PDA

View Full Version : سوال: تغییر سطر و ستون و مکان عکس در گرید ویو؟؟

masaioki.ono
چهارشنبه 15 آذر 1391, 01:50 صبح
دوستان عزیز من میخوام قسمت اخبارم اینجوری نمایش داده بشه عکسم هم سمت راست همونجا --اما نه گرید ویو اینجوری نه دیتا لیست خلاصه چه جوری اینجوریش کنم
96060

malloc
چهارشنبه 15 آذر 1391, 09:27 صبح
چرا اینجوری نیست !!!!!
هر دوتا ابزاری که گفتی اگه بری تو قسمته Template میتونی هرجور عشقت میکشه درست کنی

ali9698
چهارشنبه 15 آذر 1391, 10:05 صبح
دوست عزیز این چیز خاصی نیست. کافیه دو تا template field به grid view اضافه کنی . بعد توی سمپ راستی یه دونه image بزار و با خصوصیت imageurl رو با databinding مقدار دهی کن . توی سمت چپی هم یه hyperlink بزار و یه label

hasty0087
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 23:43 عصر
سلام. تو همین شکلی که گداشتن، می خوام اطلاعات از دیتابیس خونده شه و وقتی رو تیتر هر کدام از اخبارها کلیک شد، یه صفحه که شرح اخبار داخلشه نمایش داده شه، همش رو می دونم، به جز اینکه وقتی HyperLink گذاشتم، URLش رو چی باید بزارم؟؟؟ چون بسته به اینکه رو کدام یکی از اخبار ها کلیک شه؛ می خوام صفحات متفاوتی اجرا شه.

mariakhanom
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 01:30 صبح
سلام. تو همین شکلی که گداشتن، می خوام اطلاعات از دیتابیس خونده شه و وقتی رو تیتر هر کدام از اخبارها کلیک شد، یه صفحه که شرح اخبار داخلشه نمایش داده شه، همش رو می دونم، به جز اینکه وقتی HyperLink گذاشتم، URLش رو چی باید بزارم؟؟؟ چون بسته به اینکه رو کدام یکی از اخبار ها کلیک شه؛ می خوام صفحات متفاوتی اجرا شه.

کاری نداره فقط باید خاصیت DataKeyField دیتالیستتو برابر کلید اصلی جدول اخبارت بذاری.بعدش خاصیت CommandName لینک باتنت رو هم برابر Select بذار.بعدش این کدو توی رویداد SelectedIndexChanged دیتالیستت بنویس

int.Parse(DataList3.DataKeys[DataList3.SelectedIndex].ToString());

دستور بالا کلید اصلی سطر انتخب شده رو برمیگردونه حالا هر کاری دوست داری با اون سطر انجام بده.اگه میخوای توی صفحه ی دیگه اطلاعاتو نشون بدی میتونی مقدار کلیدو با کوری استرینگ یا سشن یا هر چیز دیگهپاس بدی به اون صفحت و توی اون صفحه یه سرچ بر اساس کلید اصلی که دریافت کردی انجام بدی و مابقی اطلاعات رو نشون بدی.
راستی توی اون کد به خاطر این تبدیل به int ش کردم چون کلید اصلی من توی جدول از نوع intبود