PDA

View Full Version : سوال: کمک در طزاحی جدول برای سایت جامعه مجازی

jionelmessi
شنبه 18 آذر 1391, 13:33 عصر
با سلام
من میخوام یک ساینت جامعه مجازی بسازم ولی یک سوال برام ÷یش امده اونم اینه که
من مثلا میخوام یک جدول پست بزارم و همه پست های کارران در ان قرار گیرد خوب من حساب کردم
اگه کاربرای سایتم بشه مثلا اگه تعداد پستام به 60 70 میلیون یا بالاتر برسه و این برای پست های مختلف کاربران مختلف باشه و من بخوام هر بار 10 پست اخر هر کاربر زمان لاپینش رو صفحه نمایش داده شود چه کاری کنم با رکورد بالا و تغعداد درخواست های بالا کم نیاره سرور مثلا به نرتو ن فیس بوک چیکار کرده که با این همه عضو هنوز کم نیاورده یا کلوب دات کام

pani.khoram
شنبه 18 آذر 1391, 13:50 عصر
سلام ، این بحث مدیریت سرور ، یکی از علم هایی که خیلی پیچیده و به روز است که هنوز متاسفانه علمش تو ایران خیلی زیاد نیست ، البته بهتر بود سایت فیسبوک و کلوب رو باهم مقایسه نکنید چون کلوب با چند ده تا سرور خیلی راحت جواب می ده با یه لود بالانسر معمولی ولی فیس بوک یا جیمیل و ... :
این ها از تنکنولوژی جدید کلود کامپیوتینگ استفاده می کنند که هم بعد نرم افزار رو پشتیبانی می کنه هم سخت افزار ، در واقع وقتی که شما تو فیسبوک هستید عملا دارید به فیسبوک این اجازه رو میدید که از پردازش گر ، حافظه و ... سیستم شما استفاده کنه این تو بعد سخت افزار بود . برای همینه که میزان پاسخگویی سرور فیسبوک هر چه تعداد کاربر ها بیشتر بشه ، توانایی سایت فیسبوک در پاسخگویی هم بیشتر می شه ... اگه دوست داشتید در این مورد فقط مقالات انگلیسی رو بخونید . نه فارسی چون خیلی ضعیفه !
موفق باشید

jionelmessi
شنبه 18 آذر 1391, 18:20 عصر
سلام مرسی خانم بابت جوابتون
حالا پیشنهادی مبنی بر بهینه سازیش نداری بدون کلود کامپوتینگ بتونم کویری هامو ساده کنم بین این تعداد رکورد؟