PDA

View Full Version : hide کردن محیط اکسس

iebu12
چهارشنبه 15 آذر 1391, 08:05 صبح
با سلام
با تشکر از bemilove (http://barnamenevis.org/member.php?27917-bemilove) عزیز که روش hide کردن محیط اکسس رو گفتند.
فقط یه نکته ای وجود داره اونم اینکه باید فرم ها ویژگی Modal و Popup شون هر دو Yes باشهتا بتونند در حالت hide اکسس اجرا شوند.
اما سوال اینجاست که چجوری میشه Report ها رو به این صورت اجرا کرد؟ من report هام رو هم هر دو ویژگی popup و Modal شون رو yes کردم ولی وقتی محیط اکسس hide است نمی شه اونا رو اجرا کرد.
و سوال دوم هم اینه که وچجوری می شه اندازه یه lable یا textBox رو به اندازه متن داخلش گسترش داد. با استفاده از گزینه های CanGrow لیبل ها به صورت عمودی بزرگ می شوند چجوری میشه اونا رو بصورت افقی گسترش داد؟

با تشکر

mosaArabi
چهارشنبه 15 آذر 1391, 09:02 صبح
چجوری میشه Report ها رو به این صورت اجرا کرد؟ من report هام رو هم هر دو ویژگی popup و Modal شون رو yes کردم ولی وقتی محیط اکسس hide است نمی شه اونا رو اجرا کرد.
دوست گرامی شما در قسمت Eventگزارشت در on openگزارشت این عبارت را بنویس حله DoCmd.Maximize

mahdytaherian
چهارشنبه 15 آذر 1391, 21:15 عصر
سوال دوم هم اینه که وچجوری می شه اندازه یه lable یا textBox رو به اندازه متن داخلش گسترش داد. با استفاده از گزینه های CanGrow لیبل ها به صورت عمودی بزرگ می شوند چجوری میشه اونا رو بصورت افقی گسترش داد؟

جهت سوال فوق متونيم منند تصوير از راست كليك استفاده كرد البته اگه منظورتان رو درست متوجه شده باشم 96102

bemilove
چهارشنبه 15 آذر 1391, 23:41 عصر
جهتhide کردن گزارش اکسس اول باید شما در تنظیمات گزارش popup و modal را yes قراردداده ، یک ماکرو maximize بسازید ..و در event گزارش در on page آن را maximize (ماکرو) انتخاب نمائید.

iebu12
پنج شنبه 16 آذر 1391, 08:09 صبح
سوال دوم هم اینه که وچجوری می شه اندازه یه lable یا textBox رو به اندازه متن داخلش گسترش داد. با استفاده از گزینه های CanGrow لیبل ها به صورت عمودی بزرگ می شوند چجوری میشه اونا رو بصورت افقی گسترش داد؟

جهت سوال فوق متونيم منند تصوير از راست كليك استفاده كرد البته اگه منظورتان رو درست متوجه شده باشم 96102
خیلی ممنون از توجه شما
در واقع من می خوام کنترل textbox یا lable با توجه به متنی که داخلش قرار می گیره اندازه اش تغییر کنه منظورم کنترلی هست که مقادیرش رو از جدول می گیره. مثلا اگه کنترل قراره یه متن 12 کارکتری رو نشون بده اندازه اش به همون مقدار دربیاد و در رکورد بعدی که قراره یه متن مثلا 30 کارکتری داخل همون کنترل قرار بگیره اندازه کنترل مطابق با مقادیر داخلش تغییر کنه.

باز هم از همه کاربران محترم سایت برای اهمیتی که به بنده حقیر می دهند تشکر می کنم.