PDA

View Full Version : مشکل با حذف کنترل از روی فرم برنامه

va2012
جمعه 10 آذر 1391, 18:57 عصر
سلام.

چرا گاهی اوقات که کنترلی رو با نام مشخص (مثلا Control1) از روی فرم حذف میکنیم ولی از قسمت Form.Designer.cs حذف نمیشه و باید دستی این کار رو انجام داد؟ چرا ویژوال استدیو این کار رو به صورت خودکار انجام نمیده؟

یا بعضی وقت ها یک فرم رو با چندین کنترل طراحی میکنم و مثلا تصمیمم عوض میشه و میخوام برای عوض کردن طرح همه کنترل ها رو حذف کنم ولی بعد از حذف کنترل ها میبینم در قسمت Form.Designer.cs پر از انواع کدهاست که از کنترل های حذف شده باقی مونده. حالا سوالم اینه که با این گونه کدها باید چه کار کرد و آیا این کدهای باقی مانده سرعت برنامه رو کاهش میده یا بعدا مشکلی پیش نمیاد؟

حتی گاهی اوقات اوضاع بدتر هم میشه : مثلا من امروز یک کنترل رو با نام Control1 از فرم برنامه حذف کردم و بعد کنترلی مشابه رو جایگزین کردم ولی وقتی می خواستم اسم کنترل قبلی یعنی Control1 رو بهش نسبت بدم ارور میداد که کنترلی با این نام در فرم وجود دارد. در صورتیکه من حتی داخل کدهای Form.Designer.cs رو هم جستجو کردم ولی کنترلی با این نام وجود نداشت !!! حتی توی لیست properties هم وجود نداشت . پس باید در این مواقع چه طور به کنترل دسترسی پیدا کرد؟

نسخه ویژوال استدیو 2010 و 2012 است.

va2012
سه شنبه 23 دی 1393, 13:16 عصر
سلام. منم همین مشکل رو دارم کسی علتش رو می دونه؟ کنترل ها حذف میشن اما کدها باقی می مونن !

erfan_urchin
چهارشنبه 24 دی 1393, 10:00 صبح
سلام. منم همین مشکل رو دارم کسی علتش رو می دونه؟ کنترل ها حذف میشن اما کدها باقی می مونن !
شما بالا مشکلت رو نوشتی بعد اومدی پایین نوشتی منم همین مشکل رو دارم؟؟!!!!!!!
مثلا از زبون یه نفر دیگه نوشتی؟؟!!!!!!!

va2012
چهارشنبه 24 دی 1393, 11:11 صبح
درسته دوست عزیز حق با شماست ولی این اکانت رو من از دوستم گرفتم اون خیلی وقته دیگه توی این سایت فعالیت نمی کنه برای همین اکانتش رو داده به من. منم با سرچ به این تاپیک رسیدم توجه نکردم کی اونو درست کرده.... از دوستم هم سوال کردم نمی دونست علت چیه ... حالا علت رو کسی می دونه؟