PDA

View Full Version : یک سوال در مورد Processها- خیلی جالبه

searcher_man
شنبه 18 آذر 1391, 11:02 صبح
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید.
من چند تا سوال داشتم در مورد Processهای اجرا شده در سیستم.
اول اینکه می خوام برنامه ای بنویسم که از یک برنامه خاص (یا یک Process) خاص به طور کامل و با همه داده های جاری PCB و هر چیزی که بهش مربوط میشه را Image بگیرم.
مثال خیلی واضح : زمانی که ما چند تا برنامه رو داریم و سیستم رو Hibernate می کنیم تمامی اطلاعات و پروسسها در هارد ذخیره می شوند و پس از روشن نمودن سیستم تمامی اطلاعات و داده های برنامه های در حال اجرای زمان Hibernate به حالت اولیه بر می گردند. من دقیقا می خوام یه کاری کنم که از برنامه ای خاص که خودم قرار طراحی کنم Image بگیره . یعنی قبل از اینکه کاربر سیستم رو خاموش کنه یا مثلاً قبل از اینکه برق بره {هر چند میلی ثانیه Image بگیره} از کل PCB ، داده ها و هر چیزی که مربوط به اون پروسه من می باشد رو Image بگیرم. که هر زمانی سیستم مجددا روشن شد ، تمامی اون دادها و اطلاعات مربوط به اون پروسس دوباره به حالت قبل برگردد.
خواهشمندم از اساتید محترم کمک کنند.

با تشکر

searcher_man
شنبه 09 دی 1391, 08:36 صبح
کسی نمیتونه به من کمک کنه. خیلی واجبه ....

amirzandi
شنبه 09 دی 1391, 10:23 صبح
خب حالا مشکلتون چیه برای این کار؟ باید از Thread ها استفاده کنید که برنامه در زمان Image گیری Hang نکنه...

searcher_man
شنبه 09 دی 1391, 12:09 عصر
با تشکر از پاسختون.
بنده مشکل هنگ کردن برنامه ندارم دوست عزیز؛ مشکل من اینجاست که نمی دونم چطوری از کل یک Process یک Image بگیرم که بعداً هر وقت خواستم دوباره Restore کنم. دقیقاً مثل Hibernate کردن کامپیوتر

amirzandi
شنبه 09 دی 1391, 16:19 عصر
متوجه منظورت نمی شم ، از پروسس Image بگیری؟؟؟؟ یکم کامل تر توضیح بده منظورت از پروسس اینجا چی هست؟

searcher_man
یک شنبه 10 دی 1391, 15:50 عصر
متوجه منظورت نمی شم ، از پروسس Image بگیری؟؟؟؟ یکم کامل تر توضیح بده منظورت از پروسس اینجا چی هست؟
با سلام. منظور من از Process یعنی تمام فرآیندهایی که مربوط به یک برنامه در حال اجرا می باشد. با مثال توضیح می دهم : شما برنامه Word رو باز دارید و متن خود را نیمه کاره نوشته اید، برنامه آنتی ویروس تا 30% اسکن کرده حال شما سیستم رو Hibernate میکنید. چه اتفاقی می افتد ؟ از تمام فرآیندهایی که در حال اجرا بودند یک Image ، Backup یا هر چیز دیگری گرفته می شود و در یک جای هارد ذخیره می شود، حال وقتی که سیستم مجدداً روشن می کنیم تمامی فرآیندهای در حال اجرا مجدداً به RAM بازگشته و به کار خود ادامه می دهند، یعنی برنامه Word هنوز باز است و همان فایل مورد نظر که نصفه تایپ شده بود نمایش داده می شود، آنتی ویروس نیز از 30% به بعد شروع به اسکن می کند. و تمامی فرآیندها کار خود را ادامه می دهند. حال من دقیقاً میخواهم برنامه ای بنویسم که از یک Application خاص {یا همان فرآیند خاص} مدام Imageبگیرد یا کاری را انجام دهد که سیستم قبل از Hibernate کردن انجام می دهد و زمانی که کامپیوتر روشن می گردد، فعالیتی انجام دهد که زمان روشن کردن کامپیوتر بعد از Hibernate انجام می دهد.

با تشکر.

searcher_man
یک شنبه 17 دی 1391, 17:16 عصر
هنوز پاسخی پیدا نکردید ؟؟؟؟