PDA

View Full Version : گروه بندی دایره های رسم شده در vb (خیلی ضروریست خواهشا جواب بدید)

dj-mohammad
پنج شنبه 16 آذر 1391, 13:55 عصر
با سلام و درود فراوان خدمت همه ی کاربران گرامی
من یک سری خط ها و دایره هایی در فرم رسم کرده ام و میخواهم بدانم چجوری میتوانم این ها را به صورت یکgroup در بیاورم تا عمل مشابهی روی همه ی آن ها به صورت یکجا صورت گیرد
من به وسیله این خط ها ودایره ها ماشینی طراحی کرده ام و میخواهم به وسیله timer آن ها را حرکت دهم

MohammadGh2011
پنج شنبه 16 آذر 1391, 14:20 عصر
با سلام و درود فراوان خدمت همه ی کاربران گرامی
من یک سری خط ها و دایره هایی در فرم رسم کرده ام و میخواهم بدانم چجوری میتوانم این ها را به صورت یکgroup در بیاورم تا عمل مشابهی روی همه ی آن ها به صورت یکجا صورت گیرد
من به وسیله این خط ها ودایره ها ماشینی طراحی کرده ام و میخواهم به وسیله timer آن ها را حرکت دهم
سلام عليکم
بايد دستوري که براي يک دايره مينويسيد براي دايره هاي بعدي هم بنويسيد تا باهم اجرا بشند.
پيشنهاد ميکنم اين کار رو با وي بي ننويسيد وي بي که براي اين کارا نيست،اگه دوست داريد ميتونيد با نرم افزار فلش کار کنيد و راحت تر اين کار رو انجام بديد.

موفق باشيد

salamu
پنج شنبه 16 آذر 1391, 15:07 عصر
شما اگه نمی خواید بعداً این خط ها و دایره ها رو تغییر بدید،می تونید اون ها رو به صورت عکس در بیارید و بعد هر عملی که روی عکس انجام بدید مثل حرکت دادن،انگار که روی همه ی آن ها اعمال می شه.

dj-mohammad
پنج شنبه 16 آذر 1391, 15:32 عصر
سلام عليکم
بايد دستوري که براي يک دايره مينويسيد براي دايره هاي بعدي هم بنويسيد تا باهم اجرا بشند.
پيشنهاد ميکنم اين کار رو با وي بي ننويسيد وي بي که براي اين کارا نيست،اگه دوست داريد ميتونيد با نرم افزار فلش کار کنيد و راحت تر اين کار رو انجام بديد.

موفق باشيد

ممون که جواب دادید
ولی خواسته من هم همین بود
چگونه میتوانبرای دایره ای که با استفاده از کدرسم کردیم(object.circle (x,Y) کد بنویسیم؟

vbhamed
پنج شنبه 16 آذر 1391, 20:11 عصر
سلام

يك سر به تاپيك زير بزنيد
http://barnamenevis.org/showthread.php?371766-%D8%B4%D8%A8%DB%8C%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%AA%D9%88%D8%B4%D8%A7%D9%BE&p=1642761#post1642761

اونجا برنامه اي رو گذاشتم كه براي رسم اشياء به صورت مديريت شده هست يعني مشخصات اونها در آرايه و ساختمان داده ذخيره ميشه، مي‌تونيد يك فيلد تحت عنوان group به ساختمان داده اضافه كنيد تا اشيائي كه اين فيلدشون با هم برابر هست رو يك گروه در نظر گرفته و كار مورد نظر رو روي اونها انجام بدين

اما يك راه ديگه هم وجود داره كه دوستان اشاره كردن
تصوير رو در يك PictureBox رسم كنيد و اون PictureBox رو درون يك PictureBox ديگه قرار بدين حالا راحت مي‌تونيد مختصات PictureBox اول رو تغيير بديد تا شكلتون حركت كنه، فقط اينكه اگر مثلا براي ماشين رسم شده، جاده اي هم باشه روش با PictureBox پوشونده ميشه كه براي رفع اين مشكل بايد از دستور PaintPicture يا بهتر از اون از تابع Bitblt از توابع API استفاده كنيد تا تصوير به صورت ماسك رسم بشه يعني زيرش پاك نشه البته اينكار بايد همراه با تنظيم پارامترهاي رسم PictureBox انجام بشه (خاصيت DrawMode)