PDA

View Full Version : گفتگو: مشکل در راست چین کردن انواع Ribbon

gilsoft
دوشنبه 13 آذر 1391, 05:06 صبح
سلام دوستان

:خجالت: اول از همه از مدیران محترم تالار عذرخواهی میکنم .. چون میدونم این موضوع خیلی مطرح شده :خجالت:

مشکل اول : DevComponents.DotNetBar
بعد از کلی کلنجار با ریبون DotNetBar 10.8.x.x آخر نشد دلمو خوش کنم که میتونم تو نرم افزارهام از Ribbon راست چین (بدون دردسر) استفاده کنم :افسرده::عصبانی::عصبانی++:

http://www.devcomponents.com/dotnetbar/img/HomeRibbonControl.png

در عکس بالا : از Tab Group چه استفاده ای میشه کرد ؟ :متفکر: (میخوام بدونم بودن یا نبودنش چه فرقی میکنه ؟)

مشکل دوم : Divelements.SandRibbon

از دوستان کسی باSandRibbon تو VB.NET کار کرده ؟ ... ظاهرا این کنترل فقط تو #C کار میکنه ! (مثل هلو کار میکنه لامصب :متعجب: :کف: :افسرده:)

اگه کسی با این کنترل کار کرده و مطمئن هست که با راست چین شدن تو محیط VB مشکل نداره .. یه Demo ی کوچولو بذاره تو همین تاپیک .. تا مشکل ما هم حل بشه ..

:متفکر: یعنی میخوام بدونم همه برنامه نویس ها همچین مشکلاتی دارند !؟! :متفکر:

mahsa.admin
دوشنبه 13 آذر 1391, 07:36 صبح
سلام
سوال اول
مطمنم شما این کارو کردین مطابق شکل رو سیستم من که جواب میده
در مورد tabgroup اگر تعداد تب ها زیاد باشه میتونیم یک گروه بسازیم که یک جورایی صرفه جویی تو فضا ایجاد میشه

gilsoft
دوشنبه 13 آذر 1391, 08:35 صبح
مطمنم شما این کارو کردین مطابق شکل رو سیستم من که جواب میده

سلام
تو dotnetbar بابت راست چین Ribbon که مشکل ندارم .... DataGridViewX رو نمیشه (بدون دردسر - مثلا بهم ریختن Scroll) راست چین کرد !

سوال اول رو فقط بابت Tab Group پرسیدم .. که دستتون درد نکنه بابت راهنمایی ....

micron
دوشنبه 10 آذر 1393, 11:36 صبح
راست چین کردن در Ribbon های شرکت devcomponents هم مشکل دارند و خوب راست چین نمیشن.
برای بهتر شدن اینکار بهتر قبل از قرار دادن هر کنترلی روی ribbonpanel ابتدا یک کنترل panel معمولی با خصوصیات Dock=fill قرار دهید
سپس تمامی کنترلهایی که قرار بود روی شی ribbonpanel باشد رو روی این کنترل منتقل کنید
در این وضعیت تمامی خصوصیات اشیا در حال راست چین مانند fixedsize و minimumsize و size به خوبی عمل میکند و دیگر مشکلی از این بابت ندارید

نکته ای که باید در نظر داشته باشید اینکه تمامی ribbonbar هایی که روی panel جدید میگذارید باید خاصیت Dock=right در آنها تنظیم شده باشد

Hossis
چهارشنبه 12 آذر 1393, 09:17 صبح
من قبلا از این ریبون بار استفاده می کردم ولی بعد از یک مدتی به هم می ریخت و کلا از فرم حذف می شد و کل زحمات من می رفت رو هوا
به همین خاطر من الان از ریبون بار تلریک استفاده می کنم و غیر از چند مشکل جزیی، مشکل دیگه ای نداره
مطمئنید که این ریبون ها به هم نمی ریزه؟ اگر این طوره Dll های این نسخه اش رو برای دانلود بگذارید چون فکر کنم فایل نصبش خیلی پرحجمه