PDA

View Full Version : سوال: رفع مشکل فونت های صفحه ای که بصورت نامفهوم در اومدن

veniz2008
شنبه 11 آذر 1391, 18:09 عصر
سلام دوستان. من موقع ذخیره صفحاتم پیغام مبنی بر اینکه حروف فارسی ممکنه ذخیره نشه رو داشتم واسه همین صفحه رو با unicode(UTF8 ذخیره کردم. حالا که صفحاتم رو اجرا میکنم تمام حروف فارسی به شکل نامفهومی در اومدن. برای رفع این مشکل باید چه کاری کنم؟
دوستان این مشکل فقط برای حروف فارسی که داخل دابل کوتیشن میزارم ( یعنی بصورت رشته هستند) اتفاق می افته ولی مثلا زمانیکه نام یک دکمه رو بصورت فارسی مینویسم هیچ مشکلی در نمایش ندارم.
یه عکس از مشکلم هم میزارم تا دوستان بهتر متوجه بشن:
95868

malloc
شنبه 11 آذر 1391, 18:23 عصر
سلام دوستان. من موقع ذخیره صفحاتم پیغام مبنی بر اینکه حروف فارسی ممکنه ذخیره نشه رو داشتم واسه همین صفحه رو با unicode(UTF8 ذخیره کردم. حالا که صفحاتم رو اجرا میکنم تمام حروف فارسی به شکل نامفهومی در اومدن. برای رفع این مشکل باید چه کاری کنم؟
دوستان این مشکل فقط برای حروف فارسی که داخل دابل کوتیشن میزارم ( یعنی بصورت رشته هستند) اتفاق می افته ولی مثلا زمانیکه نام یک دکمه رو بصورت فارسی مینویسم هیچ مشکلی در نمایش ندارم.
یه عکس از مشکلم هم میزارم تا دوستان بهتر متوجه بشن:
95868

سلام.
شاید اگه کد میزاشتی بهتر بود.
من نطر اولیم اینه که شما تو فایل css خودتون فونتی و به عنوان فونت اصلی معرفی کردید که یا اون فونت رو نصب ندارید . یا اون فونت تحت وب کار نمیکنه (آخه تا اونجایی که من میدونم بعضی فونتهای خاص و میشه واسه سایت استفاده کرد مثل tahoma یا arial)

fakhravari
شنبه 11 آذر 1391, 19:32 عصر
در وب کانفیگ بزار
<globalization fileEncoding="utf-8" requestEncoding="utf-8" responseEncoding="utf-8" culture="fa-IR" uiCulture="fa-IR" />