PDA

View Full Version : قسمت project component در toolbox

elahe software
شنبه 11 آذر 1391, 21:47 عصر
چرا پنجره toolbox من قسمت project component را نداره؟
چه طوری بیارمش؟

gwbasic
یک شنبه 12 آذر 1391, 07:25 صبح
این بخش یا بخش ها بصورت اتوماتیک هنگام Build پروژتون در صورتی که کنترل یا کامپوننتی تعریف کرده باشید، ایجاد می شود. بنابراین اگر کنترلی در پروژه تعریف کرده باشید که در حالت Design نمایش داده نمی شود پروژتون رو Rebuild کنید

elahe software
یک شنبه 12 آذر 1391, 10:44 صبح
من یه table adaptor دارم و rebuild هم کردم ولی اضافه نشد!

gwbasic
یک شنبه 12 آذر 1391, 13:24 عصر
بیشتر توضیح بدین Table Adapter رو خودتون ساختین یا از Designer استفاده کردین.
به این نکته هم دقت کنید که در حالت Desgin فرم ToolBox شما پر می شود.

elahe software
یک شنبه 12 آذر 1391, 17:05 عصر
من خودم table adapter رو ساختم که بتونم از پایگاه داده ام استفاده کنم. دقیقا تمام کارهایی که لازم برای ساختن table adapter بود رو انجام دادم. روی لپ تاپ خودم هیچ مشکلی نداره و بعد از rebuild کردن کامپوننت ها رو نمایش میده. ولی برای یکی از دوستانم دقیقا همان کار ها را انجام دادم و rebuild کردم پیغام success هم داد ولی در toolbox کامپوننت ها را نشون نداد!!

gwbasic
یک شنبه 12 آذر 1391, 21:01 عصر
راه معمول همینه نکته خاصی نداره. در هر صورت اگه table Adapter رو نمی بینید اشکالی نداره می تونید از طریق new کردن در کد از اون استفاده کنید. از طریق drag drop هم همین اتفاق می افته و designer کار خاصی انجام نمی ده

elahe software
دوشنبه 13 آذر 1391, 00:42 صبح
میشه بگید چه طور new کنم؟
یه مثال هم برام بزنید ممنون میشم!

gwbasic
دوشنبه 13 آذر 1391, 09:10 صبح
داخل همون پروژه ای که می گید درست کار می کنه قسمت TableAdapter مربوطه رو نگاه کنید متوجه می شید. اما TableAdapter آخرین راه حل ماکروسافت برای DataSet و ... بود. اما راه حل بهتری که سالهاست ارائه شده و در عین کار آمدی، ساده هست Entity Framework هست. پیشنهاد می کنم از EF استفاده کنی.

elahe software
یک شنبه 19 آذر 1391, 17:32 عصر
من خیلی به این کامپوننت ها احتیاج دارم. کسی نمیدونه چه طوری باید بیارمش که تو toolbox نشون بده؟
من راه ای دیگه هم برای ارتباط برقرار کردن با دیتا بیس رو امتحان کردم ولی چون خیلی بلد نبودم یه جا گیر میکردم. یا اصلا نتونستم!
اگه کمکم کنید که بتونم این کامپوننت ها رو بیارم خیلی لطف بزرگی کردید. :متفکر: