PDA

View Full Version : ساخت setup

masoodz
جمعه 10 آذر 1391, 11:53 صبح
سلام
دوستان من برنامه ای نوشتم که الان می خوام براش setup بسازم ولی چند مشکل دارم که بترتیب میگم :
1- پایگاه داده من sqlserverهست که برای اتصال به sql باید کانکشن رو طبق اسم کامپیوتر مقصد بذاری . کانکشن من بصورت زیر هست

"server=MASOUD-PC\\SQLEXPRESS;database=isp;integrated security=true";
2- تو برنامم از کامپوننت دات نت بار استفاده کردم که حتما باید رو سیستم مقصد نصب باشه تا برنامه اجرا بشه .
3- از نرم افزار stimul report هم واسه گزارش استفاده کردم (نمی دونم باید نصب بشه تو کامپیوتر مقصد یا نه)
و در ضمن اگه امکانش هست یه آموزش بهترین نرم افزار ساخت setup بذارید

morteza271
جمعه 10 آذر 1391, 12:13 عصر
سلام دوست عزیز.

پایگاه داده من sqlserverهست که برای اتصال به sql باید کانکشن رو طبق اسم کامپیوتر مقصد بذاری . کانکشن من بصورت زیر هست
برای اینکه برنامتون روی هر سیستمی اجرا بشه و بتونه به بانک اطلاعاتی وصل بشه باید یه تنظیماتی در برنامتون بذارین که کاربر بتونه مثلا نام سرور و حتی نام بانک و نام کاربر بانک و رمز عبورش رو تغییر بده، و شما این اطلاعات رو در یه فایل یا مثلا در رجیستری ذخیره کنید و هر بار که برنامه اجرا میشه با این مقادیر سعی کنید به دیتابیس وصل بشین که اگه نشد یه پیام می دین و فرم تنظیمات بانک رو باز می کنید.

تو برنامم از کامپوننت دات نت بار استفاده کردم که حتما باید رو سیستم مقصد نصب باشه تا برنامه اجرا بشه .
نیازی به نصبش روی سیستم مقصد نیست و فقط باید فایل dllش رو به همراه برنامتون روی سیستم مقصد کپی کنین.

از نرم افزار stimul report هم واسه گزارش استفاده کردم (نمی دونم باید نصب بشه تو کامپیوتر مقصد یا نه)
اینم نیازی به نصب نداره و باید فایلهاشو کپی کنید.

در ضمن اگه امکانش هست یه آموزش بهترین نرم افزار ساخت setup بذارید
به نظرمن بهتره از نرم افزار Install Shield استفاده کنید، اگه توی همین سایت جستجو کنید آموزشش رو هم می تونید پیدا کنید...

موفق باشید

es.es.es
جمعه 10 آذر 1391, 15:26 عصر
سلام دوست عزیز.

برای اینکه برنامتون روی هر سیستمی اجرا بشه و بتونه به بانک اطلاعاتی وصل بشه باید یه تنظیماتی در برنامتون بذارین که کاربر بتونه مثلا نام سرور و حتی نام بانک و نام کاربر بانک و رمز عبورش رو تغییر بده، و شما این اطلاعات رو در یه فایل یا مثلا در رجیستری ذخیره کنید
میشه درباره این موضوع بیشتر توضیح بدید من یه نرم افزار نوشتم که با sql 2000 کار میکنه روی سیستم ثانی هم نصبش کردم اما بازم برنامه نمیتونه با بانکم ارتباط برقرار کنه

masoodz
جمعه 10 آذر 1391, 17:05 عصر
برای اینکه برنامتون روی هر سیستمی اجرا بشه و بتونه به بانک اطلاعاتی وصل بشه باید یه تنظیماتی در برنامتون بذارین که کاربر بتونه مثلا نام سرور و حتی نام بانک و نام کاربر بانک و رمز عبورش رو تغییر بده، و شما این اطلاعات رو در یه فایل یا مثلا در رجیستری ذخیره کنید و هر بار که برنامه اجرا میشه با این مقادیر سعی کنید به دیتابیس وصل بشین که اگه نشد یه پیام می دین و فرم تنظیمات بانک رو باز می کنید.

میشه جواب رو بازتر کنی . برای ما تازه واردها این عبارات شما خیلی سطح بالاست . اگه میشه یکم مبتدیانه توضیح بدید
ممنون

morteza271
جمعه 10 آذر 1391, 18:09 عصر
"server=MASOUD-PC\\SQLEXPRESS;database=isp;integrated security=true";
شما همین کانکشن استرینگ خودتون رو در نظر بگیرین...
در این رشته نام دیتابیس و نام سرور میتونه تغییر کنه (که البته اگه برای بانکتون یوزر تعریف کنید باید به گونه ی نام کاربر و رمز عبورش رو هم در رشته قرار بدین).
یعنی وقتی شما برنامتون رو روی یه سیستم دیگه نصب می کنید ممکن اون سیستم خودش sql نصب داشته باشه و نام Instance آن مثلا sqlserver\. باشه.
پس باید برنامتون قابلیت اینو داشته باشه که عبارت MASOUD-PC\\SQLEXPRESS در کانکشن استرینگ رو عوض کنه.
که برای اینکار میتونید یه فرم برای تنظیمات بانک اطلاعاتی برنامتون بسازید و در مواقعی که برنامه نتونست به بانک وصل بشه اون فرم رو نمایش بدین تا کاربر نام سرور رو وارد کنه و با نام سرور جدید کانکشن استرینگ رو بسازید و به بانک وصل بشید.
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید...
موفق باشید

masoodz
جمعه 10 آذر 1391, 20:13 عصر
ت اینجاش رو متوجه شدم . حالا یه سوال دیگه : من می خوام نرم افزار اس کیو ال اکسپرس رو همراه برنامم نصب کنم . حالا بایستی چجوری بانکم رو قراربدم که هنگام نصب اس کیو ال اکسپرس اتچ بشه و کاربر بتونه استفاده کنه(یعنی نیازی نباشه کاربر بصورت دستی بانک رو اتچ کنه)

morteza271
جمعه 10 آذر 1391, 21:10 عصر
ت اینجاش رو متوجه شدم . حالا یه سوال دیگه : من می خوام نرم افزار اس کیو ال اکسپرس رو همراه برنامم نصب کنم . حالا بایستی چجوری بانکم رو قراربدم که هنگام نصب اس کیو ال اکسپرس اتچ بشه و کاربر بتونه استفاده کنه(یعنی نیازی نباشه کاربر بصورت دستی بانک رو اتچ کنه)
برای اتچ بانکتون هم می تونید توی ستاپ تنظیم کنید که اینکار انجام بشه(البته من اینو پیشنهاد نمیکنم)
و هم می تونید در ابتدای اجرای برنامتون این کار رو انجام بدین.
الگوریتمش یه خورده طولانیه(نمیتونم بیشتر توضیح بدم)، احتمالا کدهاش توی همین سایت باشه. جستجو کنید...

SHD.NET
جمعه 10 آذر 1391, 21:33 عصر
برای اجرای بدون مشکل برنامه ای که از دات نت بارتوش استفاده شده به این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?322974-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%DB%8C-DevComponents&p=1485754&viewfull=1#post1485754) مراجعه کن

masoodz
جمعه 10 آذر 1391, 22:29 عصر
دوست من وقتی که تو sulotion برنامه روی properties دابل کلیک می کنم صفحه زیر میاد . حالا تو قسمت folder باید چی بنویسم ؟

برای اجرای بدون مشکل برنامه ای که از دات نت بارتوش استفاده شده به این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?322974-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%DB%8C-DevComponents&p=1485754&viewfull=1#post1485754) مراجعه کن