PDA

View Full Version : عدم اجرای بک اپ

saeeedft
دوشنبه 13 آذر 1391, 11:36 صبح
با سلام دوستان من کد بک اپ از دیتا بیس رو نوشتم اما موقع ذخیره کردن اون error میده کدم به شکل زیره

BACKUP DATABASE s TO DISK ='\\10.10.10.17\ backup share\back\{NEWDB.BAK}'
WITH NAME='FULL-BACKUP',DESCRIPTION='پشتيبان كامل' ,FORMAT
اما به مشکل زیر برخوردم

Executed as user: NT AUTHORITY\NETWORK SERVICE. Cannot open backup device '\\10.10.250.17\backup share\back\{NEWDB.BAK}'. Operating system error 5(Access is denied.). [SQLSTATE 42000] (Error 3201) BACKUP DATABASE is terminating abnormally. [SQLSTATE 42000] (Error 3013). The step failed.
permission هم به صورت کامل میدم اما بازم نمیشه،ایا پرمیشن خاصی باید داده شه؟؟ضمنا مسیر ذخیره سازی توسط شبکه و سیستم دیگه ای هستش.

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 13 آذر 1391, 12:33 عصر
سلام.
به این مسیر دسترسی کامل داره؟
یعنی باهمین کاربری که دارید به ویندوز Login میکنید میتونید داخل همین شاخه فایل کپی کنید یا حذف کنید؟

saeeedft
دوشنبه 13 آذر 1391, 12:55 عصر
دوست عزیز این مسیر یه مسیر شیر شده هستش ،بله دسترسی دارم اما اگه اخرای error رو هم ببینید access denid زده با اینکه به evry one فول دادم بازم نمیشه،ضمنا من اط طریق شیر میتونم وارد شم و فایل کپی کنم و حذف کنم اما خود sql این error رو میده.

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 13 آذر 1391, 14:20 عصر
دوست عزیز اینو میدونم که این مسیر Share شده هست. این خطا به این معنی هست که با User که شما دارید اینکارو میکنید به این مسیر دسترسی نداره.
یا User که دارید به شبکه متصل میشین دسترسی به این مسیر نداره . دومین مورد این هست که User هایی که SQL Agent,SQL Server با اون اجرا میشوند باید Network Services باشند.

saeeedft
دوشنبه 13 آذر 1391, 14:22 عصر
. دومین مورد این هست که User هایی که SQL Agent,SQL Server با اون اجرا میشوند باید Network Services باشند.
این مورد رو بیشتر توضیح میدن.

saeeedft
سه شنبه 14 آذر 1391, 08:40 صبح
Network Serviceیک گروه هستش حالا ایا یوزر باید عضو اون شه،منظورتون اینه؟

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 14 آذر 1391, 11:15 صبح
برای اینکار در Control panel-Administrative Tools-Services روی سرویسهای SQL Server,SQL Agent راست کلیک کنید و در قسمت Properties در تب Log on دکمه Browse رو بزنید و در قسمت advanced دکمه find Now رو بزنید و Network Service رو انتخاب کنید و Ok بزنید بعد یک بار Service رو Stop کرده دوباره Start کنید.

saeeedft
دوشنبه 20 آذر 1391, 18:05 عصر
ممنون دوست عزیز مشکلی که الان دارم اینه که یه sql 2005 دارم وقتی که میرم تو سرویسها میبینم به صورت local کار میکنه،و وقتی میخام ببرم تحت اکانت network service کار کنه میگه تغییرات شما بعد از استارت مجدد این سرویس اعمال میشه و وقتی stop میکنم و دوباره start میکنم تا وسطاش میره و سرویس start نمیشه،و مجبورم local دوباره بذارمش،اما تو sql 2008 اینجور نیست،مشکل از چی میتونه باشه؟؟