتاب فارسی بخواهید من فقط و فقط کتاب برنامه نویسی به زبان جاوا مهندس صدیقی را تایید می کنم البته توصیه می کنم کتاب انگلیسی بخونید ولی این کتاب فارسی واقعا با بقیة کتابهای فارسی که من دیدم فرق می کنه ارزش خوندن داره. کلاس هم اگه خواستید برید من کلاسهای مهندس صدیقی را پیشنهاد می کنم که توی اطلس سافت برگزار می شه این لینک را یه نگاه بنداز www.atlassoft.ir

spiderman200700
دوشنبه 13 آذر 1391, 02:07 صبح
چه تبلیغات گسترده ای!

بهترین روش یادگیری اینه که مطالعه مقدماتی داشته باشی و مفاهیم پایه رو یاد بگیری ، بعد واسه خودت یه پروژه کوچیک در نظر بگیری و بنویسی هر جا هم به مشکل بر خوردی به یه کتاب مرجع مراجعه کنی. بعد از تکمیل پروژه بازم پروژه واسه خودت تعیین کن و بنویس و هر جا به مشکل بر خوردی به کتاب مرجعت مراجعه کن و اینقدر این کار رو ادامه بده که یه برنامه نویس خبره بشی.
البته اینم بگم که تا در محیط واقعی کار قرار نگیری تقریبا از حرفه ای شدن خبری نیست.
همه چیز به همت خودت بستگی داره. کلاس رفتن بد نیست ولی در کل چیز زیادی بهت یاد نمیدن. همون چیزایی که اونجا بهت یاد میدن خودت میتونی توی یکی دو هفته راحت یاد بگیری.
البته چه کلاس بری و چه بخوای خودت با کتاب یاد بگیری ، تا پشتکار و تلاش نداشته باشی چیز زیادی یاد نمیگیری.
موفق باشی