PDA

View Full Version : سوال: اتصال آی پی ولید یک سرور به دامین برای نمایش وب سایت

bahar_1984_n
شنبه 11 آذر 1391, 10:53 صبح
سلام به همه دوستان

یک سازمان بزرگ وجود داره برای نرم افزارهای اتوماسیون و ERP در داخل سازمان از یک سرور داخلی استفاده میکنند.

این شرکت یک وب سایت دارد که بر روی یک سرور در یک شرکت هاستینگ سوار شده است.

آیا امکان این وجود دارد که :
1-بر روی سرور داخلی این سازمان وب سایتشان را پیاده سازی کنیم تا فقط کاربران آن شرکت از سرور داخلی به سایت دسترسی داشته باشند . بقیه دنیا از طریق سرور وب هاستینگ

2-اگر امکان بالا وجود دارد باید به چه طریق صورت پذیرد.یعنی باید وب را در issسرور داخلی شرکت آپلود کرد و بعد طریق آدرس دادن در آدرس بار مرورگر چگونه خواهد بود برای کارمندان شرکت-وایا نرم افزار خاصی نیاز دارد؟

3-آیا این امکان وجود دارد که در صورت استوپ شدن سرور شرکت هاستینگ به صورت خودکار دامین به سرور داخلی شرکت دایرکت شود و از این سرور به عنوان سرور پشتیبان استفاده شود.؟ و چگونه
یعنی آی پی ولید گرفته شده از سرور داخلی را میتوان به دامین نسبت داد چگونه؟

میشود راهنمایی کامل بکنید.

bahar_1984_n
شنبه 11 آذر 1391, 14:03 عصر
خوب دوستان من همچنان منتظر راهنمایی شما هستم البته اگر قابل بدونید

malloc
شنبه 11 آذر 1391, 17:44 عصر
سلام به همه دوستان

یک سازمان بزرگ وجود داره برای نرم افزارهای اتوماسیون و ERP در داخل سازمان از یک سرور داخلی استفاده میکنند.

1-بر روی سرور داخلی این سازمان وب سایتشان را پیاده سازی کنیم تا فقط کاربران آن شرکت از سرور داخلی به سایت دسترسی داشته باشند . بقیه دنیا از طریق سرور وب هاستینگ

2-اگر امکان بالا وجود دارد باید به چه طریق صورت پذیرد.یعنی باید وب را در issسرور داخلی شرکت آپلود کرد و بعد طریق آدرس دادن در آدرس بار مرورگر چگونه خواهد بود برای کارمندان شرکت-وایا نرم افزار خاصی نیاز دارد؟

3-آیا این امکان وجود دارد که در صورت استوپ شدن سرور شرکت هاستینگ به صورت خودکار دامین به سرور داخلی شرکت دایرکت شود و از این سرور به عنوان سرور پشتیبان استفاده شود.؟ و چگونه

سوال سختیه من زیاد نمیتونم کمکت کنم.
اما اینو بگم من و دوستم الان تقریبا تو شرایط شما هستیم . من سایت اینترنتی شرکت و مینویسم(رو سرور اینترنت آپلودش میکنم) و دوستم اتوماسیون داخلیشو(رو سرور شرکت آپلودش میکنه) . قراره من از اینترنت یه لینک به صفحه لاگین اتوماسیون دوستم بزنم . یعنی سایت و فقط از اینترنت میشه دید .

بحث IP Valid هم هست و سرور داخلی شرکت باید IP معتبر روش ست بشه و من به اون Ip لینک بزنم.

bahar_1984_n
یک شنبه 12 آذر 1391, 08:38 صبح
خوب دوست گرامیipvalid که باید روی سرور داخلی شرکت باید ست بشه یه چیزی غیر از ای پی ها موجود در وب هست یا مثل اونا است.مثلا سرچ میکنن ای پی که تو وب خالی باشه رو به اتوماسیون اداری میدن.

خوب این برای قسمت ویژه همکار که شما میگین که یه لینک از سایت برای اتوماسیونشون بزنن درست میگم
ولی منظور من اینه که میشه تو سرور داخلی یه ای پی ولید اختصاص داد و وب رو نیز غیر ازز اینترنت تو سرور داخلیشون پیاده سازی کرد.میشه از همکارتون در این زمینه سوال کنید ممنون میشم ازتون

bahar_1984_n
یک شنبه 12 آذر 1391, 12:59 عصر
خواهشتا کسی نیست اطلاع داشته باشه؟

maktab
یک شنبه 12 آذر 1391, 13:11 عصر
اگر درست منظورتون رو متوجه شدم شما میخواید اتوماسیون خودتون رو در سرور داخلی نصب کنید. حالا هم از طریق سیستم داخلی (بدون نت) و هم از طریق اینترنت به آن دسترسی داشته باشید. اگر اینطوریه پس:

یک ip valid خریداری کنید و بر روی سرور خود ست کنید. اتوماسیون رو هم بر روی سرور نصب کنید (iis ,...). خب حالا هر کسی از طریق اینترنت ای پی ولید را بزنه به اتوماسیون دسترسی پیدا میکنه. برای کاربران داخلی هم میتونید از ip سرور خود استفاده کنید. مطمئنا برای سرور نیز یک ip ثابت ست کردید خب از آن نیز میتونید برای مشاهده اتوماسیون استفاده کنید.

bahar_1984_n
یک شنبه 12 آذر 1391, 13:26 عصر
بله دستتون درد نکنه درست فرمودید ولی من وب رو میخوام رو سرور داخلی آپلود کنم که کاربرای اون شرکت وب رو از طریق سرور داخلی شون چک کنند. درست.
ولی باید این سایت رو هم توی سرور شرکت هاستینگ آپلود کنم.حالا بحث دیتابیسش میمونه
من دیتابیس رو تو شرکت هاستینگ آپلود کنم یا سرور داخلی شرکت.؟ بعد آی پی اسکیول رو دو تا سایت ست کنم.
حالا یه سوال یعضی وقتا یه سرور میخوابه میخوام کاری کنم اگه سرور شرکت هاستینگ خوابید هرکسی اسم سایت بهار رو زد فورا به ای پی سرور داخلی کانکت بشه و اگه سرور داخلی استوپ شد فورا به ای پی سایت بهار کانکت بشن ایا میشه همچین کاری رو کرد.

maktab
یک شنبه 12 آذر 1391, 13:34 عصر
یعنی شما میخواهید اتوماسیون را در سرور داخلی و سایت اصلی شرکت را در سرور داخلی + هاست آپلود کنید. درسته؟ تا کارمندان نیاز به اینترنت نداشته باشند.

حالا میخواید اگر هاست قطع شد به طور خودکار کسی که از طریق اینترنت به سایت قرار گرفته شده بر روی هاست وصل میشه به سایت قرار گرفته شده بر روی سرور داخلی وصل بشه. درسته؟

bahar_1984_n
یک شنبه 12 آذر 1391, 13:51 عصر
بله دقیقا همینطوره

bahar_1984_n
یک شنبه 12 آذر 1391, 13:52 عصر
البته اتوماسیونشون رو یه شرکت دیگه ساپورت میکنه و وبشون رو ما

bahar_1984_n
یک شنبه 12 آذر 1391, 13:53 عصر
البته خیلی ممنون و عذر خواهی که وقتتون رو میگیرم

maktab
یک شنبه 12 آذر 1391, 14:05 عصر
خب در مورد دیتابیس، بستگی به سیاست کار شما و شرکت داره، میتونید دیتابیس را بر روی هاست قرار بدید و هم از طریق سرور داخلی و هم از طریق هاست به آن دسترسی داشته باشید. یا برعکس بر روی سرور داخلی بذارید. در هر دو روش فقط نیازه از یه طریق سایت را به روز کنید (داخل شرکت یا خارج) در این صورت هم سایت به روز میشه هم سرور داخلی. ولی به نظر من برای روشی که شما میخواید مناسب نیست! چون قرار بر اینه که اگر یکی از کار افتاد دومی مورد استفاده قرار بگیره. پس به نظر من بهتره دیتابیس جدا باشه که این هم مشکلات خاص خودش را داره، (نیازه هر دو سایت به روز بشد) البته باز میتوانید روش هایی (ادغام چند روش) استفاده کنید یا مثلا سایت را جوری بسازید که در هنگام به روز رسانی، بر روی دیتابیس داخلی نیز بنویسید و... (برای انجام این کار روش های گوناگونی وجود داره که بستگی به کار شما و پیدا کردن روش بهینه تر داره).

در مورد کار دوم، اگر بخواید در صورتی که هاست شما از کار افتاد به سرور داخلی وصل بشد (بطور خودکار) من تا به حال نشنیدم بصورت برنامه نویسی بتوان انجام داد چون اصلا معنایی نداره! خب وقتی هاست از کار بیفته دیگه کدی وجود نداره که اجرا بشه. ولی چنین امکانی وجود دارد :لبخندساده: برای این کار با شرکتی که هاست را از آن خریداری میکنید تماس بگیرید. نوعی هاست هست که امکان این کار را دارد. یعنی یک سرور دیگر بعنوان سرور پشتیبان بر روی سرور شما ست شده و در صورت قطع شدن سرور اصلی، کاربر به سرور دوم وصل میشه. (نیاز به برنامه نویسی نیست)

bahar_1984_n
یک شنبه 12 آذر 1391, 14:25 عصر
ممنون یکی از سوالهام جواب داده شد.سرور پشتیبان
ولی اینجا بحث همون دیتابیس به وجود میاد که در کجا آپلود بشه؟؟؟؟ و بهترین نظر چی میتونه باشه؟

MoslemMaleki
شنبه 15 اسفند 1394, 17:56 عصر
سلام به همه دوستان

1. و 2. و 3. بله ممکنه. بر روی سرور محلیتون DNS سرور نصب کنید. آموزشش زیاده، خیلی راحت میتونید دوتا آی.پی برای DNS دومینتون معرفی کنید.

-> البته اگر حوصله نصب DNS سرور رو ندارید میتونید در فایل Windows\System32\drivers\etc\hosts نام دومین رو بنویسید بعد با یک فاصله آی.پی سرور داخلیتونو: google.com 192.168.1.10