PDA

View Full Version : آدرس دهی نسبی بانک access در vb2005

meh_secure
چهارشنبه 05 بهمن 1384, 21:58 عصر
سلام دوستان.
بنده این سوال رو یک بار مطرح کردم. منتها به دلیل نداشتن عنوان مناسب حذف شد.

می خواستم بدونم چطور میشه آدرس نسبی بانک اکسس رو به ویزاردها بدیم.
اگه یادتون باشه در vb6 میشد. منتها اینجا بنده هنوز نمی دونم که قبل از publish برنامه مسیر جاری فایل Exe کجاست و بانک رو در کدوم مسیر قرار بدم...
ممنون

بابک زواری
چهارشنبه 05 بهمن 1384, 22:10 عصر
دوست عزیز مسیر جاری رو با Application.StartupPath میتونی به دست بیاری

meh_secure
پنج شنبه 06 بهمن 1384, 00:12 صبح
استاد ممنون.
منتها مشکل بنده جای دیگه ای هستش.
می خوام مثل وی بی 6 بانکم رو در شاخه ی برنامه ای که نوشتم قرار بدم. منتها نمیدونم application.startuppath کجاست.(شاخه ی bin یا ...)

niloufar
پنج شنبه 06 بهمن 1384, 13:12 عصر
استاد ممنون.
منتها مشکل بنده جای دیگه ای هستش.
می خوام مثل وی بی 6 بانکم رو در شاخه ی برنامه ای که نوشتم قرار بدم. منتها نمیدونم application.startuppath کجاست.(شاخه ی bin یا ...)
سلام
اگر با مد Debug برنامه رو اجرا میکنی (یعنی با زدن کلید F5) در bin\debug و اگر در مد Release هستی (یعنی با زدن Ctrl+F5) در bin\Release (نهایتا هم از همین شاخه باید برای انتشار برنامه ات استفاده کنی)

meh_secure
پنج شنبه 06 بهمن 1384, 13:26 عصر
خیلی ممنون.
یه سوال دیگه: چطور میشه فایل بانک اکسس رو به عنوان یک Dependecy File به فایلهای مورد نیاز برای ایجاد ستاپ اضافه کنم؟؟

بابک زواری
پنج شنبه 06 بهمن 1384, 14:49 عصر
و دقت کن بعد از اینکه برنامه ات رو جایی نصب کردی ممکنه اصلا در شاخه ایی نصب بشه که کاربر در برنامه Setup اونو تعیین کرده.
در مورد اضافه کردن فایل اکسس به Setup بستگی داره به اینکه با چی Setup میسازی اگر با خود ویژوال استودیو دات نت این کار رو میکنی جایی داره که میتونی فایل به پروژه Setup اضافه کنی .

meh_secure
پنج شنبه 06 بهمن 1384, 16:43 عصر
ممنون.
بنده از خود VS استفاده می کنم.
کجای آن می تونم فایلم رو اضافه کنم؟

بابک زواری
پنج شنبه 06 بهمن 1384, 19:48 عصر
در بخش ساختن SETUP

Behnama
یک شنبه 24 تیر 1386, 19:59 عصر
سلام . من می خوام بدونم که فایل اکسس یا فایلهای دیگه رو توی چه دایرکتوری باید بزارم و آدرس اون رو چطور باید بطور نسبی بدم که موقع جابجایی کل برنامه مشکلی پیش نیاد ؟