PDA

View Full Version : گفتگو: افزاریش تاریخ ثبت نام بعد از گذشت یک سال (تحلیل این قسمت)

samadblaj
جمعه 17 آذر 1391, 18:56 عصر
سلام دوستان
در حال نوشتن یه برنامه هستم که یک سری اطلاعات رو ثبت میکنه مثلا اطلاعات دانش آموز اینجا از دانش آموز تاریخ ثبت نام رو میگیره و بعد کلاس رو انتخاب میکنیم...

حالا سوالم اینکه بعد از گذشت یک سال چگونه تشخیص بدیم یک سال گذشته و بتونم کلاس دانش آموز رو یک سطح ارتقاع بدم...
اینجا سناریو به چه شکل خواهد بود...

saied_hacker
جمعه 17 آذر 1391, 19:43 عصر
میشه حساب کرد که ایا 365 روز گذشته یا نه !
یعنی بیای روزهای ماهها رو بدی بعد با توجه به تاریخ اویه حساب کنی ببینی 365 روز با تاریخ امروز فاصله داریم یا نه ؟!!!

samadblaj
شنبه 18 آذر 1391, 14:24 عصر
درسته ولی شما فکر کنید یک نرم افزار قابل حمله و تاریخ تمامی سیستم ها هم اپدیت نیست بعد باید چیکار کنیم؟
یعنی کاربری که اطلاعات رو ثبت میکنه تاریخ درست امروز رو ثبت میکنه اما توی یک سیستم دیگه اگه تاریخ تنظیم نباشه...

Mahmoud Zaad
شنبه 18 آذر 1391, 15:23 عصر
سلام
شما کاری که فکر می کنید صحیح است رو آنالیز کنید و کدش رو بنویسید. ما که نمی تونیم تاوان اشتباهات کاربری رو هم بدیم! حالا (وجدانم به درد اومد!) محض احتیاط می تونید موقع ورود به برنامه با یه پیغام تاریخ رو نشون کاربر بدید. یا اگه خیلی به نظرتون ضروری هست توی فرم ورود که کاربر اسم کاربری و رمزش رو وارد می کنه توی یه لیبل تاریخ رو نمایش بدید بعد یک چک باکس داشته باشید با عنوان "تاریخ را تایید می کنم" اگه این رو تیک نزده بود اجازه لاگین ندید. یا کارهای مشابه دیگه. الان دیگه اگه اشتباهی رخ بده تقصیر کاربره.

samadblaj
شنبه 18 آذر 1391, 16:55 عصر
سلام
شما کاری که فکر می کنید صحیح است رو آنالیز کنید و کدش رو بنویسید. ما که نمی تونیم تاوان اشتباهات کاربری رو هم بدیم! حالا (وجدانم به درد اومد!) محض احتیاط می تونید موقع ورود به برنامه با یه پیغام تاریخ رو نشون کاربر بدید. یا اگه خیلی به نظرتون ضروری هست توی فرم ورود که کاربر اسم کاربری و رمزش رو وارد می کنه توی یه لیبل تاریخ رو نمایش بدید بعد یک چک باکس داشته باشید با عنوان "تاریخ را تایید می کنم" اگه این رو تیک نزده بود اجازه لاگین ندید. یا کارهای مشابه دیگه. الان دیگه اگه اشتباهی رخ بده تقصیر کاربره.
سلام
:لبخندساده: کاملا موفقم و تایید میکنم.
ممنونم دوست خوبم خودمم روش درستی غیر از set کردن تاریخ از اینترنت نبود و تنها همین راه هم هست...
ممنونم بابت همکاریتون
موفق باشید./