PDA

View Full Version : گفتگو: مرتب سازی سورس ها در کامپیوتر

majidbahrami
یک شنبه 12 آذر 1391, 21:25 عصر
دروووووووووود..

سلام خدمت همه

بچه ها همه ی ماها سورس های زیادی توی کامپیوترامون داریم..هر کس به طریقه ی خودش اونا رو مرتب کرده..
بعضی ها هم به قاطی پاتی بودن عادت کردن...
حالا من میخوام سورس هامو مرتب کنم..خواستم مشورت بگیرم شماها چطوری مرتب کردید؟ بر چه اساسی؟
مثلا من یه سورس ارسال میل دارم نمدونم اونو بزارم توی پوشه اینترنت یا توابع یا که پوشه مختص.

اگه مرتب سازی به صورت دقیق انجام بشه دیگه لازم نیست واسه یه سورس کل سورس ها رو بگردیم...
از طرفی سرعت پاسخ گویی به تایپک های دوستان هم تسریع میشه..چون وقتی کسی کدی لازم داشته باشه
سریع پیداش میکنیم و وقت کمتری صرف میشه
حالا شما چه راه هایی پیشنهاد میکنید برای سورتکردن؟

SHD.NET
یک شنبه 12 آذر 1391, 22:08 عصر
من خودم چندتاپوشه دارم : مثلا یکی C# یکی vb6 یکی vb.net
اون وقت تو هرکدوم چندتا پوشه دیگه وجود داره :
مثلا توی پویشه vb6 این پوشه ها وجود دارن :

Vb6 and Keyboard
vb6 and api
vb6 and internet
vb6 and network
vb6 and accounting
vb6 and ....

برنامه ایی که مثلا توی دوجا کاربرد دارن ، مثل نرم افزار ایمیل که هم توی API و هم توی Internet کاربرد داره رو توی جفتشون گذاشتم

:چشمک:\\\موفق باشید///:چشمک:

MohammadGh2011
دوشنبه 13 آذر 1391, 12:06 عصر
دروووووووووود..

سلام خدمت همه

بچه ها همه ی ماها سورس های زیادی توی کامپیوترامون داریم..هر کس به طریقه ی خودش اونا رو مرتب کرده..
بعضی ها هم به قاطی پاتی بودن عادت کردن...
حالا من میخوام سورس هامو مرتب کنم..خواستم مشورت بگیرم شماها چطوری مرتب کردید؟ بر چه اساسی؟
مثلا من یه سورس ارسال میل دارم نمدونم اونو بزارم توی پوشه اینترنت یا توابع یا که پوشه مختص.

اگه مرتب سازی به صورت دقیق انجام بشه دیگه لازم نیست واسه یه سورس کل سورس ها رو بگردیم...
از طرفی سرعت پاسخ گویی به تایپک های دوستان هم تسریع میشه..چون وقتی کسی کدی لازم داشته باشه
سریع پیداش میکنیم و وقت کمتری صرف میشه
حالا شما چه راه هایی پیشنهاد میکنید برای سورتکردن؟
سلام عليکم

قاعده ي آنچناني براي اينکار نيست همونطور که دوستمون گفتند شما ميتونيد يک پوشه درست کنيد با نام Source بعد داخل اين انواع زبانهاي برنامه نويسي رو مثلا Vb6 , Vb.Net , CSharp ,... پوشه درست کنيد و ...
شما اگه اسم هر سورس رو درست بگذاريد و همه ي سورس هاي وي بي رو بزاريد توي يک پوشه ؛پوشه ي Vb6،و از ويندوز 7 استفاده کنيد به راحتي ميتونيد فايل و سورس مدنظرتون رو پيدا کنيد.

موفق باشيد

AvantGarde
دوشنبه 13 آذر 1391, 13:45 عصر
من کلا دسته بندیه موضوعی رو ترجیح می دم
در غیر این صورت مجبوری تو هر بخش مجزا واسه هر موضوع یه فولدر جدا درست کنی... مثلا کامپوننت ارسال ایمیل هم تو بخش 'اینترنت->ایمیل' هم تو بخش 'کامپوننت ها' ... که این زیاد جالب نیست.
ولی اگه دسته بندیت بر اساس موضوع باشه هم اون چیزی که دنبالشی راحت تر پیدا می کنی هم اینکه مثل موردی که دوستمون گفت افزونگی و درنتیجه سردر گمی تو اطلاعاتت ایجاد نمی کنی. به عنوان مثال شما قصد ارسال ایمیل با برنامتون رو دارید پس کاری که باید بکنید اینه که به زیر فولدر 'اینترنت->ایمیل' برید و از بین تمام کامپوننت ها و کلاس ها و هر ابزار دیگه بهترین مورد رو انتخاب کنید. معمولا اینکه من واسه ارسال ایمیل از چه نوع ابزاری استفاده کنم در درجه اول اهمیت نیست و کاربرد و به صرفه تر بودن اون ابزار واسه ما مهمه.
البته این روش هم معایب خودش رو داره مثلا شاید فقط استفاده از کنترل مدنظرتون باشه و حتی یه قطعه کد توابع دات نت رو بهش ترجیح ندید

majidbahrami
دوشنبه 20 آذر 1391, 23:59 عصر
منم فکر کنم روش دوستمون AvantGarde (http://barnamenevis.org/member.php?272421-AvantGarde) درست تره...

میگم نظرتون چیه یه برنامه بنویسیم که توی جست جو سورس ها کمکمون کنه..
مثلا توی برنامه با اسم یا موضوع دسته بندی کنیم و راحت سرچ کنیم..
بهتر نیست اینطوری؟

vbhamed
چهارشنبه 22 آذر 1391, 10:37 صبح
سلام

بهتره از Instant File Find استفاده كني