PDA

View Full Version : حرفه ای: نمایش اطلاعات در دیتا گرید با سرعت بالا

سعید کشاورز
پنج شنبه 16 آذر 1391, 12:21 عصر
سلام دوستان..من یه دیتا بیس دارم که یه جدول داره که تعداد فیلداش یکم بالاس..حدودا 12 تا میشه.
وقتی میخام اطلاعات رو توی دیتا گرید نمایش بدم یکم طول میکشه.چی کار کنم که سرعت واکشی اطلاعات بره بالا؟

zarrinnegar
پنج شنبه 16 آذر 1391, 12:28 عصر
اولا که 12 تا بالا نیست
دوم اینکه تعداد رکورد هات چند تاست و سوم اینکه فیلد تصویری هم داره یا نه

maythammsp2000
پنج شنبه 16 آذر 1391, 12:28 عصر
اگه از sql sever از دستورات linq استفاده كن.

سعید کشاورز
پنج شنبه 16 آذر 1391, 12:41 عصر
اولا که 12 تا بالا نیست
دوم اینکه تعداد رکورد هات چند تاست و سوم اینکه فیلد تصویری هم داره یا نه
قعلا که دیتابیس 5 تا رکورد داره حدودا 1 ثانیه طول میکشه ....حالا اگه 1000 تا بشه آیا این 1ثانیه بیشتر میشه؟

اگه از sql sever از دستورات linq استفاده كن.

متاسفانه فعلا با لینک آشنایی ندارم..

zarrinnegar
پنج شنبه 16 آذر 1391, 12:49 عصر
این مشکل احتمالا بخاطر اینه که بانک اطلاعاتت رو توی ویژوال ساختی و ازش استفاده میکنی
علتش هم اینه که زمانی که برنامه رو اجرا میکنی اول بانک رو لود میکنه و بعد دیتا رو استخراج میکنه
اگر از sql server استفاده کنی چون که دیتابیس دائما لود هست و فقط بهش وصل میشی و دیتا رو واکشی میکنی سرعت لود شما بالاتر میره

سعید کشاورز
پنج شنبه 16 آذر 1391, 12:51 عصر
این مشکل احتمالا بخاطر اینه که بانک اطلاعاتت رو توی ویژوال ساختی و ازش استفاده میکنی
علتش هم اینه که زمانی که برنامه رو اجرا میکنی اول بانک رو لود میکنه و بعد دیتا رو استخراج میکنه
اگر از sql server استفاده کنی چون که دیتابیس دائما لود هست و فقط بهش وصل میشی و دیتا رو واکشی میکنی سرعت لود شما بالاتر میره

یعنی اگه الان رکوردهای من به 1000 تا برسه خیلی سرعت کارم میاد پایین؟

zarrinnegar
پنج شنبه 16 آذر 1391, 12:59 عصر
نه نگران نباش تا 20000 رکورد رو میتونی توی 2 الی 3 ثانیه لود کنی
گیر اون بخاطر لود کردن خود دیتابیسه وگر نه مشکلی نداره

من این تعداد رکورد رو با حدود 35 تا فیلد با روش چند لایه و ریموت آبجکت که یکم سرعت رو کاهش میده توی 5 ثانیه نمایش میدم
البته اگر تعداد رکوردها بیشتر از این بشه باید اطلاعات رو دسته بندی و یا صفحه بندی کرد و به کاربر نشون داد که این کار (دسته بندی ) با شرط گذاشتن عملیه ولی صفحه بندی یکم کار میبره