PDA

View Full Version : سوال: قیمت پیشنهادی شما برای پروژه

xminxmin
جمعه 17 آذر 1391, 19:59 عصر
سلام دوستان :لبخندساده:
از مدیران خواهش می کنم پست رو حدف نکنند. می دونم شاید طرح این موضوع در اینجا مناسب نیست اما من ناچارم زود جواب بگیرم. عذرخواهی من رو بپذیرید

یه پروژه گرفتم که زیاد هم سخت نیست و صرفا یک کار انجام می ده و اون هم صدور فاکتور هست. برای یه شرکت تجاری هست و نمی دونم چقدر قیمت بدم. :لبخند: چون پروژه ساده ای هست قیمت دهی برام سخته. اگر پروژه سنگینی بود زیاد مشکلی نبود. ممنون می شم نظر خودتون را راجع به مبلغ پروژه بدید.

ابزار پروژه
زبان: VB.net 2010
بانک: Access البته می تونستم با اسکیو ال بنویسم اما برای این پروژه خیلی بزرگه. باز نظر خودتونو در مورد بانک بگید
گزارشگیری: کریستال ریپورت - اگر گزینه بهتری هست بگید

شرح پروژه
کارش فقط صدور و آرشیو کردن فاکتور است. در تصویر پیوستی فرم فاکتور قابل مشاهده است
در سربرگ که نام شرکت و تاریخ و شماره و ... هست
کادر اول مشخصات شرکت است
کادر دوم مشخصات شرکت مشتری است
در لیست کالاها همه چیز توسط کاربر در خود جدول تایپ می شود حتی شرح کالا و فقط فیلدهای استنتاجی و محاسباتی مانند جمع های کل و قم به حروف و... بصورت اتوماتیک درج می شود

توضیحات
به غیر از فرم فاکتور یک فرم دیگر داریم که فرم تنظیمات است و در آن شماره شروع فاکتور و درصد مالیات و عوارض و... قابل تنظیم است
فقط پزارش فاکتور ها را داریم یعنی با ورود فیلد های کلیدی در هر لحظه فاکتور ها قابل جستجو باشد
اگر قرار به پشتیبانی سیستم هم باشد نظر شما درمورد چگونگی پشتیبانی چیست؟

ممنون از اینکه کمک می کنید :قلب:

shahryari
شنبه 18 آذر 1391, 12:56 عصر
با سلام
نه انباری.. نه لیست کالایی ...
نه حساب مشتریانی ..
نه صندوقی ، نه بانکی ....
لابد دریافت وپرداخت هم نداره!!!
--------------
سوء تفاهم نشه....
به نظر بنده یک فایل اکسل هم میتونه نیاز مشتری شما رو براورده کنه....
--------------
به هر حال در چنین برنامه هایی باید در نظر باشید که بعد از تحویل ممکن است مشتری امکانات بیشتری را توقع داشته باشد که باید در قیمت پیشنهادی لحاظ شود
موفق باشید

parsiansoft
شنبه 18 آذر 1391, 16:41 عصر
با دوستمون موافقم ، اگه فقط همینه آخرش 50 تومن

shahryari
شنبه 18 آذر 1391, 17:12 عصر
چند مدت پیش بنده یک پروژه مشابه همین پروژه شما، از طرف یک موسسه خصوص بهم پیشنهاد شد.
اولش گفت فقط فاکتور میخواهم
فرداش اومد گفت انبار هم بهش اضافه کن
پس فرداش گفت ورود خروج و حساب کارمندان را هم میخواهم
و در عرض یک هفته هرروز یک امکانات جدید برای برنامه اش سفارش داد.
وقتی قیمت پیشنهادیم را براش گفتم
در جواب گفت : چه خبره چرا این قدر گرون ؟ من فقط یک فاکتور خواستم همین!!! نسخه آماده اش را بصورت رایتی و قفل شکسته می فروشند سه هزارو پانصدتومان....
موفق باشید

xminxmin
شنبه 18 آذر 1391, 17:14 عصر
نه انباری.. نه لیست کالایی ...
نه حساب مشتریانی ..
نه صندوقی ، نه بانکی ....
لابد دریافت وپرداخت هم نداره!!!
--------------

ممنون از نظرات دوستان
عزیزان همه اینایی رو که لیست کردید داره اما قبلا توسط شخص دیگری نوشته شده و اون شخص به دلایلی در دسترس نیست.
برنامه این قسمت رو کم داره که من گفتم می نویسم.
درسته که از دید من فقط همینه اما شما حساب کنید که این نرم افزار در یک شرکت تجاری تقریبا بزرگ می خواد اجرایی بشه و پشتیبانی داره و بعدا به مرور احتمالا اجزای دیگری هم اضافه خواهد شد
با این دید قیمت گذاری کنید

MOR_MS
شنبه 18 آذر 1391, 18:18 عصر
سلام
به نظر بنده ديگه 50 تومن رقمي نيست به اندازه يك كارگر ساده :ناراحت: شما براي اينكه بعد به مشكل بر نخوريد اول باهاش طي كن كه فقط همين فاكتور باشه در صورتي كه بخواد تغييري در برنامه بده دوباره قيمت جديد بده اگر هم كه در همان شركت كار ميكني خوب بايد يه جوري با شركت كنار بيايي چون مجبور ميشي تمام كارهاي اينچنيني را تغريبا مجاني برايش درست كني :لبخند:

xminxmin
شنبه 18 آذر 1391, 18:32 عصر
سلام
به نظر بنده ديگه 50 تومن رقمي نيست به اندازه يك كارگر ساده :ناراحت: شما براي اينكه بعد به مشكل بر نخوريد اول باهاش طي كن كه فقط همين فاكتور باشه در صورتي كه بخواد تغييري در برنامه بده دوباره قيمت جديد بده اگر هم كه در همان شركت كار ميكني خوب بايد يه جوري با شركت كنار بيايي چون مجبور ميشي تمام كارهاي اينچنيني را تغريبا مجاني برايش درست كني :لبخند:
سلام دوست من
1- موافقم باید ارزش کار نرم افزار رو خود نرم افزار نویسان بالا ببرند. حتی اگر برنامه ساده ای باشه.
2- فعلا که همین فاکتوره و در غیر اینصورت جداگانه روش بحث و قیمت گذاری میشه
3- نه من در این شرکت کار نمی کنم و حتی توش نرفتم. با حسابدارش صحبت کردم اونم در محل کار اصلیش

حالا به نظرقیمت چند بگم؟ نظر خودم 100 تا 150 تومنه با پشتیبانی رایگان یک ساله

mortezagt
شنبه 18 آذر 1391, 18:46 عصر
حدود 70 خوبه ولی از حالا بگو که اگر بخان ارتقاع بدن برنامه رو ، هزینه اش رو هم باید پرداخت کنید

هرگز کار خودت رو دست کم نگیر
اگر هم گفتی 100 تومن و بهت میگن گرونه شما بگو که من ارزش کارم رو میدونم. همینطور میتونید بگید که من برنامه رو طوری طراحی کردم که هرزمان شما بخای ارتقاع بدید مشکلی پیش نمیاد
نمیدونم ولی یه سری هرفهای تخصصی بزن . بگو مجبور بودی برای این بخش کدهای برنامه نویس قبلی رو تغییر بدید و در کل حساب کنید من این برنامه رو از نو ساختم
اونها که چیزی از برنامه نویسی سرشون نمیشه:لبخندساده:

MOR_MS
شنبه 18 آذر 1391, 18:59 عصر
سلام
خوب قيمتي كه خودت دادي خوبه ولي اگه ميبيني كه امكان ارتقاء برنامه هست كاري كن كه بتوني برنامه را بدست بگيري نه انقدر طولش بدي كه منصرف شن و نه انقدر سريع كار كني كه فكر كنن چيزي نيست ميتوني تو بعضي قسمتها خوت راهنماي كني كه اينجوري بشه بهتره خلاصه يكم كلاس هم بد نيست ميتوني با اطلاعاتي كه از برنامه بدست مياري يه چيزهاي را پيشبيني كني و اگه بتوني چند تا نظر خوت را هم اجرا كني فكر كنم بتوني برنامه را كلاً بدست بگيري ولي بايد با شروع اين فاكتور كم كم نظرات خودت را هم براي اجراي بعدي بدي

rezaonline.net
شنبه 18 آذر 1391, 19:07 عصر
من بودم هیچ وقت روی کاری که انجام شده کار نمیکردم .
پس فردا مکافاتها داری باهاش .

xminxmin
شنبه 18 آذر 1391, 19:24 عصر
من بودم هیچ وقت روی کاری که انجام شده کار نمیکردم .
پس فردا مکافاتها داری باهاش .

فکر کنم بد به عرضتون رسوندم
1. برنامه ای که قبلا نوشته شده بود این امکان رو نداره
2. من قرار نیست به همون برنامه چیزی اضافه کنم . سورس اونو دستکاری کنم
3. من قراره یه برنامه جدا بنویسم که اون کاری رو که برنامه اصلی نمی تونه رو انجام بده و یه سری امکانات دیگه که بعدا احتمالا اضافه میشه

NitroPlus
یک شنبه 19 آذر 1391, 08:12 صبح
به نظرم شما کار خودتو بکن واقعاً کسی که نمی دونه برنامه نویسی چیه یا اصلا نمی دونه برنامه نویسی رو با ث می نویسن یا با ص یا با س دیگه چه می فهمه برنامه نویسی یعنی چی!
در ادامه حرف دوستون:

چند مدت پیش بنده یک پروژه مشابه همین پروژه شما، از طرف یک موسسه خصوص بهم پیشنهاد شد.
اولش گفت فقط فاکتور میخواهم
فرداش اومد گفت انبار هم بهش اضافه کن
پس فرداش گفت ورود خروج و حساب کارمندان را هم میخواهم
و در عرض یک هفته هرروز یک امکانات جدید برای برنامه اش سفارش داد.
وقتی قیمت پیشنهادیم را براش گفتم
در جواب گفت : چه خبره چرا این قدر گرون ؟ من فقط یک فاکتور خواستم همین!!! نسخه آماده اش را بصورت رایتی و قفل شکسته می فروشند سه هزارو پانصدتومان....
همینه دیگه یه پروگ می خوان با n تا کار اون وقت، وقت حساب کردن زورشون میاد پول بدن تازشم می گن یک کار بیشتر نخواستم!!!!!! واقعاً شرم آوره!!!
ایران پیشرفت می کنه با این وضع حتماً:قهقهه::قهقهه::قهقهه:

mohsen92
یک شنبه 19 آذر 1391, 09:21 صبح
کاری که خواستن کار کوچکیه و به احتمال زیاد به مرور تغییر میخوان.
یه قرارداد بنویس و مبلغ اولیه رو برای همین کار بگو. حدود 80 تومن. بعد تو قرارداد بگو که هر خطایی باشه رایگان برطرف میشه ولی هر تغییر یا امکانات دیگر درخواستی، بسته به حجم کاری که نیاز خواهد داشت، مبلغ جداگانه ای برای انجام آن دریافت خواهد شد.
میتونی بنویسی مثلا یک ماه هم پشتیبانی رایگان. مقل آموزش و یه سری تغییرات ریز. ولی تغییرات بزرگ رو دوباره قیمت بده بهشون

shahryari
یک شنبه 19 آذر 1391, 09:59 صبح
به نظرم شما کار خودتو بکن واقعاً کسی که نمی دونه برنامه نویسی چیه یا اصلا نمی دونه برنامه نویسی رو با ث می نویسن یا با ص یا با س دیگه چه می فهمه برنامه نویسی یعنی چی!
در ادامه حرف دوستون:

همینه دیگه یه پروگ می خوان با n تا کار اون وقت، وقت حساب کردن زورشون میاد پول بدن تازشم می گن یک کار بیشتر نخواستم!!!!!! واقعاً شرم آوره!!!

متاسفانه این تراژدی غمناک شغل برنامه نویسی در کشورمان است :افسرده:

Hossis
یک شنبه 19 آذر 1391, 18:50 عصر
حالا به طور کلی, قیمت یک پروژه رو روی چه معیارهایی محاسبه می کنند؟؟
زمان صرف شده,
دقت و ظرافت
فنون و تکنیکهای به کار رفته
زیبایی
کارآمدی
؟؟/

fa_karoon
چهارشنبه 06 دی 1391, 11:59 صبح
سلام دوستان، من هم تقریبا همچین سوالی دارم، برای اینکه تاپیک اضافی باز نکنم، گفتم همین جا بپرسم،
من هم نرم افزاری دارم که مشخصات شخصی و مالی دانش آموزان رو می گیره و یه جستجو خوب می خواد که به راحتی بتونه یه گزارش از وضعیت تحصیلی و مالی دانش آموز بیرون بده، نرم افزار گزارش گیرم هم Stimul Report هست و بانک SQL Server و به زبان سی شارپ فکر می کنید چه قیمتی خوب هست؟
نرم افزار ساده ای نیست کلی امکان وارد کردن اطلاعات به شکل سریع مثلا اغلب کارها با ماوس انجام می شه قرار داشته باشه
گزارش ها احتمالا نمونه های مختلف و مفصلی خواهد بود چون حساب و کتاب مالی ویژه ای می خواهد انجام دهد.
وضعیت تحصیلی و سوابق تحصیلی دانش آموزان مفصل خواهند بود و امکان مدیریت اونها رو می خواد
مرسی از دوستانی که جواب خواهند داد

swallow.pa
پنج شنبه 07 دی 1391, 12:08 عصر
من از همه دوستا مي خوايم بياييد با مشورت هم پروژه ها را قيمت گذاري كنيم
مثلا طراحي بانك ساده يا متوسط يا پيشرفته X قيمته
يا مثلا فرم ساده و فرم متوسط و ... با قابليت فلان و فلان اينقدر قيمتشه ؟؟/
نظرتون چيه ؟؟

sari-1369
پنج شنبه 07 دی 1391, 12:20 عصر
دوستان ، 50 و 70 چیه ؟

زیر 200 قیمت نده .

زمانی که واسه شنیدن و درک خواستشون میزاری . (جلسه اولیه )
+
زمانی که واسه بررسی برنامه ای در حال حاضر ازش استفاده کنن میزاری . ( فهمیدن جداول و فیلد هاش )
+
زمانی که واه کد نویسی و ساخت گزارشات میزاری .
+
زمانی که واسه تحویل و نصب و راه اندازی و آموزش میزاری . (جلسه نهایی)
+
هزینه های متفرقه مثل هزینه تلفن + کرایه و ...

رو در نظر بگیر بعد قیمت بده .

حالا بماند که بعد این هم کلی تماس میگیرن و باید وقت بزاری واسشون :D

این قیمتی که من گفتم حدودا برای 3 روز کار بود

راستی ، بیخیال کریستال شو . کلی ریپورتر های خوب هستش که میتونی استفاده کنی . مثل stimul و یا fast , ...

swallow.pa
پنج شنبه 07 دی 1391, 13:53 عصر
د
راستی ، بیخیال کریستال شو . کلی ریپورتر های خوب هستش که میتونی استفاده کنی . مثل stimul و یا fast , ...
خب توي 2012 از چي ابزاري براي گزارشگيري استفاده ميكني؟؟

sari-1369
پنج شنبه 07 دی 1391, 14:17 عصر
خب توي 2012 از چي ابزاري براي گزارشگيري استفاده ميكني؟؟

بنده از stimulReport (http://barnamenevis.org/showthread.php?117526-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-StimulReport-%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF) استفاده میکنم .

کار کردن باهاش هم خیلی راحته . ویدو های اموزشیش هم توی سایتش هست .