PDA

View Full Version : سوال: سلک بر اساس تاریخ خاص

sasanrstm
شنبه 11 آذر 1391, 10:20 صبح
سلام به همه دوستان یه مشگلی در سلکت از دیتابیس در مورد آمار دارم من همه امار رو در دیتابیس ذخیره میکنم تاریخ امروز که معلومه تاریخ دیروز را -1 میکنم اما اول هر ماه که میشه تاریخ دیروز رو صفر نشون میده یه کد هم نوشتم که اگر ماه +1 شد تاریخ ماه قبل رو سلکت کنه اگه کوچکتر از 28 باشه اما کد درست کار نمیکنه لطفا راهنمائی کنید اگر امکان داره با کد نویسی

saeed_sho
شنبه 11 آذر 1391, 11:51 صبح
کدتو بزار تا ببینیم اشکالش چیه

sasanrstm
شنبه 11 آذر 1391, 12:38 عصر
ممنون از راهنمائیتون کدم خیلی طولانیست فقط می خوام یه سلکت بزنم از دیتابیس که مثلا امروز که تاریخ 2012/12/01 هست تاریخ دیروز رو برام نشون بده حالا هرچی که هست منظورم 2012/11/31 یا2012/11/30

saeed_sho
شنبه 11 آذر 1391, 13:02 عصر
برای کم کردن از این کد استفاده کنید
dim d as date = date.today
d = d.AddDays(-1)

sasanrstm
شنبه 11 آذر 1391, 13:29 عصر
برای کم کردن از این کد استفاده کنید
d = d.AddDays(-1)
ممنون دوست عزیز اما مثل اینکه به سوال من دقت نکردی اگه بخوام با این کد بنویسم امروز که تاریخ 2012/12/01 چطوری محاسبه میشه اگه -1 بشه به نظرت چی نشون میده؟؟
در ضم تاریخ روز و ماه وسال را جدا هر کدام در یک جدول جداگانه ذخیره میکنم

saeed_sho
شنبه 11 آذر 1391, 15:30 عصر
متوجه نشدم یعنی برای روز و ماه و سال برای هر کدوم یه فیلد جدا گرفتین اونم در جدول جدا؟
این کدی که گذاشتم میتونید بعد از اینکه یک روز از امروز کم کردین مطابق کد پایین بعد روز و ماه و سال رو ازش بگیرید
d = d.addDays(-1)
d.day.tostring()
d.month.tostring()
d.year.tostring()

sasanrstm
شنبه 11 آذر 1391, 19:02 عصر
متوجه نشدم یعنی برای روز و ماه و سال برای هر کدوم یه فیلد جدا گرفتین اونم در جدول جدا؟
این کدی که گذاشتم میتونید بعد از اینکه یک روز از امروز کم کردین مطابق کد پایین بعد روز و ماه و سال رو ازش بگیرید
d = d.addDays(-1)
d.day.tostring()
d.month.tostring()
d.year.tostring()
ممنون دوست گرامی اولا لطف کنید کد هاتون را داخل تگ بنویسید معلوم باشه چی نوشتین دیما
بااین کدی که شما نوشتین هیچی بدست نمیاد و در ضمن برای سی شارپ بنویسید نه وبی ممنون از زحمات شما من گفتم می خوام سلکن بزنم این سلکتش کجاست کد شما؟؟ در ضمن میدونم شرط داره
به همسن سادگی که شما نوشتین نمیشه

sasanrstm
شنبه 11 آذر 1391, 19:08 عصر
این کد های منه که تو دیتابیس ذخیره میشه برای روز وماه وسال یه فیلد جدا داره تو یه جدول بصورت عددی حالا میخوام سلکت بزنم به شرطی که ماه قبل باشه روز آخرش مثلا فکر کن تو جدلم دارم 2012/11/30 امروز هم 2012/12/01 خب حالا چطوری یه سلکت بزنم به شرطی که روز30 باشه از ماه قبل یا روز 31 باشه یا روز ممکنه 29 باشه

DateTime d = DateTime.Now;
string g = d.ToString("yyyy MM dd hh:mm");
string r = d.ToString("dd");
string m = d.ToString("MM");
string hour = d.ToString("hh");
string miute = d.ToString("mm");
int hh = int.Parse(hour.ToString());
int min = int.Parse(miute.ToString());
int mm = int.Parse(m.ToString());
int p = int.Parse(r.ToString());
int mah2 = mm - 1;
int amroz = p;
int diroz = p - 1;

fakhravari
شنبه 11 آذر 1391, 19:28 عصر
با کلاس دیتاتیم می تونید روز ها را جلو عقب ببرید و به وسیله کلاس پرشین کلندر اونو به فارسی تغیر دهید.
DateTime.Now.AddDays(Day)
DateTime.Now.AddDays(-Day);
ماه و سال هم هست.

sasanrstm
شنبه 11 آذر 1391, 20:03 عصر
انگاری هیچ کس به سوال من دقت نمیکنه بابا من می خوام یه سلکت بزنم به جدولبه شرطی که اگر روز31 باشه یا 30 باشه یا 29
یه همچین چیزی

SqlConnection con = new SqlConnection(conn);
SqlCommand cmd = new SqlCommand("select count(*) from TB where mah='" + mah2 + "' and roz='"+31+"'", con);
con.Open();
int cnt4 = int.Parse(cmd.ExecuteScalar().ToString());
con.Close();

فقط مشگل اینه که ممکنه آخرین روز موجود در جدول 28 باشه یا 29 یا 30 یا 31 در این صورت این کد کار نمیکنه مگر اینکه روز آخر ماه قبل 31 بشه اینو من چطوری بنویسم که هر چهار روز را ششامل بشه یعنی اگه 28 بود
count 28 رو برگردونه یا اگه 29 بود را بر گردونه count 29 نمیدونم منظورم واضح بود یا نه؟؟

ya30ien2
یک شنبه 12 آذر 1391, 00:26 صبح
select max(day) from store where mounth='{0}' and year='{1}'

sasanrstm
یک شنبه 12 آذر 1391, 11:47 صبح
select max(day) from store where mounth='{0}' and year='{1}'

سلام دوست گرامی میشه یه توضیحی در مورد این کد بدی من بار اولمه همچین کدی میبینم کدتون اجرا نمیشه

ya30ien2
یک شنبه 12 آذر 1391, 19:12 عصر
select بزرگترین از سلول day به شرط ماه =0 سال =1

sasanrstm
یک شنبه 12 آذر 1391, 19:40 عصر
حالا اگه بخوام ماه وسال رو از دیتابیس سلکت کنم چطوری در ان متغیر ها قرار بدم بعد میخوام این max رو در یه متغیری ذخیره کنم چطوری ذخیره کنم