PDA

View Full Version : طراحی رکورد ها در پایگاه داده

ngrrezaei
جمعه 17 آذر 1391, 17:25 عصر
سلام به دوستان برنامه نویس سوال من اینه که در طراحی رکورد ها در پایگاه داده c++چگونه یک object ID به وجود بیاوریم.

سوال دومم هم اینه که چگونه چند تا index قرار دهیم مثل hash ,b-tree
من اصلا اینا رو نمی شناسم اگه می شه لطفا یک توضیح کوتاهی به من بدید .
متشکرم

hadi0x7c7
جمعه 17 آذر 1391, 19:52 عصر
سوال شما کمی مبهمه ! اگه میخوای بدونی DBMS ها چجور کار میکنن پیشنهاد میکنم کتاب database management systems by raghu ramakrishnan, johannes gehrke رو یه نگاه بندازی که توی اون میاد نحوه ی پیاده سازی ساخص چه با btree چه با extendible hashing بررسی میکنه که هر کدام اینا خودش یه بخش کتاب و در بر میگیره. سوال خیلی وسیعه که حتی من درسی رو پاس کردم به نام "ذخیره و بازیابی اطلاعات" که کلن دغدغش ایناست !

ngrrezaei
جمعه 17 آذر 1391, 20:10 عصر
دستتون درد نکنه که می فهمین این مباحث چه قدر کلی هستن من دانشجوی ترم سوم کارشناسی فناوری اطلاعاتم. دارم درس ذخیره و بازیابی رو پاس می کنم این یک پروژه اختیاریه اما خیلی برای من سنگینه نصف مطلب رو نمی فهممو که اینایی رو که پرسیدم شامل اونا می شه

hadi0x7c7
جمعه 17 آذر 1391, 20:21 عصر
رفرنس این کتاب معمولا file structures oop approach ترجمه جعفر نژاد قمی هست توی اون کتاب همه ی این مباحثو پیاده سازی کرده ولی خوندنش خیلی سخته . wikipedia شروع خوبی هست واسه یاد گرفتن btree و dynamic hashing.

ngrrezaei
جمعه 17 آذر 1391, 20:50 عصر
متشکرم. ولی واقعا برای یک دانشجوی کارشناسی itتا این حد لازمه؟ بعدشم تازه اون هم در پیام نور! تازه با دو هفته وقت به انجام رسوندن پروژه !