PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی در مورد Action bar

vbkaar
دوشنبه 13 آذر 1391, 14:18 عصر
سلام دوستان. میخواستم در مورد Action bar و چگونگی ایجاد و کار کردن با اون منو راهنمایی کنید. میخوام یک چنین چیزی درست کنم:

http://theflyingdeveloper.com/blog/wp-content/uploads/2011/02/action-bars.jpg

اونطور که متوجه شدم باید از action bar استفاده بشه. اما نمیدونم چطور. البته خودم میخواستم یک چنین چیزی رو با LinearLayout ایجاد کنم ولی نمیدونم چطور اون آیتمها رو ایجاد کنم. ممنون میشم اگه اساتید کمک کنن.

srfarzad
دوشنبه 13 آذر 1391, 15:47 عصر
به وب سایت کمالان برید در اونجا با فیلم آموزشی فارسی، هم توضیح داده.
http://www.kamalan.com

vbkaar
دوشنبه 13 آذر 1391, 18:55 عصر
به وب سایت کمالان برید در اونجا با فیلم آموزشی فارسی، هم توضیح داده.
http://www.kamalan.com

فکر میکنم منظورتون اون ویدیویی هست که در مورد کامپوننت بود. ولی اونجا از Image Button استفاده شده بود. نمیدونم با image button هم میشه آیتم ها رو مثل شکلی که در بالا قرار دادم در آورد؟ میخوام مثل شکل بالا از هم جدا باشن . بازم ممنون.

shahin bahari
سه شنبه 14 آذر 1391, 01:12 صبح
فکر میکنم منظورتون اون ویدیویی هست که در مورد کامپوننت بود. ولی اونجا از Image Button استفاده شده بود. نمیدونم با image button هم میشه آیتم ها رو مثل شکلی که در بالا قرار دادم در آورد؟ میخوام مثل شکل بالا از هم جدا باشن . بازم ممنون.
اسم ویدیو custom component design هست. اصلا هم مهم نیست از چه ویجتی داخلش استفاده میکنید.هر چی که خودتون نیاز دارید رو اضافه میکنید و کد رو برای اون تغییر میدید.
یه کم حوصله به خرج بدید کار ساده ای هست.

vbkaar
سه شنبه 14 آذر 1391, 09:48 صبح
اسم ویدیو custom component design هست. اصلا هم مهم نیست از چه ویجتی داخلش استفاده میکنید.هر چی که خودتون نیاز دارید رو اضافه میکنید و کد رو برای اون تغییر میدید.
یه کم حوصله به خرج بدید کار ساده ای هست.

ممنون از پاسختون. بله همون ویدیو رو دیدم. اما همونطور که گفتم اونجا از Image استفاده شده. من میخواستم دکمه های مورد نظرم مثل شکل بالا از هم جدا بشن و وقتی روشون کلیک میکنم رنگش عوض بشه. درست مثل خیلی از برنامه های دیگه. باز هم ممنون.

Nevercom
چهارشنبه 15 آذر 1391, 00:50 صبح
یک راه استفاده از یک Layout ثابت در همه ی Layout های دیگه هست
یعنی Layout مربوط به ActionBar رو بسازید و در همه ی Layout های دیگه اون رو include کنید.

روش استاندارد هم استفاده از ActionBar استاندارد خود Android هست، قابلیت شخصی سازی هم داره و کلی امکانات دیگه.
اما از اونجایی که ActionBar در API قبل از 11 (اگر اشتباه نکنم) موجود نیست، در ورژن 2.3 و قبلتر قابل استفاده نیست.
راه حل استفاده از کتابخانه ی ActionBarSherlock هست که این قابلیت رو برای نسخه های قدیمی تر اندروید هم فراهم کرده.
کتابخانه رو دانلود کنید و با بررسی مثالها خیلی راحت میتونید ActionBar رو بسازید.

vbkaar
چهارشنبه 15 آذر 1391, 13:34 عصر
یک راه استفاده از یک Layout ثابت در همه ی Layout های دیگه هست
یعنی Layout مربوط به ActionBar رو بسازید و در همه ی Layout های دیگه اون رو include کنید.

روش استاندارد هم استفاده از ActionBar استاندارد خود Android هست، قابلیت شخصی سازی هم داره و کلی امکانات دیگه.
اما از اونجایی که ActionBar در API قبل از 11 (اگر اشتباه نکنم) موجود نیست، در ورژن 2.3 و قبلتر قابل استفاده نیست.
راه حل استفاده از کتابخانه ی ActionBarSherlock هست که این قابلیت رو برای نسخه های قدیمی تر اندروید هم فراهم کرده.
کتابخانه رو دانلود کنید و با بررسی مثالها خیلی راحت میتونید ActionBar رو بسازید.

ممنون . میشه همون روش اول که فرمودید , یعنی include کردن layout در layout دیگر رو با مثال توضیح بدید.

vbkaar
چهارشنبه 15 آذر 1391, 17:41 عصر
ممنون دوستان. خودم مشکل رو حل کردم . قبلا که میخواستم یک linear layout رو داخل یک linear layout دیگه قرار بدم نمیشد . ولی بالاخره حلش کردم. در مورد آیتمهای Actionbar هم متوجه شدم که باید یک selector تعریف کنم و اون رو به ImageButton تخصیص بدم.