PDA

View Full Version : سوال: پردازش تصویر

milad73
یک شنبه 12 آذر 1391, 22:13 عصر
طرز خوندن اعداد 0و 1 از فایل txtو تبدبل اونا به pixel در winbgi
سلام من میخواستم یه فایل bmp ( یا jpg,...)عکس رو یه صورت اعداد hex تویه یه فایل(txt) بریزم بعد در visual ++c با خوندن اون اعداد تصویر مورد نظر در windos bgi نمایش بده.

کسی میتونه در این مورد راهنماییم کنه؟؟؟؟ خیلی ممنون میشم فقط این کار خیلی ضروری

تشکر...............

مصطفی ساتکی
جمعه 17 آذر 1391, 22:01 عصر
1 -ربطی به پردازش تصویر نداره.
2- borland graphic interface واسه dos هستش نه visual C++‎ و اگر هم بخای این کارو تو vc++ انجام بدی از کتابخانه ی که شبیه سازی شده برای اینکار استفاده کنی.
3- jpg پیاده سازی پیچیده هستش ولی bitmap را به راحتی می تونی bitmap info header را بخونی و پالت رو ایجاد کنی و اطلاعات رو با setpixel نمایش بدی البته 256 رنگ هستش که برای نمایش صحیح بایستی مقدار یک پورتی رو هم ست می کردی که تصویر بدرستی نشان داده شه.

milad73
شنبه 18 آذر 1391, 22:13 عصر
1 -ربطی به پردازش تصویر نداره.
2- borland graphic interface واسه dos هستش نه visual C++‎ و اگر هم بخای این کارو تو vc++ انجام بدی از کتابخانه ی که شبیه سازی شده برای اینکار استفاده کنی.
3- jpg پیاده سازی پیچیده هستش ولی bitmap را به راحتی می تونی bitmap info header را بخونی و پالت رو ایجاد کنی و اطلاعات رو با setpixel نمایش بدی البته 256 رنگ هستش که برای نمایش صحیح بایستی مقدار یک پورتی رو هم ست می کردی که تصویر بدرستی نشان داده شه.

دوست عزیز میدونم ربطی به پردازش تصویر نداره فقط میخواستم سوال جال بشه همین!!:لبخند:
راستی میشه منیعی برای اموزش این کار بهم معرفی کنین؟؟
من یرنامه نویسی گرافیکی تو visual studio 2010 یه کم میدونم ولی نمیدونم چطوری ای ن سوال رو حل کنم چون این فقط قسمت اول سوال بود؟؟!!!:چشمک:
قسمت دوم یه فایل صوتی رو بایستی تو این محیط باز بشه ونمودارش به صورت sin نشون داده یشه؟!!!!!!!!!!!!!!