PDA

View Full Version : گفتگو: تعربف Using های مورد نیاز در بتدای برنامه

Shahram_12
جمعه 17 آذر 1391, 22:25 عصر
با سلام به تمامی دوستان

به نظر من مهمترین مطلب در مورد برنامه نویسی سی شارپ دونستن Using های موجود در سی شارپ هست که بتونه از اونها برای برنامه نویسی بهتر استفاده کنه

اگر دوستان در این مورد راهکاری رو دارن ممنون میشم مطرح کنن

veniz2008
جمعه 17 آذر 1391, 22:33 عصر
با سلام به تمامی دوستان

به نظر من مهمترین مطلب در مورد برنامه نویسی سی شارپ دونستن Using های موجود در سی شارپ هست که بتونه از اونها برای برنامه نویسی بهتر استفاده کنه

:متعجب::متفکر:
میشه دلیل (ها) تون رو بگید؟

Shahram_12
شنبه 18 آذر 1391, 01:07 صبح
دلیل من براش اینه که

1- برای استفاده از هر دستوری باید کلاس مورد نظر فراخونی بشه وگرنه اون دستور عمل نمیکنه
2- ار Usin ها برای کوتاهتر کردن نوشته برنامه میشه استفاده کرد

مهرداد صفا
شنبه 18 آذر 1391, 12:22 عصر
با سلام به تمامی دوستان

اگر دوستان در این مورد راهکاری رو دارن ممنون میشم مطرح کنن

سلام دوست عزیز
استفاده از using در ابتدای کار صرفا برای کوتاه شدن برخی از کدهاست، حتی شما میتوانید آنها را حذف کرده، در کد نام هر کلاس را با نام namespace آن استفاده کنید. به نظر من مباحث مهمتر زیادی هست که باید یاد بگیریم. در مورد راهکار متوجه منظور شما نشدم ولی در کل در object browser میتوانید ببینید که هر کلاس در کدام namespace قرار دارد.

Shahram_12
شنبه 18 آذر 1391, 17:23 عصر
با تشکر از لطف شما

میدونم در صورت معین نکردن Using میشه در Namespace اون رو نوشت ولی منظور من اینه که مشخص بشه هر Using برای چه کاری هست

معمولاً در ابتدای هر برنامه برای راحتی کار و تایپ نکردن تمامی کدها این Using ها معرفی میشه
برای همین ما قبل از استفاده از هر دستور خاص میایم و اون Using رو معرفی میکنیم
من چیزی که میخام دونستن اینه که هر Using چه کاری رو درون خودش داره وتا بشه از اون استفاده کرد

r_s1389@yahoo.com
شنبه 18 آذر 1391, 22:22 عصر
دوست من برفرض مثال من using کار با دستورات sql رو ننوشتم ولی به هر دلیلی از یک جایی یک کلاس از اون را تعریف کردم یعنی از یه جایی کپی زدم به برنامه ام مثل
SqlConnection con = new SqlConnection
خوب اگه شما بری و بری رو اون موس رو نگاه داری یک خط شبیه _ میاره و تو اون رو کلیک میکنی و اون برات یک گزینه میاره که آیا using اون رو بسازم

Shahram_12
شنبه 18 آذر 1391, 23:20 عصر
مرسی دوست عزیز

ممنون اما من میخواستم کلاً راجب اونها نهوه ساختن اونها و دیگر مسائل اون اطلاعاتی کسب کنم

به هر حال از همه دوستان سپاسگذارم