PDA

View Full Version : سوال: طرز خوندن اعداد 0و 1 از فایل txtو تبدبل اونا به pixel در winbgi

milad73
سه شنبه 14 آذر 1391, 21:31 عصر
سلام من میخواستم یه فایل bmp ( یا jpg,...)عکس رو یه صورت اعداد hex تویه یه فایل(txt) بریزم بعد در visual ++c با خوندن اون اعداد تصویر مورد نظر در windos bgi نمایش بده.

کسی میتونه در این مورد راهنماییم کنه؟؟؟؟ خیلی ممنون میشم ..

H_G_G_I
سه شنبه 14 آذر 1391, 22:27 عصر
سلام من میخواستم یه فایل bmp ( یا jpg,...)عکس رو یه صورت اعداد hex تویه یه فایل(txt) بریزم بعد در visual ++c با خوندن اون اعداد تصویر مورد نظر در windos bgi نمایش بده.
کسی میتونه در این مورد راهنماییم کنه؟؟؟؟ خیلی ممنون میشم ..

windos bgi رو نمی دونم چیه ولی
تصاویر همه فشرده شدن و برای لود کردن اونا شما باید از کتبخونه هشون استفاده کنید (libpng,libjpeg) البته این میان یه کتاب خونه های کمکی هم هست که
کار باهاش راحته و درد سر نداره مثل FreeImage
خب شما تصویر رو که لود می کنید به اندازه طول تصویر × عرض تصویر . پیکسل دارید .
بعد می تونید تویه فایل ذخیره کنید یا نمایش بدین و ...
البته گه بدون فشرده کردن تو فایل ذخیره کنید حجمش زیاد می شه . میشه >> طول × عرض × تعداد بیت های هر پیکسل

milad73
سه شنبه 14 آذر 1391, 22:48 عصر
windos bgi رو نمی دونم چیه ولی
تصاویر همه فشرده شدن و برای لود کردن اونا شما باید از کتبخونه هشون استفاده کنید (libpng,libjpeg) البته این میان یه کتاب خونه های کمکی هم هست که
کار باهاش راحته و درد سر نداره مثل FreeImage
خب شما تصویر رو که لود می کنید به اندازه طول تصویر × عرض تصویر . پیکسل دارید .
بعد می تونید تویه فایل ذخیره کنید یا نمایش بدین و ...
البته گه بدون فشرده کردن تو فایل ذخیره کنید حجمش زیاد می شه . میشه >> طول × عرض × تعداد بیت های هر پیکسل

دوست عزبز win bgi پنجره ی گرافیه که برای نوشتن برنامه های گرافیکی در visual studio(کامپایلر c++)
استفاده میشه..
من میخواستم یه عکس که از pixel تشکیل شده pixel هاشو با سه convertor به اعدادباینری تبدیل کنه بع تو یه فایل تکست بریزه بع ون فایل رو بخونه بعد تو win bgi نشون یده....(البته کارهای دیکه هم روش انجام مسدم:متفکر:) تموم اینا با برنامه نویسی سی++ انجام میشه؟؟؟؟..:متفکر::متفکر::متف ر::متفکر::متفکر:

H_G_G_I
چهارشنبه 15 آذر 1391, 10:22 صبح
همون کارو که گفتم می تونید بکنید عکسو که لود کردید بعد هر بلایی خاصتید می تونید سرش بیارید.

تموم اینا با برنامه نویسی سی++ انجام میشه؟؟؟؟

ن پ ن
مثلا این یه نمونه برای لود کردن png. با FreeImage هست.

FIBITMAP *dib = NULL;
BYTE* bits = NULL;
unsigned int width = 0, height = 0;

dib = FreeImage_Load(FIF_PNG, "img.png");
bits = FreeImage_GetBits(dib);
width = FreeImage_GetWidth(dib);
height = FreeImage_GetHeight(dib);