PDA

View Full Version : تنظیم صفحه نمایش برای تبلت و گوشی

bgalborz
جمعه 17 آذر 1391, 20:16 عصر
سلام من یه نرم افزار نوشتم که تو گوشی ها خیلی خوب نشون داده میشه ولی قتی از اون توتبلت استفاده میشه تنظیماتش بهم میخوره
تو صفحه برنامه ام هم بک گراند دارم هم text view هم edit text هم image هم button

Nevercom
شنبه 18 آذر 1391, 03:24 صبح
حتماً دقت کردید که وقتی یه پروژه جدید می سازید چندتا فولدر drawable ایجاد میشه: drawable-mdpi, drawable-hdpi...
این سیستم نامگذاری به شما کمک میکنه راحت تر از اندازه های مختلف صفحه پشتیبانی کنید، مثلاً بکگراندتون رو برای اندازه ی متوسط صفحه در drawable-mdpi قرار بدید و یک نسخه از بکگراند رو با همون نام ولی با اندازه ی بزرگتر مناسب تبلت در drawable-xhdpi قرار بدید.
اندروید خودش بر اساس اندازه ی صفحه ی دستگاه سایز مناسب رو انتخاب میکنه، اینجوری رو تبلت از بکگراند سایز موبایل استفاده نمیشه که کیفیت بیاد پایین
حالا همین مورد برای layoutها هم وجود داره:layout-large, layout-land, layout-sw600dp...، اینا رو برای نمونه از مستندات اندروید براتون نوشتم، به مستندات اندروید مراجعه کنید کامل توضیح داده
مثلاً یک نسخه از layout رو در فولدر layout با نام layout.xml ذخیره کنید. این برای گوشی ها هست.
حالا در فولدر layout-large یک فایل بنام layout.xml ایجاد کنید و اون رو برای سایز تبلت بسازید.
اگر اندازه ی صفحه ی دستگاه کوچکتر باشه از لی اوت موجود در فولدر layout استفاده میشه و در تبلت (صفحه ی بزرگ) از فایل موجود در layout-large

fshb_ 1370
شنبه 18 آذر 1391, 19:06 عصر
برای اطلاعات بیشتر و چگونگی نوشتن یک برنامه که در سایزهای مختلف اجرا بشه این لینک را بخوانید.
http://developer.android.com/training/multiscreen/index.
موفق باشید.

hosseinrasouli
پنج شنبه 27 شهریور 1393, 13:08 عصر
برای تبلت 8 اینچی باید چه پوشه ای اضافه بشه ؟

hosseinrasouli
شنبه 29 شهریور 1393, 00:11 صبح
برای تبلت 8 اینچی باید چه پوشه ای اضافه بشه ؟

کسی نبووووووود

mh.sh125
جمعه 25 مهر 1393, 11:33 صبح
سلام من این کارایی که گفتین رو کردم اما نتیجه نگرفتم
توی گوشی و تبلت یه جور میاد و درهم ریخته میشه

gilas1368
جمعه 25 مهر 1393, 12:34 عصر
دوست عزيز قبل از اينک تاپيک رو بزنيد ي جستجو کنيد بد نيس

هم توي اين تالار در مورد اين موضوع بحث شده و هم اگ stackowerflow رو ي زيرورو کنين پاسختون رو پيدا ميکنين

رفرنس خوده گوگلم هست

abbasalim
جمعه 25 مهر 1393, 15:54 عصر
کسی نبووووووود

خوب واسه تبلت 7 اینچی لایوت داریم ۱۰ اینچی هم داریم ولی تاحالا ۸ اینچی لایوتی براش ندیدم . یعنی اینقدر با ۷ اینچ فرق میکنه به نظرتون؟ از همون layout-sw600dp استفاده کنید فکر نکنم نیاز باشه واسه هر اینچی یک لایوت بسازید