PDA

View Full Version : سوال: Winsock در ویژال بیسیک فقط با IP Valid کار میکنه ؟

amirreza619
یک شنبه 12 آذر 1391, 02:14 صبح
سلام !
این اولین پستمه تو انجمن !
میخاستم ببینم راهی نیست که با استفاده از Winsock در ویژال بین دو کامپیوتر که آی پی هر دوشون Invalid هستش دیتا فرستاد و دریافت کرد ؟
تورو خدا کمکم کنین یه برنامه خوبی نوشتم ! ولی متاسفانه چون ای پی من و دوستام Invalid هستش نمیتونم توی اینترنت تست کنم ! تو Lan و local درست کار میکنه !

یا اگه راه دیگه ای بجز Winsock هست ، لطفا راهنایی ( اگر کامل باشه ممنون میشم ) بکنین !
تورو خدا ! خیلی گیرم :افسرده:

SHD.NET
یک شنبه 12 آذر 1391, 16:57 عصر
سلام
راه دیگه استفاده از بانک SQL تحت وب هستش . مثل چت روم های تحت وب میشه . ولی فک کنم این روش هزینه داشته باشه ... مگه اینکه سایتایی باشن تا بانک SQL روی وب رو به صورت رایگان ارائه بدن .

:چشمک:\\\موفق باشید///:چشمک:

amirreza619
سه شنبه 14 آذر 1391, 18:13 عصر
بجز این روش نمیتونم تست اش کنم ؟ :گریه:آخه خیلی زحمت کشیدم روش

.:KeihanCPU:.
چهارشنبه 15 آذر 1391, 02:13 صبح
ببینید شما میتونید از یه واسطه بین برنامه ای که نوشتید استفاده کنید
این واسطه برنامه ایه که رو سرور راه اندازی میشه
البته باید تغییراتی در برنامتون بدید
برنامه واسطه برنامه سرور میشه و برنامه خودتون کلاینت
برای آماده کردن برنامه رابط میتونید از ASP.net یا wcf استفاده کنید،با توجه به اینکه با وی بی برنامه مینویسید
دو کلمه فوق الذکر رو جستجو کنید

با سپاس

بهروز عباسی
چهارشنبه 15 آذر 1391, 12:13 عصر
سلام !
این اولین پستمه تو انجمن !
میخاستم ببینم راهی نیست که با استفاده از Winsock در ویژال بین دو کامپیوتر که آی پی هر دوشون Invalid هستش دیتا فرستاد و دریافت کرد ؟
تورو خدا کمکم کنین یه برنامه خوبی نوشتم ! ولی متاسفانه چون ای پی من و دوستام Invalid هستش نمیتونم توی اینترنت تست کنم ! تو Lan و local درست کار میکنه !

یا اگه راه دیگه ای بجز Winsock هست ، لطفا راهنایی ( اگر کامل باشه ممنون میشم ) بکنین !
تورو خدا ! خیلی گیرم :افسرده:

درود
آقای شعبانی AbbasVB (http://barnamenevis.org/member.php?205103-AbbasVB)قبلاً یک برنامه برای چت نوشته بود که فکر کنم توی سایت هم گذاشت یه شب بنده خودم داشتم تستش می کردم و با خودشون از طریق IP هامون توی اینترنت راحت باهم ارتباط برقرار کردیم حتی فایل هم ارسال کردیم مشکلی نبود
کمی جستجو کن ببین اون برنامه رو پیدا میکنی

موفق باشی.

چهارشنبه 15 آذر 1391, 20:59 عصر
درود
آقای شعبانی AbbasVB (http://barnamenevis.org/member.php?205103-AbbasVB)قبلاً یک برنامه برای چت نوشته بود که فکر کنم توی سایت هم گذاشت یه شب بنده خودم داشتم تستش می کردم و با خودشون از طریق IP هامون توی اینترنت راحت باهم ارتباط برقرار کردیم حتی فایل هم ارسال کردیم مشکلی نبود
کمی جستجو کن ببین اون برنامه رو پیدا میکنی

موفق باشی.

دوست عزیز با آیپی داینامیک ارتباط مستقیم مقدور نیست !
یک طرف حداقل باید استاتیک آیپی داشته باشه یا اینکه از وب سرویس استفاده کرد

بهروز عباسی
پنج شنبه 16 آذر 1391, 00:29 صبح
دوست عزیز با آیپی داینامیک ارتباط مستقیم مقدور نیست !
یک طرف حداقل باید استاتیک آیپی داشته باشه یا اینکه از وب سرویس استفاده کرد

من هم اینو از نظر تئوری می دونم
اما من این کارو واقعاً انجام دادم البته اینم بگم که ما هردو به وسیله GPRS ایرانسل به اینترنت وصل شدیم
به نظرشما ممکنه به خاطر این باشه یعنی ip های این سرویس؟

پنج شنبه 16 آذر 1391, 03:01 صبح
من هم اینو از نظر تئوری می دونم
اما من این کارو واقعاً انجام دادم البته اینم بگم که ما هردو به وسیله GPRS ایرانسل به اینترنت وصل شدیم
به نظرشما ممکنه به خاطر این باشه یعنی ip های این سرویس؟
راستش من خودم موقعی که از Dial up استفاده میکردم یه برنامه تحت شبکه ای که نوشته بودم رو به همین خاطر امتحان کردم
یکی از شرکتایی که کارت اینترنت میخریدم ازش آیپی که بهم میداد والید بود و بقیشون نه
منم از همون شرکت میگرفتم و کارمو باهاش انجام میدادم

amirreza619
جمعه 17 آذر 1391, 16:13 عصر
ببینید شما میتونید از یه واسطه بین برنامه ای که نوشتید استفاده کنید
این واسطه برنامه ایه که رو سرور راه اندازی میشه
البته باید تغییراتی در برنامتون بدید
برنامه واسطه برنامه سرور میشه و برنامه خودتون کلاینت
برای آماده کردن برنامه رابط میتونید از ASP.net یا wcf استفاده کنید،با توجه به اینکه با وی بی برنامه مینویسید
دو کلمه فوق الذکر رو جستجو کنید

با سپاس

ببخشین اینی که گفتین چیه ؟ من برنامه نویسیم در حد نرمال به پایین هست ! لطفا یکم بیشتر راهنماییش کین

M.T.P
جمعه 17 آذر 1391, 19:23 عصر
برنامه واسط مثل سرور یاهو مسنجر که ماها به عنوان کلاینت همگی بهش وصل میشیم بعد سرور همه ما رو به هم ربط میده.