PDA

View Full Version : ادغام فاییلها براساس مرتب کردن رکوردها..(کمک!!)

shima3000
پنج شنبه 16 آذر 1391, 17:59 عصر
سلام دوستان

من تازه عضو شدم..ی پروژه دارم می خواستم یکی راهنماییم کنه..

پرژه به زبان جاوا میخام بنویسم...کلا کاربافایله!

به اینصورت که شما چند تا فایل دارین که هر کدوم شامل رکوردهای متفاوته که یک سری عدد صحیح توش قرار داره...وتعدا این عددای صحیح که همون تعداد رکوردهای هستن رو در سطر اول هر فایل وجود داره
حالا کاری که می خوایم انجام بدیم اینه که این فایلها رو براساس همون عددا مرتب کنیم مثل مرتب سازی مرج سورت که دوتا لیستو باهم مقایسه میکرد بعد ادغام میکرد اینجاهم میخام همینجور باشه..هردفعه دوتا فایل با اندازه ی کم رو انتخاب کنه..باهم مقایسه کنه اعداد مرتب شده رو تو ی فایل جدید ادغام کنه..وفایل جدید درکنار فایلهای دیگه قرار بگیره ودوباره ازبین فایلها دوتا فایل دوباره انتخاب شود ومقایسه شود..دراخر ما باید ی فایل داشته باشیم که شامل همه ی اعداد صحیح مرتب شده درهمه اون nتا فایل باشد..

ممنون میشم کسی بتونه کمک کنه بگه از کجا شروع کنم...مثلا مقایسه چجور انجام شه!

parnian~parnian
پنج شنبه 16 آذر 1391, 22:24 عصر
باید دقیقا طبق الگوریتم مرج سورت پیش برین ............ اول یه فایل رو باز میکنین اعداد داخلش رو میخونین ذخیره میکنین بعد فایل بعدی رو هم همین طور وقتی مقایسه رو انجام دادین (الگوریتم مقایسه هست اگرم شرایط خاص مایل بودین بذارین با آرایه میتونین پیاده سازی کنین ) و نتیجه رو یکی کردین یه فایل درست کنین و این لیست رو داخلش ذخیره کنین ............ و ادامه بدین

shima3000
یک شنبه 19 آذر 1391, 11:37 صبح
دوست عزیز گفتن در این برنامه از هیچ فضای اضافی ای استفاده نکنین!!!..ینی ارایه پشته لیست..

الان برام سواله چجوری میتونم سطر اول همه n تافایل رو یکی یکی بخونم...

spiderman200700
یک شنبه 19 آذر 1391, 11:56 صبح
باید توی یه حلقه که تکرارش به تعداد فایل هاته ، همه ی فایلها رو باز کنی ، سطر اول رو بخونی و ببندی. یعنی توی هر بار تکرار حلقه یه فایل باز میشه سطر اول خونده میشه و بسته میشه.
میتونی فایها رو نبندی و توی یه آرایه ذخیره کنی تا بعدا برای خوندن بقیه ی قسمت ها ی فایل لازم نباشه دوباره بازش کنی.